Psychologia Związek

Kobiety nie śpią przez to po nocach, a faceci nawet o tym nie wiedzą

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
14 kwietnia 2018
1 z 1

Kobiety nie śpią przez to po nocach, a faceci nawet o tym nie wiedzą

Fot. iStock/YakobchukOlena

„Czy ja nie jestem za gruba?”

Acha, ta cholerna waga! O ile życie byłoby prostsze, gdyby ot tak można było schudnąć. Jeżeli ty czujesz się źle w swoim ciele, powinnaś się za siebie wziąć. To ty masz być z siebie zadowolona. Skoro on z tobą jest to najwyraźniej mu to nie przeszkadza. Swoimi pytaniami „Czy ja nie jestem za gruba?” tylko pokazujesz swoją niską samoocenę. Jeśli natomiast on ciągle komentuje twoją wagę lub naśmiewa się z ciebie, a taką cię wziął, to najwyraźniej jego uczucia nie były szczere. Zdarza się, że nasza waga zmienia się wraz z wiekiem i pod wpływem różnych okoliczności (ciąża, choroba). W takich sytuacjach trzeba ze sobą rozmawiać. Posłuchaj jego argumentacji – czy troszczy się o twoje zdrowie, czy może zależy mu tylko na wyglądzie?

„Dlaczego on mnie ignoruje?”

Kobiety i mężczyźni mają inny sposób komunikacji. My mówimy i piszemy bardzo dużo. W ostatnich czasach szczególnie to drugie. I wkurza nas jeśli wysłałyśmy 10 wiadomości lub napisałyśmy długi elaborat, a on napisał zdawkowe „OK” lub tylko odczytał wiadomość. Warto wiedzieć, że faceci nie mają tak podzielnej uwagi jak my i może on właśnie zajmował się czymś innym? Nie możemy być aż tak nerwowe. Postaraj się uspokoić zanim napiszesz kolejną wiadomość o treści: „Co Ty robisz?! Dlaczego nie odpisujesz?! Dlaczego mnie olewasz?!”.

„Dlaczego tylko ja planuję, a on nie?”

Najprawdopodobniej boi się, że znów nie uda mu się trafić, jeśli już wcześniej krytykowałaś jego pomysły. A może po prostu uwielbia twoje? Może jesteś mistrzynią planowania i woli byś ty to robiła? Po co zaraz szukać drugiego dna?

„A jeśli kogoś sobie znajdzie?”

Uważaj, bo takie myśli mogą stać się samospełniającą przepowiednią. Szczególnie, jeśli ciagle gadasz mu nad uchem, że w końcu kogoś innego sobie znajdzie i cię porzuci. A potem pozostanie ci tylko powiedzieć: „HA! A nie mówiłam?”. Im częściej się zamartwiasz, tym bardziej stajesz się niepewna. To z kolei przekłada się na twoją samoocenę. Faceci na ogół nie zaprzątają sobie głowy takimi rzeczami, bo ufają swoim partnerkom.

„Czy on o mnie myśli, gdy nie ma mnie obok?”

Zapewne co jakiś czas tak, ale… trzeba mieć świadomość, że faceci koncentrują całą swoją uwagę na zadaniu, które właśnie wykonują. Nie można więc oczekiwać, że będąc w pracy, bujają w obłokach. To kobiety potrafią robić kilka rzeczy jednocześnie, a kilka dodatkowych analizują w myślach. Ma to swoje minusy – często nasza uwaga bywa rozproszona. Przestań więc oczekiwać, żeby on myślał o tobie non stop – to rodzi wyłącznie złość i frustrację.

Słowem – wrzućmy na luz. Przestańmy tak ciągle się zamartwiać i weźmy przykład z facetów. O ile ich życie jest prostsze, gdy tak ciągle nie główkują…

Na podstawie: Your Tango

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

37 rzeczy, które warto powiedzieć najważniejszym osobom w naszym życiu. Na to nigdy nie jest za późno

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
15 kwietnia 2018
Fot. Pixabay / Public Domain CC0
 

Są w naszym życiu ludzie niezwykle ważni. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo, dopóki ich nie zabraknie lub gdy okazuje się, że mamy kłopoty i właśnie na nich możemy liczyć. Jesteśmy wdzięczni za ich obecność, ale rzadko dziękujemy im za to, że są. A może właśnie powinniśmy? Tak trudno przychodzi nam mówienie dobrych rzeczy…

Zamknijcie oczy i pomyślcie o kimś, bez kogo nie wyobrażacie sobie swojego życia, kogoś bardzo istotnego. Kto pierwszy przyszedł wam do głowy? Może warto dzisiaj zebrać się w sobie i powiedzieć tej osobie  kilka ważnych rzeczy. Mówmy najbliższym nam ludziom, ile dla nas znaczą. (A może udostępnijcie tę listę właśnie takiej osobie)

Dzięki tobie patrzę na świat w zupełnie inny sposób.

Przy tobie jestem najlepszą wersją siebie.

Dziękuję, że akceptujesz mnie taką jaką jestem i nie oceniasz. 

Kiedy jesteśmy razem, wszystko wydaje się możliwe.

Jesteś moją przypominajką o tym, że ludzie mogą być dobrzy.

Uwielbiam, jak się śmiejesz. Twój śmiech jest zaraźliwy.

Świat bez ciebie byłyby nudny.

Sprawiasz, że małe rzeczy stają się dużymi.

Inspirujesz mnie do działania i do zmiany.

Twoja życzliwość jest niczym nieograniczona i to jest niezwykłe.

Nie wiedziałam, czym jest miłość, dopóki cię nie spotkałam.

Nie wiedziałam, jak ważna jest przyjaźń dopóki się nie spotkaliśmy.

Nie ma drugiej takiej osoby, jak ty. 

Przytulenie cię, to komfort, jakiego często potrzebuję.

Jesteś piękna/piękny.

Kocham twój umysł.

Uwielbiam, kiedy stajesz się wariatem.

Jesteś niesamowitą matką/ojcem.

Kiedy o tobie myślę, zawsze się uśmiecham.

Gdy jesteś blisko czuję się bezpiecznie.

Masz dobre serce. 

Przy tobie mogę być w całości sobą.

Cenię twoją szczerość.

Przy tobie najczęściej śmieję się do łez.

To właśnie przed tobą potrafię się otworzyć i powiedzieć o rzeczach, o których nie mówię nikomu innemu.

Jesteś wyjątkowy/wyjątkowa.

Dzięki tobie moje problemy zdają się być mniejsze.

Dziękuję, że zawsze mogę na ciebie liczyć.

Dziękuję ci za wsparcie, jakie mi dajesz.

Dzięki tobie jestem lepszym człowiekiem.

Dodajesz mi odwagi.

Podziwiam cię.

Jestem z ciebie dumna. 

Kocham cię.

Dziękuję za to, że po prostu jesteś. 


Psychologia Związek

Czy wiesz, ile ważą twoje piersi? Sprawdzili to mężczyźni

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
14 kwietnia 2018
Fot. Facebook /Tokyo Otaku Mode

Takie rzeczy tylko w Japonii. Otóż japońska reklama pokazuje, jak wielkie znaczenie dla naszych piersi ma to, jakie nosimy biustonosze. Ujęła ten temat w bardzo niebanalny sposób. Mężczyznom założono imitację piersi, a w miseczki włożono… zwierzęta.

I tak okazuje się, że miseczka A, to dwie małe papużki, a na przykład C – dwa jeże. Na tym jednak nie koniec. Po zaprezentowaniu jakie zwierzę, odpowiada rozmiarowi biustu, panowie postanowili podjąć aktywność fizyczną- granie w tenisa, w siatkówkę, jednocześnie pokazując jak się zachowują nasze piersi podczas uprawiania danego sportu.

Obejrzyjcie koniecznie. I sprawdźcie, czy w domu macie odpowiedni dla siebie biustonosz. 😉


Zobacz także

Odchodziłam długo. Dwa lata odkładane na „może jednak coś się zmieni”. Dzisiaj wiele zrobiłabym inaczej, by się nie zadręczać

Jesteś dobrym rodzicem, nawet jeśli myślisz, że nie jesteś. 9 znaków, że jednak ci się udało

Dlaczego każdy facet potrzebuje terapii. Ile związków udałoby się uratować, gdyby decydowali się na nią tak często, jak na siłownię