Go to content

Kiedy na pewno Ci nie wyjdzie drugi raz? Moja subiektywna lista murowanego niewypału

Dlaczego mężczyźni częściej odchodzą, kiedy zaczynają się kłopoty, a kobiety częściej zostają, by trwać przy ukochanym "na dobre i na złe"
Fot. iStock/AntonioGuillem

Ile razy można zaczynać od początku? – „Tyle, ile trzeba – usłyszałam od swojego ojca. Tylko zrób wreszcie rachunek sumienia i przeanalizuj, dlaczego nie wyszło „. Trochę mnie zatkało. Tak. Nie wyszło i za drugim razem. Zostałam czarną owcą w rodzinie. Dwoje dzieci, każde z innym mężczyzną. Biedna dziewczyna – wzdycha moja ciocia, ilekroć zobaczy mnie przelotem. Milion razy słyszałam również, że „życie zaczyna się po 40. tce”… Nieprawda. Tak jak nieprawdą jest to, że „podróże kształcą”. Podróże kształcą wykształconych, a życie zaczyna się po 40. tce tylko świadomym kobietom!

Tak więc nie mam innego wyjścia – robię rachunek sumienia. Bo co jak co, ale w życiu  nie o to chodzi, żeby drugi raz zaczynać w nieskończoność…

Kiedy na pewno Ci nie wyjdzie drugi raz. Moja subiektywna lista murowanego niewypału

Tak więc na pewno nie wyjdzie:

  1. Kiedy myślisz, że nic dobrego Cię już w życiu nie spotka i bierzesz, co jest.

  2. Kiedy myślisz, że jak zrobicie sobie dziecko, to już do końca świata On Cię nie opuści.

  3. Kiedy wydaje Ci się, że jest zabawny i taki prawdziwy, bo masz klapki na oczach i mylisz, zwykłe buractwo z prostolinijnością.

  4. Kiedy wyposzczona idziesz do łóżka i wydaje Ci się, że On jest bogiem seksu. Ocenę zostaw na długo później.

  5. Kiedy jesteś przy misce ( to moje określenie kobiety, która bardzo potrzebuje bliskości) i czekasz na najdrobniejszy gest z jego strony, a potem Twojej wdzięczności nie ma końca bo zwyczajnie jest niewrażliwym bucem i kłania się punkt 1.

  6. Kiedy zwyczajnie zapomniałaś, że sama dla siebie jesteś najcenniejsza i nie potrzebujesz przeglądać się w jego oczach, żeby czuć się dobrze.

  7. Kiedy udajesz przed sobą, że on pokocha Twoje dzieci z poprzedniego związku, a widzisz, że jest inaczej. Najdrobniejszy, zły szczegół w tej relacji weź za wykładnię tego, co Cię czeka w przyszłości.

  8. Kiedy jego matka mówi, że złapałaś go na dziecko, a on uważa, że się czepiasz, kiedy mówisz mu, że jest Ci przykro…

  9. Kiedy jest śmierdzącym leniem, nie ma stałej pracy i najbardziej kocha w Tobie to, że za wszystko płacisz.

  10. Kiedy Twój Facebook wygląda lepiej, niż Twoje prawdziwe życie, a prawdę znasz tylko Ty, bo zaczynasz mieć tajemnice nawet przed zaufanymi przyjaciółmi.

Jeśli więc zapaliła Ci się lampka po przeczytaniu powyższych przykazań, zacznij myśleć tylko o sobie…