Go to content

Jesteś bardziej inteligentna emocjonalnie niż twój partner?

fot. pixdeluxe/iStock

Inteligencja emocjonalna jest bardzo ważna, ale nie każdy ma jej tyle, ile powinien. Czasami kończymy w związkach, w których te rzeczy są tak niezrównane, że to po prostu nie zadziała na dłuższą metę. 

Inteligencja emocjonalna to zdolność danej osoby do bycia świadomym, wyrażania i kontrolowania własnych emocji. Wpływa to na to, jak radzimy sobie z relacjami z innymi ludźmi i może mieć naprawdę drastyczny wpływ na nasze życie miłosne. Jeśli inteligencja emocjonalna jednego z was jest bardzo niska, a drugiego bardzo wysoka, problemy będą waszą codziennością. Warto być tego świadomym.

Oznaki, że jesteś bardziej inteligenta emocjonalnie niż twój partner

1. Kiedy jesteś zdenerwowana, szybko się odzywasz, on nie

Zawsze będziesz mówić, kiedy coś się wydarzy. Nie ignorujesz własnych emocji, wiesz, że nie można ich unikać. Szybko mówisz o problemach, ale twój partner ignoruje to tak długo, jak to możliwe.

2. Zawsze starasz się go wspierać

Zawsze starasz się wspierać swojego partnera. Kiedy jesteście razem, zawsze starasz się go podbudować. Jesteś osobistą cheerleaderką.

3. Wiesz, jak powiedzieć „nie”, kiedy musisz

Jesteś kimś, kto wie, kiedy odmówić. Nie przyjmiesz więcej, niż jesteś w stanie znieść. Jeśli zawsze chcesz pomóc swojemu partnerowi w jego sprawach, to są szanse, że robisz więcej, niż on może przyjąć.

4. Mówisz o swoich uczuciach, a twój partner nie

Jesteś dobra w mówieniu o tym, jak się czujesz. Jeśli coś cię niepokoi, wspomnisz o tym. Być może zauważyłaś, że twój partner tego nie robi. Ma tendencję do izolowania się, gdy coś się dzieje. Jeśli masz zły dzień, wracasz do domu i rozmawiasz o tym, a on nie.

fot. AegeanBlue/istock

5. Czujesz się, jakbyś zawsze błagała go, aby się otworzył

Zawsze musisz błagać swojego partnera, aby cię wpuścił do swojej głowy. Kiedy sprawy stają się poważne, on się wyłącza – to znak ostrzegawczy dla waszego związku.

6. Wolisz usiąść i porozmawiać

Zawsze jesteś gotowa usiąść i porozmawiać o tym, co dzieje się w twoim związku. Twój partner tego nie robi. Musisz go długo namawiać, aż w końcu dochodzi do wybuchu i wszystko wyrzuca z siebie przyparty do muru, a więc w nerwach.

7. Musisz zgadywać, co on czuje

Zawsze jesteś zmuszona odgadywać, co czuje twój partner . Nigdy tak naprawdę nie daje ci znać, co dzieje się w jego sercu. Może to powodować wiele problemów w związku.