Go to content

Jeśli twój facet robi tych kilka rzeczy, nie wypuszczaj go z rąk. Masz w domu prawdziwy skarb

Fot. iStock/teksomolika

Zastanawiasz się czy twój facet jest naprawdę tym jedynym wyjątkowym? Może jesteście dobrych kilka lat po ślubie, a może właśnie się poznajcie? Staż związku nie ma znaczenia, za to znaczenie ma to, jaki on jest. Jeśli robi/wie tych kilka rzeczy – UWAGA – nie wypuszczaj go nigdy z rąk. Taki facet to naprawdę skarb.

Wie, co lubisz zjeść na śniadanie

Niezależnie, czy jest to pełnoziarnista bułeczka z ulubionej piekarni, jajecznica, twaróg, świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy czy po prostu czarna kawa, on wie, co co lubisz i potrafi sprawić, by twój dzień zaczął się dobrze.

Odzywa się w drodze do domu

Szybki SMS w stylu: „już jadę”, „będę za 10 minut”, „do zobaczenia za chwilę”, mówi, że on o tobie cały czas pamięta i chce spędzić z tobą czas, gdy już dotrze do domu.

Nie wysyła tych SMS-ów, bo myśli, że jesteś paranoikiem, który widzi wszystko w czarnych barwach i nie ufa. Wysyła je ze wzajemnego szacunku. Wie, że odsuwa od ciebie martwienie się, czy wszystko u niego w porządku. Przypomina, że najlepsza część dnia dopiero przed nim.

Opiekuje się tobą

Przykryje cię kocem i zrobi herbatę z miodem, gdy łapie cię przeziębienie. Skoczy do apteki, jak męczy cię kaszel czy ból głowy, ugotuje rosół, bo od swojej matki wie, że to najlepsze dla polepszenia zdrowia. Zmusi cię do pójścia do lekarza, gdy będziesz twierdzić, że jesteś zbyt zajęta, żeby umówić się na wizytę.

Dzwoni w ciągu dnia

Może mieć zabawną historię, którą chce ci opowiedzieć, może chce spytać, co sądzisz o jakieś sprawie albo po prostu dowiedzieć się, jak ci mija dzień.

Dzieci do niego lgną

Ma coś z dziecka, pewnie dlatego one tak lubią z nim przebywać, a on dobrze sobie z nimi radzi.

Zawsze znajdzie dla ciebie czas

Gdy chcesz porozmawiać, poradzić się, nawet jak jest bardzo zajęty, znajdzie dla ciebie czas. To znaczy, że jesteś dla niego priorytetem, nie boi się odrzucić swoich planów, choćby wyjścia z kumplami, kiedy widzi, że jesteś w słabej formie.

Nie znika

Odpowiada na twoje SMS-y czy telefony, jak nie może rozmawiać, napisze, że jest zajęty, że później się odezwie. Nie ignoruje cię.

Zaskakuje cię

Kupuje ci na przykład losy do totolotka, siedzicie cały wieczór i snujecie plany, co byście zrobili z wygraną. Jest marzycielem i lubi marzyć razem z tobą.

Lubi spędzać z tobą czas

I nie chodzi o jakieś fajerwerki, tylko o zwykłe posiedzenie razem w domu, pod kocem, obejrzenie filmu i zamówienie jedzenia na wynos.

Zachowuje się jak mały chłopiec podczas meczów

Potrafi krzyczeć do telewizora, przeżywać jak mały chłopiec każdy mecz jego ulubionej drużyny. Przeżywa wszystkie sportowe emocje jakby był dzieckiem.

Wciąż ma kontakt z kilkoma swoimi przyjaciółmi z dzieciństwa

Pielęgnuje te przyjaźnie, znajomości. Dzwoni, spotyka się, chociaż raz na jakiś czas. To świadczy o jego lojalności, oddaniu i zaangażowaniu w relacje, na których mu naprawdę zależy.

Traktuje innych z szacunkiem

Obojętnie czy jest to kierowca autobusu, pani która sprząta klatkę schodową czy biuro, kelner, pani w kasie – do wszystkich odnosi się z takim samym szacunkiem i uprzejmością.

Ma swoje zdanie

Nie boi się mówić co myśli, wyrażać swoich opinii. Nie upiera się przy nich, słucha innych, ale kiedy trzeba i kiedy wie, że ma rację potrafi być bardzo stanowczy.

Rozśmiesza cię

Jeśli twój facet potrafi nadal rozśmieszać ciebie do łez, to naprawdę jest wyjątkowy.

Wie, jak radzić sobie z twoim kiepskim nastrojem

Wie, jak się z tobą obejść, gdy masz gorszy dzień, jak poprawić ci humor bez zbędnego natręctwa. Jest cierpliwy, bo wie, że każdy może mieć spadek formy, akceptuje to w pełni. Zrobi ci gorącą czekoladę, namówi na spacer, kupi dobre wino albo zamówi coś dobrego do jedzenia – ma na ciebie swoje sposoby, za które jesteś mu wdzięczna.

Ceni twoją niezależność

Nie jest ona dla niego zagrożeniem, daje ci w związku poczucie wolności, szanuje twoje potrzeby, zwłaszcza te, które chcesz realizować sama. Nie ma z tym żadnego problemu.

Jest twoim największym fanem

Kiedy ktoś pyta go o ciebie, z dumą zaczyna o tobie mówić, widać, że jest podekscytowany. Świętuje twoje sukcesy, bo jest tym, kto zna cię od od środka, docenia twoje zmagania jak i osiągnięcia.

I jak? Macie kogoś takiego przy sobie?