Związek

Jeśli przetrwacie te 10 rzeczy, to jesteście dla siebie stworzeni

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
14 grudnia 2016
Jeśli przetrwacie te 10 rzeczy, to jesteście dla siebie stworzeni
fot. iStock/ AleksandarNakic
 

Skąd wiadomo, że ktoś jest dla nas stworzony, że do siebie pasujemy, że związek z nim ma sens i szansę na powodzenie? Można zrobić psychotesty, zasięgnąć porady wróżki, wyczytać przyszłość z fusów lub przeprowadzić ankietę wśród znajomych. Można, ale najlepszym dowodem na dopasowanie, będzie doświadczenie płynące z codziennego życia i różnych sytuacji, z którymi przyjdzie się wam zmierzyć. Jeśli przetrwacie te 10 rzeczy, to nie ma na was mocnych i wspólna starość gwarantowana!

Poważne problemy rodzinne

Okazane wsparcie, zaangażowanie, ale też i takt oraz delikatność w obliczu rodzinnych zawirowań, będą bardzo ważnym wyznacznikiem waszej wspólnej przyszłości. Czy partner stanie z tobą ramię w ramię i pomoże ci w rozwiązaniu problemów? Czy będzie wspierał, doradzał i dodawał otuchy? A może zostawi cię z tym samą i okaże się nieczuły i zdystansowany?

Wspólne koszmarne wakacje

Udane wakacje, pełne przyjemności i dobrej zabawy z pewnością wpływają dobroczynnie na związek, ale to te koszmarne, pełne trudności i problemów cementują go na dłużej! W luksusach, gdy wszystko idzie zgodnie z planem, o wiele łatwiej jest funkcjonować i uniknąć różnicy zdań, konfliktów oraz sprzeczek.

Kłótnia z jego przyjacielem

Gdy atmosfera pomiędzy tobą a jego najlepszym kumplem zagęszcza się i dochodzi do kłótni, oznacza to wielki sprawdzian dla waszego związku. Czy partner pomoże w rozwiązaniu tej sytuacji, postawi się murem za jedną ze stron, czy będzie negocjatorem i rozjemcą? To bardzo trudna sytuacja i jeśli wyjdziecie z niej cało, to macie ogromną szansę na trwałą relację.

Kłótnia w podróży

Kiedy nie można trzasnąć drzwiami i wyjść, kiedy „uwięzieni” jesteście w metalowej skrzynce (w sensie w samochodzie, samolocie lub pociągu) i niejako na siebie skazani, musicie szybko znaleźć porozumienie i zażegnać konflikt. Komunikacja pomiędzy wami musi wejść na wyższy poziom, bo siedzenie obok siebie przez kilka godzin z fochem i negatywną energią jest wprost nie do wytrzymania!

Wyprawa do IKEI

IKEA to jedna z rzeczy, którą kochamy i nienawidzimy zarazem (za to doprowadzanie do bankructwa!). Wyprawa do niej jest dla związku wielkim sprawdzianem… cierpliwości przede wszystkim. To wybieranie, przeglądanie, decydowanie, zastanawianie się, szukanie – potencjalnych powodów do kłótni pewnie powyżej setki. Ale jeśli uda się wam wyjść z IKEI nadal lubiąc się nawzajem, to dobra wasza!

Poznanie teściów

Jeśli teściowie polubią cię od wejścia, będą traktować jak mile widzianego gościa i nowego członka rodziny, to masz wielkie szczęście. Jeśli jednak nie przypadniesz im do gustu i nie zapałają do ciebie wielką sympatią, a mimo to wasz związek będzie trwać szczęśliwie, to masz jeszcze więcej szczęścia – twój facet jest zakochany po uszy, trzymaj się go!

Wesele

Jeśli na weselu rodziny, znajomych lub przyjaciół bawicie się razem do białego rana, a oglądanie pary, która składa sobie przysięgę dożywotniej miłości nie jest dla was krępujące i dziwne, to jest to bardzo dobry znak – szanse na wasz happy end znacznie wzrastają!

Urządzanie mieszkania

Remont, przemeblowanie, urządzanie mieszkania potrafi dać związkowi nieźle w kość. Pokłócić się można tutaj niemal o wszystko, od koloru ścian począwszy, przez kształt umywalki, po wyrzucenie ulubionego fotela na śmietnik. Ale jeśli znajdziecie kompromis i uda wam się przeżyć tapetowanie, skręcanie mebli i układanie bibelotów na półkach, to jesteście na dobrej drodze.

Dyskusja na temat …menu

Może to dziwne, ale taka jest prawda – zastanów się ile razy zdarzało ci się pokłócić taką drobnostkę. Polak głodny, to zły – wiadomo. Pytanie „co chcesz zjeść?” pada w polskich domach równie często, co odpowiedź „obojętnie” albo „cokolwiek zrobisz”, ale jeśli już to obojętne podasz, to często zaczyna się marudzenie, kręcenie nosem i wymienianie potraw, na które faktycznie on miał ochotę. Dyskusje na temat jadłospisu często zamieniają się w kulinarną wojnę, więc jeśli w sprawach jedzenia jesteście zgodni, to nie może być lepiej.

Rodzinna uroczystość

Chrzciny, rocznice ślubu, imieniny, urodziny, czy święta – jeśli po poznaniu całej rodziny, jej specyfiki, zwyczajów i nawyków, nadal chcesz być z tym właśnie facetem, to znaczy, że jesteście dla siebie stworzeni. Jeśli przetrwacie pytania ciotek, babć i wujków (czasem nawet bardzo niedyskretne), jeśli nie czujecie się skrępowani czujnym wzrokiem teściów i nie macie ochoty wiać, gdzie pieprz rośnie, to nie ma na was mocnych. Cieszcie się tym szczęściem!


Na podstawie: www.womansday.com

Zapisz


Związek

„Nie jesteś wystaczająco dobra” – to cała prawda o kolorowych magazynach dla kobiet. Zobaczcie koniecznie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 grudnia 2016
Fot. Screen/Facebook/Oskar T. Brand
 

Zdarza wam się czytać kolorowe, „grube” magazyny dla kobiet? Takie, które liczą co najmniej 150 stron, a ich okładka przyciąga oko zawsze perfekcyjnie wyretuszowanym zdjęciem? Ja przeglądałam je ostatnio u fryzjera. „Przeglądałam” to naprawdę odpowiednie słowo, bo treści, wartościowej, takiej, która dałaby do myślenia, czyli czegoś do poczytania tam nie znajdziecie. A co znajdziecie zamiast tego?…

Oscar T. Brand, komik i aktywista „rozłożył” prasę kobiecą na czynniki pierwsze. Zważył dwa magazyny (jeden egzemplarz to ok 0,5 kg) i usunął z nich strony z reklamami. Okazało się, że stanowią one nawet do 85% zawartości tych kolorowych magazynów, a może raczej – katalogów reklamowych.

A przekaz zawarty w ich treści sprowadzić można do kilku, bolesnych hasełek:

„Nie jesteś wystarczająco dobra”, „Coś jest z Tobą nie tak”, „Nie jesteś wystarczająco mądra”, „Ona jest ładniejsza”, etc…

Nie można się więc dziwić, że ponad 70 % kobiet, po „przeczytaniu” kolorowych magazynów czuje się źle, czuje się sfrustrowana i… gorsza. Lansowane w tych pismach ciała (bo raczej nie „mózgi”) są dziełem zdolnych grafików komputerowych, a nie natury. I jeszcze jedno. Choć głównymi odbiorcami tej prasy są kobiety po 40-tce, zdjęć modelek w tym wieku, raczej tam nie znajdziecie. A jeżeli już, to są to modne aktorki, „przerobione” i sfotografowane w taki sposób, żeby wyglądały jak najmłodziej.

Zobaczcie koniecznie ten filmik (można w nim włączyć polskie napisy). Starannie dobierajmy treści, które czytamy, bo mogą nam one wyrządzić wiele szkody (i naszym córkom, również).

Cała prawda o kolorowych magazynach dla kobiet

Napisy można włączyć w ten sposób:

napisy


Związek

Kamila Szczawińska: Własnym szczęściem warto dzielić się z innymi

Redakcja
Redakcja
14 grudnia 2016
Fot. Materiały prasowe

Modelka, psycholog, studentka, autorka niedawno wydanej książki kucharskiej i bloga, zapalona amazonka. A do tego mama na pełnym etacie. Kamila Szczawińska opowiada nam o tym, w jaki sposób udaje jej się zachować równowagę między życiem rodzinnym i zawodowym. I nie tylko nie czuć się zmęczoną nadmiarem aktywności, ale na dodatek być szczęśliwą.

Pracujesz, rozpoczęłaś kolejne studia związane z psychologią, prowadzisz bloga, zajmujesz się dziećmi, piszesz książki, uprawiasz sporty, a do tego jeszcze gotujesz? Niczego nie pominęłam? Jak znajdujesz czas na to wszystko? 

Kamila Szczawińska: To kwestia dobrej organizacji. Zjazdy w szkole mam 2 razy w miesiącu, blog piszę wieczorami, robię to, co dwa-trzy dni, ale ponieważ bardzo lubię pisać, jest to rodzaj relaksu, a nie przykry obowiązek. Generalnie mamy z mężem taki zwyczaj, że w każdą niedzielę ustalamy grafik, planujemy, kto, co i kiedy będzie robił i  dzięki temu udaje nam się to wszystko jakoś spiąć. Co kilka weekendów zdarza nam się rodzinne „nicnierobienie”- leniuchujemy wtedy, oglądamy fajne bajki i zajadamy pyszności .

Jesteś zajęta, ale znajdujesz czas na to, by pomagać innym. Z czego to wynika?

Z przekonania, że jeśli się ma samemu szczęśliwe życie, fajną rodzinę i oddanych przyjaciół to warto to doceniać, a swoim szczęściem dzielić się z innymi. Poza tym moja mama odkąd byłam dzieckiem pracuje w Monarze, więc potrzeba pomagania innym była w naszej rodzinie czymś naturalnym.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pomagasz także zwierzętom? Masz konia, którego uratowałaś przed pójściem na rzeź.

Konie są moją wielką miłością. Zaczęło się, gdy miałam 14 lat. W Monarze, gdzie pracowała mama, pojawiły się konie, właśnie tam uczyłam się jazdy konnej, a także opieki nad zwierzętami, pomagałam nawet w budowie stajni. Mój pierwszy koń Nirvana, rzeczywiście został uratowany przed pójściem do rzeźni, wcześniej pracowała w szkółce hipoterapii, ale kiedy była już na to za stara, właściciel postanowił się jej pozbyć. Wybudowałam więc malutką stajenkę koło domu rodziców i moje konie przez jakiś czas tam mieszkały. Teraz są u moich przyjaciół na zasłużonej emeryturze. Nirvana jest już babcią, nie mogę na niej jeździć, a Debiut jest młodszy, ale nie miałam serca ich rozdzielać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ale nie przestałaś jeździć konno?

Moja miłość do koni rośnie z każdym dniem. Od kilku miesięcy mam konia sportowego i trenuję pięć razy w tygodniu. Wydaje mi się, że bez tego nie mogłabym żyć. Myślę, że dzięki jeździe konnej mam energię, aby robić inne rzeczy. Oczywiście skłamałabym, mówiąc, że zawsze mi się chce zrywać na trening i nigdy nie miewam chwil zwątpienia… Mam je – jak każdy człowiek.

Kochasz konie, ale lubisz też chyba samochody?

Przesiadłam się niedawno do elektrycznego Nissana Leaf i poza tym, że jest bardzo cichy i ekologiczny to jeszcze mogę nim przejechać 200 kilometrów za 10 zł. Niesamowita oszczędność, a ja jestem oszczędna jak prawdziwa Poznanianka! Kiedy marka Nissan zaproponowała mi współpracę , bez zastanowienia zgodziłam się zostać Ambasadorką Nissana Leaf, czyli miejskiego liścia. 🙂

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jak to robisz, że mimo tylu zajęć, nie tylko dobrze wyglądasz, ale jeszcze sprawiasz wrażenie jakbyś zawsze świetnie się czuła?

Myślę, że to w dużej mierze zasługa mojego podejścia do życia. Wyglądam, jakbym czuła się dobrze, bo mam cały czas świadomość tego, że moje życie dobrze się układa. Rzadko narzekam, nawet jeśli obiektywnie dzieje się coś, co mogłoby to narzekanie usprawiedliwić. Ktoś mógłby się spodziewać, że jako modelka opowiem o tym, jak bardzo starannie pielęgnuję skórę, robię makijaż. Ale ja poświęcam na to bardzo niewiele czasu. Zdarza mi się zrobić makijaż w 10 minut. Nie przesadzam też z pielęgnacją, ale staram się uważnie dobierać kosmetyki.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na rynku jest niesamowita ilość marek kosmetycznych. Na pewno masz swoje ulubione, powiedz jakie – warto polecać sobie nawzajem sprawdzone marki. 

– Nie jestem przywiązana do jednej marki, uwielbiam testować i próbować rożne produkty.  Jeśli mam coś rekomendować to na pewno doceniam zalety naturalnych kosmetyków. Lubię olejek do twarzy Santaverde, peeling Mark Scrub, otulający balsam Naturativ, czy suflet do ciała Sanctuary Spa. Nowym odkryciem jest marka John Masters Organic, właśnie ją testuję i już wiem że kosmetyki są świetne. Twarz pielęgnuję polskimi organicznymi olejkami do twarzy Iossi i żelami pielęgnacyjne Nuskin. Moja skóra ma tendencje do przesuszania się, dlatego wybieram te produkty, które skutecznie ją nawilżają. Pamiętajmy, że samo wklepywanie kremów z pewnością nie wystarczy. Dlatego zdrowa zbilansowana dieta jest dla mnie priorytetem.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Czy dieta naprawdę może wpływać na samopoczucie i wygląd?

– Zdecydowanie tak, wielokrotnie tego doświadczyłam bo jak każdemu zdarza mi się popełnić żywieniowe grzechy np. kiedy wyjeżdżam na wakacje. Wiem, że mój organizm buntuje się już po trzech dniach takich ekscesów. Widzę jak się wtedy zachowuje moja skóra. Na co dzień jem zdrowo, ale nie stosuję diety bezglutenowej czy bezlaktozowej. Uważam, że jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych to nasza dieta powinna być jak najbardziej urozmaicona.

Fot. Materiały prasowe

Dbasz o dobre odżywianie, więc pewnie bierzesz mnóstwo witamin?

Jestem zwolenniczką witamin naturalnych pochodzących z warzyw i owoców, jem sałatki i wyciskam soki. Regularnie od października do kwietnia biorę jedynie witaminę D, której organizm ludzki nie potrafi wytworzyć, kiedy nie ma słońca. Tę witaminę podaję także moim dzieciom.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nic więcej?

Gdy jestem bardzo zajęta i nie mam czasu na posiłki to uzupełniam dietę zdrowymi batonami. Lubię smak Chlorella Sport Bar for Woman, batonika który prócz alg zawiera takie pyszności jak migdały i daktyle oraz L-karnitynę. Robię sobie szejka z Goldfish Kiss. W zimę przegryzamy z dzieciakami masę suszonych lub liofilizowanych owoców Lio Fiber.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Napisałaś książkę kucharską… Skąd wzięłaś pomysły na tyle przepisów?

Zawsze lubiłam gotować. Mama zaszczepiła we mnie miłość do kuchni, a swoją kulinarną pasję rozwinęłam podróżując i przyglądając się temu, co i w jaki sposób jedzą ludzie w innych krajach. Pomysły na przepisy po prostu przychodzę mi do głowy – pomyślałam , że warto się nimi podzielić z innymi. A przy okazji zachęcić do zdrowego życia – np. kupowania  ekologicznych i lokalnych produktów. I pokazać, że ich przygotowywanie nie musi być nudne ani trudne. Gotowanie może być świetną rozwijającą zabawą dla całej rodziny. I ta zabawa sprawia, że zdrowe odżywianie jest proste.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Twoje ulubione potrawy?

To zależy od pory roku. Jesienią i zimą nie wyobrażam sobie dnia bez zupy. Np pysznego kapuśniaku albo kremu soczewicowo-pieczarkowego. A kiedy muszę przygotować coś szybko – zawsze sprawdza się tarta. Np. moja ulubiona cukiniowa.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dużo czasu spędzasz w kuchni? Masz jakieś kulinarne sekrety? 

Może nie dużo, ale na pewno efektywnie. Bardzo dbam o to, by moja rodzina jadła zdrowo, a to wymaga nieco wysiłku. Przede wszystkim używam dobrej jakości naczyń i garnków. Nie mam ich wiele, ale garnki które posiadam zrobione są ze stali nierdzewnej, a potrawy w nich przygotowywane zachowują składniki odżywcze. A w dodatku w każdym z nich można zarówno gotować na parze, jak i dusić albo smażyć bez tłuszczu. Gotuję w garnkach Philipiak Milano – przekonali mnie swoja jakością a przy okazji działalnością charytatywną. Więc od tego roku wspólnie pracujemy w moich dwóch ulubionych tematach.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Widzę, że chyba jesteś pedantką? Wszystko jest równo poukładane w pojemnikach, każdy produkt ma swoje miejsce.

Aż tak to widać ? (śmiech) Tak, jestem bardzo poukładana i lubię mieć porządek, zresztą nie tylko w kuchni. Dzięki temu oszczędzam czas i zawsze wiem, których składników mi brakuje. Wybieram praktyczne rozwiązania – w moim domu jest cała masa pojemników Curver – mają wszystko do kuchni, ale też świetne koszyki do porządkowania drobiazgów czy zabawek dzieci. Produkty dobre jakościowo, a do tego piękny design.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w gotowaniu?

Moją podstawową kuchenną zasadą jest nie kupowanie rzeczy przetworzonych. Jeśli barszcz to nie z torebki tylko ze świeżych buraków, jeśli pierogi to nie z supermarketu. Wychodzę z założenia, że zdrowie moje i mojej rodzimy jest najważniejsze.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Barszcz i pierogi… zapachniało świętami? Twoje popisowe wigilijne danie?

Wszystkie są popisowe, bo przygotowujemy wigilię razem z mamą i nie uznajemy gotowców. Uszka na pewno będziemy lepić własnoręcznie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wymarzony prezent na Gwiazdkę?

Marzy mi się siodło ale teraz wiem że najbardziej przyda mi się nowy odkurzacz, bo mój stary odmówił posłuszeństwa, a przy 2 dzieci i 3 psach jest co sprzątać. Wybrałam sobie  odkurzacz piorący Thomas – mam nadzieję, że Mikołaj mnie wysłucha 🙂

A co kupisz dzieciom, mężowi, rodzicom i przyjaciołom? Prezenty są ważne?

Staram się, żeby nasze święta miały wymiar bardziej duchowy niż materialny, nie robię więc jakichś wielkich prezentów, ale oczywiście w wigilię miejsce pod choinką nie pozostanie  puste. Moje dzieci cieszą się z drobiazgów, więc na pewno wybiorę im jakieś klocki i książki. Dzieci kochają  sport, więc sprzęt sportowy też zawsze je cieszy. Uwielbiam robić zakupy w TK Maxx, bo to sklep, w którym za niewielkie pieniądze można trafić prawdziwe cuda – a jak już wiesz jestem oszczędna. Niewykluczone, że część osób dostanie po prostu kartę upominkową do tego sklepu, żeby mogła sobie sama prezent wybrać.  Bo najgorszy prezent to ten nietrafiony.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Podrzuć kilka inspiracji prezentowych , co będzie ładne , modne i niebanalne na prezent pod choinkę dla kobiety?

Lubię polskie marki modowe – gdybym miała wybierać niebanalny prezent dla kobiety to na pewno torebka marki Milate byłaby świetnym pomysłem. Każdą dziewczynę zachwyci też zestaw do paznokci marki Semilac. Ale tak jak powiedziałam wcześniej, podczas świąt to nie prezenty są najważniejsze, tylko bycie z rodziną. To jest największe szczęście i w Boże Narodzenie warto się skupić właśnie na nim.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Czy masz marzenia ? 

W zasadzie jestem wdzięczna losowi za to co mam i jedyne czego czasem mi brakuje to godzinka na ulubioną książkę z kubkiem herbaty. Mam nowy piękny miętowy fotel z Wajnert meble –  to będzie miejsce w którym będę czytać i odpoczywać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł sponsorowany

 


Zobacz także

Dlaczego nie możesz znaleźć miłości? Przeanalizuj te pięć najczęstszych powodów

Marianna Dufek o Kamilu Durczoku: „Chorował na żylaki przełyku. Nie chciał transplantacji wątroby, bo musiałby przestać pić”

Dlaczego boimy się odejść? 6 powodów, dla których zostajemy w złych związkach