Go to content

8 rzeczy, których nigdy nie mów innym o swoim partnerze

8 rzeczy, których nigdy nie mów innym o swoim partnerze
Fot. iStock/ denis_pc

Lubimy poplotkować w babskich gronie, wymieniać się doświadczeniami, dzielić opowieściami z życia prywatnego – no kto nie lubi! Nic złego w zwierzaniu się swoim przyjaciółkom i wylewaniu żalów, proszeniu o dobre rady i opinie, ale! Są pewne rzeczy dotyczące naszego partnera, których nawet najlepszym psiapsiółom powiedzieć nie wolno. Co dotyczy związku, niech zostanie w związku – nawet jeśli język cię świerzbi i trudno ci wytrzymać z tym sekretem, dla dobra miłości musisz po prostu milczeć o niektórych sprawach.

8 rzeczy, których nigdy nie mów innym o swoim partnerze

Małżeński celibat

Jeśli w sypialni coś nie gra, i od dłuższego czasu brzmi tam wyłącznie wasze chrapanie, to osobą, z która powinnaś o tym porozmawiać jest twój partner! Wiadomo, że koleżanka powie „też tak miałam, nie przejmuj się”, przyjaciółka wymyśli kilka mniej lub bardziej prawdziwych historii dodających otuchy, a nawet opracuje plan naprawczy, ale może to być jedynie pozorną pomocą. Lepiej dojść do przyczyn waszego celibatu, spojrzeć na problem od jego źródeł i w razie konieczności skonsultować ze specjalistą lub terapeutą. Poza tym twój partner może mieć opory przed dzieleniem się tajemnicami alkowy z kimś trzecim – ty chciałabyś by opowiadał o tym kumplom przy piwie?

Seksualne fantazje partnera

Każdy z nas ma swoje seksualne fantazje i marzenia, często zupełnie nierealne, dzikie i zaskakujące. Jeśli partner zwierzył ci się ze swoich, to doceń to – nie jest łatwo mówić o tak prywatnych i osobistych sprawach, może nawet nieco zawstydzających i onieśmielających. Fakt, że twój facet to zrobił jest dowodem ogromnego zaufania wobec ciebie i zaangażowania w wasz związek. Zamiast na roznoszeniu plotek skup się na tym, czy te fantazje da się w jakiś sposób zrealizować – o to z pewnością twój partner nie będzie miał pretensji.

Wkurzający teściowie

Nie jest tajemnicą, że relacje z rodzicami partnera do najłatwiejszych nie należą, a słowo „teściowa” znaczy dla niektórych to samo, co „wróg”, „przeciwnik” albo „wiedźma”. Dla dobra waszego związku, nawet jeśli kogoś z rodziny partnera darzysz szczególną antypatią, to niech zostanie to twoją bardzo osobistą sprawą. Lepiej nie ryzykować tym, że ktoś znajomy coś chlapnie w najmniej odpowiednim momencie, a twój partner poczuje się wtedy zdradzony, a nawet stanie w obronie swoich krewnych i wszystko obróci się przeciwko tobie. Jeśli leży ci coś na sercu, porozmawiaj dyplomatycznie ze swoim facetem i razem spróbujcie wypracować pewien kompromis.

Lęki, strachy i traumy

Nie jest łatwo mówić o słabościach, zwłaszcza mężczyznom, którzy stereotypowo powinni być silni, odważni i waleczni, jeśli więc twój mężczyzna zwierzy ci się z nich, bądź lojalna i dyskretna. Osobiste zmagania partnera z jego lękami, doznanymi niegdyś krzywdami, czy traumami z dzieciństwa, powinny zostać jedynie pomiędzy wami, ewentualnie możecie omówić to ze specjalistą, który pomoże w ich pokonaniu.

Ściśle tajne sprawy rodzinne

Rozwód szwagierki, plajta firmy teścia, problemy zdrowotne teściowej – to nie są tematy, które powinno się omawiać w większym gronie niczym zwykła plotkę. Takie sprawy są bardzo delikatne i drażliwe, a rozpowiadanie o nich może być odebrane jako nielojalne i burzące zaufanie wobec ciebie. Najlepsze, co możesz zrobić, to być przy swoim partnerze, wysłuchać go i służyć wsparciem – zostaw jemu decyzje o podzieleniu się tą sprawą z innymi.

Szokujące zwyczaje, zawstydzające fakty

Choć każdy z nas ma głowę, ręce i nogi, to nie jesteśmy tacy sami i mamy swoje mniejsze lub większe tajemnice związane z cielesnością. Jeśli twój partner dziwnie pachnie, ma włosy w niespotykanych miejscach, robi coś zawstydzającego lub szokuje kształtem… stopy, to trzymaj buzię na kłódkę i zaakceptuj to – pewnych rzeczy po prostu nie można zmienić. Nie rób z niego dziwoląga i tematu do plotek, nie mów niczego, co mogłoby wprowadzić go w zakłopotanie i zawstydzenie – to przecież twój ukochany, a nie cyrkowa sensacja!

Finansowe potknięcia

Pieniądze to bardzo drażliwy temat, a finansowe potknięcia i wtopy są zdecydowanie na cenzurowanym i powinny być dla ciebie tematem tabu. Nikt nie lubi chwalić się swoimi błędami i niepowodzeniami, a te dotyczące spraw majątkowych są szczególnie zawstydzające, bo dotykają nie jednej osoby, ale także bezpieczeństwa i stabilizacji całej rodziny. Damy i gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają – to bardzo dobra zasada, którą powinnaś wziąć sobie do serca.

Wychowawcze porażki

Z pewnością nie chciałabyś nigdy usłyszeć, że twój partner rozpowiada innym o tym, że jesteś złą matką i nie radzisz sobie z wychowaniem dzieci. Zanim zarzucisz mu jakieś błędy wychowawcze i zaczniesz narzekać na jego ojcowską nieporadność, dobrze się zastanów – lepiej czasami ugryźć się w język albo udawać, że nic nie widzisz. Jeśli rzeczywiście chciałabyś coś zmienić w zasadach wychowawczych partnera, to czas na szczerą rozmowę między wami i wprowadzenie nowych zasad. Znajdźcie rozwiązanie, naprawcie błędy, a za jakiś czas będziesz mogła pochwalić się koleżankom wspaniałym partnerem i świetnym ojcem – to o wiele lepszy temat do rozmowy, a dla nich nowy powód do zazdrości.

Zapisz

Zapisz