Fitness Zdrowie

Siłownia – poradnik dla początkujących

Redakcja
Redakcja
15 sierpnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Siłownia u niektórych wywołuje przestrach w oczach, a u innych uśmiech na twarzy. Ci, którzy wykonują trening na siłowni bardzo sobie chwalą taką formę aktywności fizycznej. Z kolei osoby obawiające się takich miejsc powinny po prostu dobrze się przygotować i spróbować. Swej decyzji na pewno nie pożałują pod warunkiem, że zdadzą sobie sprawę z kilku podstawowych rzeczy.

Od czego zacząć?

Chcąc rozpocząć ćwiczenia na siłowni musimy najpierw sami w domu się do tego przygotować i wcale nie chodzi tu o kwestię fizyczną, a mentalną. Musimy zdać sobie sprawę, że początek na siłowni może być trudnym czasem, zwłaszcza jeśli nasze ciało nie miało wiele styczności z ćwiczeniami siłowymi. Ważne jest, aby mieć świadomość, że formy, płaskiego brzucha czy mięśni nie wyrobimy sobie w tydzień. Na efekt potrzebny jest czas.

Kolejna sprawa to określenie naszego celu. Chcąc zredukować tkankę tłuszczową powinniśmy ćwiczyć inaczej niż w przypadku, gdy naszym celem jest zbudowanie tkanki mięśniowej. Nie możemy zapominać również o starej prawdzie, która głosi, że 70% sukcesu o płaski brzuch zależy od diety. Chcąc przyśpieszyć efekt i znacznie poprawić zarówno swoją sylwetkę, jak i samopoczucie dobrze jest połączyć trening na siłowni z odpowiednią dietą.

Wiedząc już w jakim celu udajemy się na siłownie, kolejną decyzją do podjęcia jest wybór miejsca.

Wybór siłowni

Fot. Materiały prasowe

W każdym mieście, a nawet już i w mniejszych miejscowościach znaleźć można siłownię. Jednak siłownia siłowni nierówna. Nie każda będzie odpowiednia zwłaszcza dla osób początkujących, którzy niekoniecznie wiedzą co i jak ćwiczyć. Oczywiście ważna jest lokalizacja, cena, godziny otwarcia klubu czy oferta zajęć dodatkowych. Jednak musimy zastanowić się na czym nam konkretnie zależy. Jeśli zamierzamy wykonywać tylko ćwiczenia na siłowni nie ma potrzeby wykupowania karnetu oferującego usługi, z których i tak nie skorzystamy.

Początkujący na siłowni powinny przede wszystkim wybrać miejsce, gdzie w godzinach otwarcia siłowni zawsze przebywa trener. Nie musi być to wybór opcji trenera personalnego, ale dobrze jest, gdy osoba posiadająca wiedzę na temat techniki wykonywania ćwiczeń jest gdzieś obok. Wtedy zawsze możemy poprosić o pomoc czy o pokazanie prawidłowej techniki. Ponadto jeśli trener jest obecny w sali, sam zareaguje gdy zobaczy, że źle wykonujemy dane ćwiczenie. Jest to bardzo ważne, bo prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji i sprawia, że ćwiczenia są efektywne.

Strój i obuwie

Rzeczy na siłownie, które musimy ze sobą zabrać to strój i obuwie. Nie należy tego bagatelizować, bo wbrew pozorom odgrywają one dużą rolę podczas treningu. Strój na siłownię musi być strojem sportowym. Siłownia to nie rewia mody. Biżuteria oraz ozdoby na ubraniach w postaci cekinów, a nawet zamki i guziki są kiepskim wyborem. Najlepiej zdecydować się na strój z przewiewnych materiałów wysokiej jakości, które poprawią komfort treningu. Wybierając ubranie nie możemy zapomnieć również o bieliźnie, a zwłaszcza o staniku sportowym, który dobrze podtrzyma piersi nie doprowadzając do otarć. Kolejna ważna sprawa to obuwie. Buty muszą mieć dobrą przyczepność podeszwy do powierzchni, być wytrzymałe na uderzenia, a przy tym lekkie, by nie powodowały dyskomfortu.

Samodzielnie czy pod okiem trenera?

Fot. Materiały prasowe

Początek na siłowni dla wielu może być trudnym doświadczeniem. Wiele osób nie wie jak ćwiczyć na siłowni, by uzyskać określony efekt, dlatego warto zastanowić się nad wyborem trenera personalnego. Taka osoba opracuje nie tylko indywidualny plan treningowy z uwzględnieniem naszych możliwości, ale także odpowie na szereg intrygujących nas pytań: ile powinien trwać trening, jakie ćwiczenia na siłowni ćwiczyć, co ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć? Te wszystkie kwestie rozwieje nam właśnie osoba trenera personalnego. Warto zapoznać się z ofertą All For Body ponieważ ich trenerzy personalni posiadają również przeszkolenie dietetyczne i dbają nie tylko o sam trening, ale również o komfort psychiczny i ciągłą motywację.

Oprócz trenerów skorzystać możemy z usług dietetyka, masażysty i fizjoterapeuty. Treningi odbywają się w własnych salach, dzięki czemu mamy kontakt sam na sam z trenerem i poczucie swobody, co dla wielu rozpoczynających ćwiczenia na siłowni może być ogromnie istotne. Ponadto trener personalny nie rzuci nas na głęboką wodę, co my sami często nieświadomie sobie robimy. Chcemy szybkich efektów, przez co wykonujemy ćwiczenia za szybko, ze zbyt dużym obciążeniem, zapominając o rozgrzewce czy rozciąganiu. Przy takim podejściu nie trudno o uraz, kontuzję czy zniechęcenie. Trener sprawi, że nasz trening będzie dla nas zarówno efektywny, jak i bezpieczny.

Siłownia – jak często ćwiczyć?

Fot. Materiały prasowe

Każdy oczekuje szybkich efektów, ale musimy uzmysłowić sobie, że częściej i mocniej nie zawsze oznacza lepiej. Ponadto ćwiczenia dla początkujących na siłowni nie mogą wyglądać tak samo jak dla osób zaawansowanych. Podobnie sprawa wygląda z ilością treningów. Czy można ćwiczyć codziennie? Wykonywać aktywność fizyczną należy codziennie, ale ćwiczyć z obciążeniem już nie. Mięśnie potrzebują czasu na regenerację, zwłaszcza gdy jesteśmy osobami początkującymi. Pierwsze nasze zajęcia powinny odbywać się z przerwami co 48 godzin.

Kiedy ćwiczenia staną się nawykiem?

Fot. Materiały prasowe

Jakie ćwiczenia na siłowni wykonywać albo co ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć? Te pytanie padają bardzo często, a nie ma dla nich jednej ogólnej odpowiedzi. Tak naprawdę to kwestia indywidualna. Tak samo jak z nawykiem ćwiczeń. Dla jednych siłownia z czasem staje się miejscem, bez którego nie wyobrażają sobie dnia, dla innych obowiązkiem. Dużo zależy od naszego nastawienia, powodów dlaczego zdecydowaliśmy się na treningi, jak i od samych ćwiczeń. Mając trenera personalnego możemy powiedzieć mu, że dane ćwiczenie nam nie pasuje. Każdy lubi co innego, jeśli tylko będziemy szczerzy sami ze sobą i z trenerem, to dopasujemy tak trening, by nie tylko schudnąć czy wyrzeźbić ciało, ale i by cieszyć się czasem spędzonym na sali treningowej.

Więcej informacji na temat bezpiecznego odchudzania oraz poprawy aktywności fizycznej znajdziesz na https://allforbody.com/


Artykuł sponsorowany


Fitness Zdrowie

Akcja „Zęby na 6-tkę!” Tydzień II, wyzwanie #5

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
16 sierpnia 2019
 

Tydzień II – Wyzwanie #5

Mówi się: „jesteś tym, co jesz”… Piękne i zdrowe zęby, to nie tylko zasługa pasty i szczoteczki.

Poświęćcie dziś swój czas, na rozmowę o zdrowym odżywianiu. Zdrowe zęby to efekt naszej dbałości o cały organizm. Troska nie tylko o regularne szczotkowanie, ale również świadome odżywianie. Porozmawiajcie dziś o jedzeniu, które szkodzi zębom – zastanówcie się RAZEM, jak możecie ograniczyć szkodliwe produkty. Niech takie zmiany będą waszą wspólną i świadomą decyzją. W komentarzach do tego artykułu napiszcie, co dziś postanowiliście. 

Pamiętajcie o tym, by odwiedzać nas codziennie.  Wśród najfajniejszych odpowiedzi wybierzemy laureatów naszej zabawy. Jak zawsze będziemy premiować waszą kreatywność, zaangażowanie i ilość wykonanych wyzwań.

Nagrody są bajeczne, ale przede wszystkim pamiętajcie, że każdy z was wygrywa ukształtowanie w dzieciach zdrowym nawyków, których nic nie zastąpi. Do dzieła!

Zdrowe zęby, to znacznie więcej niż piękny uśmiech!
Weź udział w naszej akcji i wygrywaj wspaniałe nagrody od Oral-B!

Akcja „Zęby na 6-tkę!”

To już drugi tydzień naszej akcji „Zęby na 6-tkę!”. Przez cały tydzień będziemy zachęcać i podpowiadać wam, jak dbać o piękny uśmiech waszego dziecka. Drugi tydzień poświęcimy budowaniu nawyków sprzyjających prawidłowej higienie jamy ustnej u starszych dzieci. Bądźcie z nami, podejmujcie codzienne mini-wyzwania i wygrywajcie wspaniałe nagrody od marki Oral-B.

Do wygrania co tydzień 25 elektrycznych szczoteczek do zębów – by mycie zębów było przyjemne i wyjątkowo skuteczne.

Poświęćcie nam ten tydzień – tylko tyle. Bądźcie uważni na swoje dzieci, jesteśmy z wami, wspieramy was, ale to jest akcja, która wymaga waszej obecności, tej prawdziwej. 5 minut dziennie poświęcone na wspólne mycie zębów to niewielka cena za zdrowie i umiejętność wzięcia za nie odpowiedzialności.

Drugi tydzień naszej zabawy, trwający od 12.08.2019 do 18.08.2019 roku dedykujemy starszym dzieciom i ich rodzicom. Uczcie swoje dzieci podstaw prawidłowej higieny jamy ustnej i wygrywajcie dla nich wspaniałe szczoteczki. Sprawdźcie dzisiejsze wyzwanie poniżej. 🙂

Partnerem akcji jest

Nagrody:

25 x szczoteczka Oral-B JUNIOR PRO 400 – 6+

  • Końcówka szczoteczki otacza każdy ząb z osobna, co pozwala na czyszczenie w technologii 3D. Wykonuje 8 800 ruchów oscylacyjnych i 20 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.
  • Profesjonalny timer: 2-minutowy timer sygnalizuje co 30 sekund, ze należy przejść do czyszczenia kolejnego obszaru jamy ustnej.
  • Czujnik siły nacisku.
  • 1 tryb szczotkowania: tryb czyszczenia codziennego.
  • Wskaźnik poziomu naładowania.
  • koncówka wymienna: Sensitive UltraThin

Sprawdź pozostałe wyzwania w naszej akcji  tutaj.


Akcja trwa od 05.08.2019 do 18.08.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 01.09.2019 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

 


Fitness Zdrowie

Herbalife Nutrition przedstawia Tri Blend Select – pierwszy wegański koktajl w swojej ofercie

Redakcja
Redakcja
15 sierpnia 2019
Fot. iStock / CentralITAlliance

Herbalife Nutrition stworzył swój pierwszy wegański koktajl proteinowy Tri Blend Select, poszerzając w ten sposób portfolio firmy o produkty z sektora wellbeing. Tri Blend Select przeznaczony dla osób, dla których ważne jest zdrowie i dobre samopoczucie.

Tri Blend Select zawiera unikalną kompozycję grochu, komosy ryżowej i siemienia lnianego, tworzących mieszankę proteinową wysokiej jakości.
W połączeniu z innymi składnikami dostarcza wszystkich aminokwasów egzogennych. Koktajl jest w 100% wegański, ma niską zawartość cukrów i niesamowity smak. Zawiera składniki pochodzące z naturalnych i ekologicznych źródeł, a jednocześnie dostarcza witaminę C i siedem kluczowych składników mineralnych, stanowiąc idealne rozwiązanie dla osób szukających naturalnego i wysokowydajnego odżywiania. Tri Blend Select, spożywany jako element zbilansowanego posiłku lub po treningu, przed i po południu, może przyczynić się do zwiększenia spożycia białek pochodzenia roślinnego.

Konrad Szałkiewicz, Dyrektor Generalny Herbalife Polska, mówi:
„W Herbalife Nutrition zawsze odpowiadamy na potrzeby konsumentów, oferując produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości i świetnie smakują! Tri Blend Select przeznaczony jest dla osób, które zdrowo się odżywiają, zwracają uwagę na skład produktów i są aktywne. Wpisuje się w nurt wellbeing, wpływający na dobre samopoczucie i pozwalający dbać o zdrowie.” 

Tri Blend Select o smaku bananowym będzie dostępny w Polsce od 6   sierpnia 2019.

Aby otrzymywać najświeższe informacje od Herbalife Nutrition, śledź nasz fan page, konto na Instagramie oraz odwiedzaj nutriportal.pl

Fot. Materiały prasowe


 

Artykuł powstał we współpracy z Herbalife Nutrition


Zobacz także

Błędne koło odchudzania

Błędne koło odchudzania. 6 rzeczy, które spowalniają twój metabolizm…

Rak przełyku - czynniki ryzyka, objawy, leczenie, rokowania

Rak przełyku – jeden z najbardziej zabójczych nowotworów. Co trzeba o nim wiedzieć?

nietolerancja glutenu

9 oznak nietolerancji glutenu, które większość ludzi ignoruje