Związek

Jeśli pokonacie te 9 problemów na początku związku, przetrwacie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 kwietnia 2019
Fot. iStock/dima_sidelnikov
 

Kiedy twój związek jest jeszcze „świeży”, wciąż pokazujesz, że ci zależy, próbujesz lepiej poznać swojego partnera. Kiedy kończy się etap „miodowego miesiąca”, zaczynają się pierwsze kłótnie i nieporozumienia, a my stajemy się bardziej prawdziwi w naszych reakcjach i zachowaniach. To jest moment, w którym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, o co i w jaki sposób sprzeczamy się z partnerem. Obserwuj uważnie wasze reakcje, a dowiesz się, czy ten związek ma szansę przetrwać.

Jeśli pokonacie te 9 problemów na początku związku, przetrwacie:

Kłótnia o to, jaki powinien być wasz związek

Podstawą jest ustalenie pewnego stałego kierunku, do którego – szybciej lub wolniej – oboje będziecie dążyć. Jedni marzą o dalekich podróżach inni o tym, by jak najszybciej założyć rodzinę. Ważne, by wasze plany co do tej relacji się nie wykluczały.

Kłótnia o to, w jaki sposób każde z was spędza swój wolny czas

Nie powinniśmy zbyt mocno wpływać na to, co robi ze swoim „pozazwiązkowym” czasem nasza połówka, jeśli robi „normalne” rzeczy. Skoro po prostu nie możesz zaakceptować sposobu, w jaki sposób twój partner spędza swój wolny czas, prawdopodobnie po prostu do siebie nie pasujecie.

Kłótnia spowodowana brakiem zaufania

Zaufanie to coś, co będziesz budować razem z partnerem w trakcie swojego związku. Jeśli jednak okaże się, że jest ono kruche lub może nawet zostać zerwane na początku relacji, nie wróży to dobrze wspólnej przyszłości. Na pewno będzie wam trudniej.

Kłótnia o sposób, w jaki się kłócisz

Skoro już na początku związku miewacie tego rodzaju sprzeczki, to źle, trudno będzie wam się spotkać w połowie drogi.

Kłótnia się o to, jak on wygląda

To może być bardziej twój problem niż jego…  Albo akceptujesz osobę, którą kochasz, albo chcesz mieć kogoś, kogo będziesz zmieniać.

Kłótnia o to, jak spędzacie weekend

Tak naprawdę nie powinniście kłócić się o to, jak spędzacie wspólny czas. Ale jeśli już masz trudności z kompromisem w kwestii tego, co oboje chcesz robić jako para, trudno będzie znaleźć sposób na to, aby twój związek działał na dłuższą metę.

Kłótnia o to, że on cię nie słucha

To jest ważny sygnał alarmowy dla związku. Jeśli twój partner naprawdę nie jest zaangażowany ani ciekawy tego, jaka jesteś, co cię interesuje, nie ma co brnąć we wspólną przyszłość.

Kłótnia o jego przyjaciół

Jeśli masz do nich zastrzeżenia, porozmawiaj o tym z partnerem. Nie warto jednak stawiać sprawy na ostrzu noża. Ostatecznie, jeśli jesteś osobą, na której mu zależy, w relacji z tobą będzie się kierował wartościami, które ci odpowiadają i nikt nie ma na to wpływu.

Kłótnie o brak spójności

Jeśli już na początku widać między wami wiele rozbieżności, to bardzo prawdopodobne, że tak już  pozostanie.  Brak wspólnych wartości, celów prowadzi do sytuacji, w której relacja nigdy nie będzie stabilna.


Na podstawie: relrules.com


Związek

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 to będzie prawdziwy hit

Redakcja
Redakcja
5 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

W dzisiejszych czasach na rynku działa wielu producentów sprzętów do codziennego użytku w tym także odkurzaczy. Coraz większą popularnością wśród nabywców cieszą się nowoczesne odkurzacze marki Dyson.

Znana na całym świecie Firma Dyson oferuje urządzenia łączące inteligentne rozwiązania i nowoczesne oprogramowanie. Wśród urządzeń tych można wymienić nowy odkurzacz Dyson Cyclone V11 Absolute oraz odkurzacz Dyson Cyclone V11 Absolute Pro. Produkty te są efektem ponad dekady prac rozwojowych w kwestii bezprzewodowych urządzeń i siników cyfrowych Dyson. Nad projektem tych inteligentnie optymizujących moc i czas pracy odkurzaczy pracowało około trzystu inżynierów.

Czym wyróżniają się nowe odkurzacze bezprzewodowe Dyson V11?

Jak wszystkie urządzenia również i nowe modele odkurzaczy Dyson V11 mają wiele charakterystycznych elementów.

Nowy poziom inteligentnego sprzątania zapewniają w odkurzaczu bezprzewodowym Dyson Cyclone V11 trzy wbudowane mikroprocesory. Są one umieszczone w systemie Dynamic Load Sensor wewnątrz elektroszczotki High Torque oraz wewnątrz silnika cyfrowego Dyson V11, a także wewnątrz baterii.

Elektroszczotka High Torque z systemem Dynamic Load Sensor, który inteligentnie wykrywa opór przy szczotce monitorując jej pracę 360 razy na sekundę równocześnie automatycznie zmienia prędkość silnika dopasowując moc ssania do dywanów i podłóg twardych. Ta najmocniejsza elektroszczotka, którą stworzył Dyson, bardzo dokładnie czyści wszystkie rodzaje powierzchni i wydłuża czas pracy na podłogach twardych. Jej sztywne, nylonowe włókna wchodzą głęboko w dywan i likwidują brud. Z kolei zaś miękkie antystatyczne włókna węglowe usuwają kurz z twardych podłóg a także szczelin.

Druga Elektroszczotka Soft Roller, która została zaprojektowana do podłóg twardych, eliminuje równocześnie jednocześnie drobny pył i duże zabrudzenia.

Z kolei zaś mini elektroszczotka jest przydatna na przykład w samochodzie lub na schodach, dlatego że zbiera włosy i czyści głębokie zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach.
Urządzenia te zasilane są najnowszym silnikiem cyfrowym Dyson V11. Ten najpotężniejszy silnik obraca się z prędkością 125 000 obrotów na minutę, tworząc niesamowitą moc ssania, która jest dwukrotnie większa niż w innych odkurzaczach tej marki. Zastosowane tutaj najnowsze rozwiązania pozwalają na prosty przepływ powietrza, zmniejszają drgania, oraz eliminują  hałas.
Najmocniejsza bateria Dyson jest wyposażona w 7 większych ogniw niklowo-kobaltowo aluminiowych, umożliwia sprzątanie wszelkich zakamarków bez utraty mocy aż do 60 minut.

Ponadto oby dwa modele odkurzacza Dyson V11 zawierają ekran LCD, który w inteligentny sposób wyświetla aktualną wydajność, w tym wybrany tryb mocy oraz pozostały czas pracy, a także przypomnienia o konserwacji filtra i powiadomienia o blokadach. W odkurzaczach tych zostały zaprojektowane trzy tryby czyszczenia. Tryb Auto rozpoznaje typ powierzchni, dopasowuje moc ssania do każdego rodzaju podłogi i dokładnie czyści. Kolejny tryb Boost został zaprojektowany w celu intensywnego czyszczenia uporczywych zabrudzeń, zaś tryb Eco zapewnia do 60 minut czasu pracy podczas sprzątania każdego rodzaju powierzchni.

Zastosowany zaawansowany szczelny system filtracji odkurzaczy Dyson V11 wychwytuje 99, 97% cząsteczek o wielkości nawet 0, 3 mikrometra. Dzięki temu wydmuchiwane powietrze jest bardzo czystsze. Ponadto 14 cyklonów generuje siłę o wartości ponad 79. 000g, która wyrzuca do pojemnika mikroskopijne pyłki i bakterie.

Dwa modele odkurzacza bezprzewodowego Dyson V11

Nowy odkurzacz Dyson V11 jest dostępny w wersji Dyson Cyclone V11 Absolute oraz Dyson Cyclone V11 Absolute Pro. Można wyszukać elementy, które wyróżniają odkurzacz Dyson Cyclone V11 Absolute Pro. Dyson V11 w wersji Pro jest urządzeniem o wyższej cenie. Jest to produkt o ekskluzywnym złotym kolorze. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute Pro zawiera dwie elektroszczotki a mianowicie elektroszczotkę High Torque, elektroszczotkę Soft Roller oraz aż   siedem akcesoriów. Są to mini elektroszczotka, końcówka Combi, końcówka szczelinowa, mała miękka szczotka do zbierania kurzu, szczotka do uporczywego brudu. Dodatkowe akcesoria to narzędzie do czyszczenia górnych powierzchni oraz elastyczna końcówka szczelinowa. W zestawie znajduje się również wygodna stacja dokująca. Wystarczy wpiąć odkurzacz do stacji ładującej, aby w każdej chwili był gotowy do ponownego użycia. Warto pamiętać aby w pełni naładować urządzenie przed pierwszym użyciem a także po każdym sprzątaniu.

Podsumowują można powiedzieć, że modele bezprzewodowego odkurzacza Dyson V11 to urządzenia podczas produkcji, których skupiono się nie tylko na poprawie wydajności urządzenia, ale także na opracowaniu bardziej inteligentnych rozwiązań, które pomogą w sprzątaniu. Zastosowany system „point and shoot” sprawia, że opróżnianie pojemnika jest łatwe i higieniczne bowiem mechanizm wyrzuca kurz i brud w głąb kosza na śmieci, dzięki czemu nie ma konieczności dotykania zabrudzeń.

Jeśli myślisz o zakupie modelu Dyson V11 to sprawdź na początek aktualne promocje i kody rabatowe na stronie https://www.kody.pl/dyson

Artykuł sponsorowany


Związek

#BabaBez – Bez szans na perfekcję, ale z naręczem pysznych bez. Chcesz być atrakcyjna dla innych? Zacznij od siebie! Akcja #BabaCud – wyzwanie #5

Redakcja
Redakcja
5 kwietnia 2019
Fot. iStock

Każdy z nas ma takie dni, kiedy wydaje mu się, że inni są mądrzejsi, piękniejsi, bardziej zaradni życiowo od nas. O ile dla niektórych takie myśli są przejściowe, a nawet motywujące do działania, o tyle w przypadku kiedy zbyt długo nam towarzyszą, mogą być niebezpieczne dla naszej samooceny i poczucia wartości. Dlatego do dzieła! Czas poćwiczyć sztukę komplementowania… samej siebie.

Artykuł moglibyśmy rozpocząć Jungiem i jego teorią cienia, który jest niczym innym, jak skrywaną przed światem częścią osobowości, wolimy jednak rozpocząć go od opowieści o psie i komnacie z luster, którą można opowiadać już dzieciom.

Uczeń zapytał mistrza:

– Mistrzu, czy świat jest wrogi dla ludzi? Czy niesie zło czy dobro?

– Opowiem Ci historię o tym, jak świat odnosi się do człowieka – powiedział mistrz. Był sobie kiedyś wielki król, który kazał zbudować piękny pałac. Było tam wiele wspaniałości. Wśród różnych cudów i ciekawostek w pałacu było komnata, w której wszystkie ściany, podłoga, drzwi, a nawet sufit były zrobione z luster. Osoby wchodzące do komnaty w pierwszej chwili nie zdawały sobie sprawy, że stoją przed lustrami – tak bardzo zacierała się granica między światem rzeczywistym a odzwierciedlonym. Ponadto ściany komnaty zostały tak zbudowane, że na każdy dźwięk odpowiadało echo. Gdy ktoś pytał: “Kim jesteś?”- słyszał w odpowiedzi z różnych stron: “Kim jesteś… kim jesteś?”.

Pewnego razu do komnaty dostał się pies i zamarł w zdumieniu pośrodku, otoczony sforą psów ze wszystkich stron, a także z dołu i z góry. Pies na wszelki wypadek ostrzegawczo pokazał kły i wszystkie odbicia odpowiedziały mu tym samym. Pies zawarczał. Echo odwzajemniło głośne warczenie. Pies szczekał coraz głośniej. Echo też. Pies biegał tam i z powrotem, próbując ugryźć odzwierciedlające się w lustrach psy, jego odbicia też biegały i gryzły.

Rano królewska służba znalazła wycieńczonego, nieprzytomnego psa, otoczonego przez setki nieprzytomnych psów. W komnacie nie było niczego, co mogłoby zagrozić psu, prócz jego własnego odbicia.

Widzisz – powiedział na koniec mistrz – świat nie jest ani dobry, ani zły sam w sobie. Wobec człowieka świat jest obojętny. Wszystko, co dzieje się wokół nas jest tylko odzwierciedleniem naszych myśli, uczuć, pragnień i działań. Świat to jedno wielkie lustro.

To przesłanie jest banalne, prawda? Dlaczego więc nie zdecydować się na zdrowy egoizm i przyznanie się przed samym sobą, że jest się w czymś dobrym. Aby czuć się potrzebna i ważna nie musisz budować rakiet dla NASA, bądź pomagać dzieciom w krajach trzeciego świata. Pamiętaj, bez względu na to co robisz w życiu, jaki masz status, jak wyglądasz, są osoby dla których jesteś całym światem: rodzice, dzieci… czy samotna sąsiadka, dla której jesteś jednym z nielicznych rozmówców.

Dlatego pamiętaj:

 1. Jesteś mądra
 2. Jesteś dobra
 3. Jesteś piękna
 4. Radzisz sobie najlepiej jak tylko potrafisz
 5. Jesteś pewna siebie

Jeśli zdarzy Ci się o tym zapomnieć – powtarzaj sobie przed lustrem patrząc głęboko w oczy swojemu odbiciu. Za pierwszym razem może być trudno. Nie szkodzi. Każdy trening nad sobą wymaga gratyfikacji. Skoro już „posłodziłaś sobie” przed lustrem, to może warto sięgnąć po słodkie bezy? Marka Delecta ma w swojej ofercie bezy, które są gotowe do zjedzenia już po kilkudziesięciu minutach. Ich przygotowanie może okazać się świetną okazją do rozmowy z sąsiadką lub też przyjaciółką, która zaczęła w siebie wątpić. Do dzieła!

Zapraszamy was na 14-dniowy przedświąteczny kurs odpuszczania, uczenia się znajdowania najkrótszych, najprzyjemniejszych, najlepszych, a zarazem bardzo kreatywnych dróg. Bądźcie z nami. Zamiast nadskakiwać wszystkim wokół, po prostu bądźcie z nami i z nimi, w zgodzie ze sobą!

Tak! Mogą dziać się cuda, które sama wykreujesz. Delektuj się świętami!

I tydzień:

05.04.2019 – Mini wyzwanie na dziś:

Lubisz siebie? Jesteś pewna, że nie potrzebujesz treningu? Dzisiejsze wyzwanie to sobie zdrowo posłodzić! Powiedz sobie 5 komplementów (najlepiej pochwal się nimi) i zrób sobie słodki prezent. Bezy będą idealne, ale jak zawsze możesz nas zaskoczyć.

Sprawdź przepis na dziś – i już więcej się nie martw!

Akcja #BabaCud

Pomyśl tym razem też o sobie, o zdrowym rozsądku przed świętami i podczas nich – a poprzez to także swoich bliskich. Niech te  święta znów nie będą kolejną udręką, a frajdą, radością, przyjemnością, smakowitością, delektowaniem się pysznymi potrawami – najlepiej tymi wspólnie przygotowanymi. Nie zapomnij podelektować się  fantastycznym czasem.

Przez 14 dni będziemy zdradzać wam sposoby na uwolnienie głowy od zbędnych obowiązków i poczucia przymusu. Nie musisz robić tego wszystkiego sama. Krok po kroku pozwól sobie na zrelaksowane święta!

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy super nagrodami. Niech te święta będą naprawdę dobre! Szukajcie wyzwań na naszej stronie i na Facebooku.

Gotowa na przedświąteczne odpuszczanie? Wiemy, to wcale nie będzie łatwe! Zrób pierwszy krok i wykonaj nasze dzisiejsze wyzwanie!

 

Partnerem akcji jest

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Weź również udział w naszym konkursie na najbardziej leniwą potrawę wielkanocną!

Beza

Lekka jak piórko, z zewnątrz krucha a w środku miękka o konsystencji delikatnej pianki – oto BEZA doskonała. Od teraz osiągnięcie ideału nie będzie ani trudne, ani czasochłonne.

BEZA Delecta to produkt kompletny, dzięki czemu wygodny i szybki w przygotowaniu. Do zawartości opakowania należy dodać jedynie zimną wodę. Duża porcja w zupełności wystarczy dla dwunastu osób.

Nagrody:

8 x zestaw smakołyków, składający się z:

 • Ciasto drożdżowe DB
 • Babeczki z płatkami czekolady
 • Beza
 • Ciasto Leśny mech
 • Komplet cukrów smakowych (6 smaków)
 • Komplet pisaków
 • Posypki Decorada (3 rodzaje)
 • 2 polewy
 • Budyń wanilinowy i śmietankowy
 • Krem Karpatka
 • Mix do śmietany
 • Mix do mascarpino
 • Proszek do pieczenia
 • Aromat migdał & cytryna
 • 2 x galaretka


Akcja trwa od 01.04.2019 do 14.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Zobacz także

krytyka w związku

Brak poczucia bezpieczeństwa w związku prowadzi do jego rozpadu. Kiedy zaczynamy czuć się niepewnie w relacji z partnerem?

10 rzeczy, które rozumiemy dopiero po rozwodzie, a szkoda…

7 sygnałów emocjonalnej przemocy w twoim małżeństwie. Albo odejdziesz albo uwierzysz, że jesteś szalona

Zastanawiasz się czy od niego odejść? Najpierw odpowiedz sobie szczerze na kilka pytań

Zastanawiasz się czy od niego odejść? Najpierw odpowiedz sobie szczerze na kilka pytań