Lifestyle

Starsi mężczyźni wolą starsze kobiety, jednak nadal wiążą się z młodszymi, dowodzą naukowcy

Redakcja
Redakcja
10 kwietnia 2018
Fot. iStock/MangoStar_Studio
 

To jeden z niewielu stuletnich stereotypów seksualnych opartych na naukowo udowodnionym fakcie: heteroseksualni mężczyźni wolą młodsze kobiety, niezależnie od wieku.

Jednak nowe badania dotyczące granicy wieku partnerów seksualnych wykazały, że w przeciwieństwie do powszechnych przekonań, wraz z upływem lat panowie nie zwracają się tylko w stronę młodszych partnerek.

Oczywiście nie oznacza to, że starsi mężczyźni nagle przestaną się interesować młodszymi kobietami. Bo chociaż pociągają ich te dojrzałe, to jednak nadal rozważają związek z 22-letnią kobietą, podczas gdy sami mają 50 czy 60 lat.

Badania wykazały, że kobiety mają zdecydowanie węższy zakres preferencji wiekowych partnera. Wolimy starszych facetów lub w podobnym do naszego wieku. Główny autor badań Jan Antfolk tłumaczy te różnice w oparciu o teorię ewolucji: mężczyźni zawsze będą chcieli się związać z kobietami płodnymi dla utrzymania gatunku. Aczkolwiek okazało się, że pod kątem seksu panowie niekoniecznie byli zadowoleni ze związku z młodszymi, co innego z kobietami starszymi.

Naukowcy podkreślają, że prowadzone badania pomogą obalić stereotyp, że faceci po 50-tce oglądają się już tylko za młodymi dziewczynami.


źródło: Independent

 


Lifestyle

GetBack S.A. zakłada fundację i angażuje się w pomoc potrzebującym

Redakcja
Redakcja
10 kwietnia 2018
Fot. iStock/nedomacki
 

GetBack S.A.  powołuje do życia fundację HopeBack – Odzyskaj życie im. Stefanii Wilczyńskiej, której głównym celem będzie wsparcie rodzin w sfinansowaniu leczenia dzieci cierpiących na poważne, trudnouleczalne schorzenia.

O wsparcie fundacji będą mogli ubiegać się chorzy z całej Polski, którzy nie mogą sobie pozwolić na finansowanie często bardzo drogiego leczenia. W ramach naboru wniosków w trybie kwartalnym, konsultanci fundacji będą weryfikować zgłoszenia i przyznawać wsparcie. Zamysłem GetBack jest, aby w pierwszej kolejności pomoc trafiała do dzieci klientów Spółki, jednak nie jest to warunek  konieczny przy staraniach o wsparcie finansowe.

Pomoc potrzebującym zawsze była ważnym elementem naszej działalności. Powołanie fundacji jest niejako kontynuacją dotychczasowych działań, w ramach których wspieraliśmy domy dziecka z całej Polski. Za pośrednictwem fundacji chcemy dawać szansę na leczenie dzieciom dotkniętym różnymi chorobami i najważniejsze dla nas jest, aby pomóc w odzyskaniu sprawności i przywróceniu nadziei na normalne życie – mówi Konrad Kąkolewski, Prezes Zarządu GetBack S.A.

Fundatorem organizacji jest GetBack, ale zapowiada, że wybrane przypadki medyczne będzie leczyć przy współpracy z organizacjami żydowskimi z całego świata.

Chcemy wykorzystać najnowocześniejsze zdobycze technologiczne aby pomagać dzieciom, którym nie dałoby się pomóc w kraju. Co ważne – ta współpraca nie tylko pozwoli powrócić do zdrowia najbardziej potrzebującym, ale mamy nadzieję, że wpłynie także korzystnie na relacje polsko-żydowskie – dodaje Konrad Kąkolewski.

Jak dodaje, trwa proces rejestracji organizacji i planowane jest rozpoczęcie działalności jeszcze w maju tak, aby pierwsza pomoc trafiła do potrzebujących dzieci jeszcze w drugim kwartale tego roku.


Lifestyle

10 niewiarygodnych cech osób urodzonych w kwietniu

Redakcja
Redakcja
10 kwietnia 2018
Fot. iStock/fotostorm
Następny

Kwiecień to taki wyjątkowych miesiąc – bardzo wyczekiwany po zimie, nieprzewidywalnym przedwiośniu w końcu przychodzi czas na prawdziwą wiosnę. I choć mówi się, że kwiecień plecień, to czy faktycznie osoby urodzone w tym miesiącu są nieprzewidywalne?

Poznajcie 10 niewiarygodnych cech osób urodzonych w kwietniu

Urodzony lider

Kwiecień w większości stoi pod znakiem Barana, a skoro to pierwszy znak zodiaku, to cechuje go naturalnie wrodzone przywództwo. Dzięki swojej magnetycznej osobowości urodzeni w kwietniu łatwo przyciągają innych, zachęcając ich do podążania za nimi. Wiedzą, jak poprowadzić zespół do zwycięstwa. Są Niezwykle kreatywni i metodyczni.

Entuzjasta i pasjonat

Urodzeni w kwietniu mają bardzo energiczny charakter. Są zawsze aktywni i pozytywnie nastawieni do życia. Bywa, że ich ogromną pasją są kulinaria, czytanie książek i naprawdę pasjonują się tym, co robią. Podążanie za tym, co kochają pomaga im znaleźć wymarzoną pracę, odnieść sukces i zarobić dużo pieniędzy, choć pieniądze nie są dla nich głównym celem.

Potrafi powiedzieć „nie”

Asertywność to cecha, której można im pozazdrościć. Może się nam wydawać, że są niegrzeczni, samolubni i agresywni, ale w rzeczywistości mają wrażliwą i miłą osobowość, tylko tego nie pokazują. Za to zawsze mówią to, co myślą, co czasami wywołuje wiele problemów

Odważny

Cechuje ich wyjątkowa odwaga. Nie boją się radzić sobie z przeszkodami czy próbować nowych rzeczy, mierzyć się z trudnościami. Podczas gdy wielu ludzi unika niebezpiecznej sytuacji, urodzeni w kwietniu stawiają im czoła czasami bez względu na wszystko. Nie pękają pod presją ani nie uciekają. Ich cel to rozwiązanie problemu.

Ciekawy

Oczywiście, że znaczna część z nas jest ciekawa świata, ludzi, itp., jednak ci urodzeni w kwietniu są niezwykle ciekawi. Chcą wiedzieć wszystko, często wtykają nosy w sprawy innych ludzi i nie poddają się, dopóki nie dowiedzą się tego, czego potrzebują. Co więcej otwarcie mówią o swojej ogromnej ciekawości, zadają pytania, drążą różne tematy. Ta cecha pomaga im być mądrzejszymi i skuteczniejszymi.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

„Dziadek walcz, kocham cię”. Gest, który wzrusza do łez

Myślą o nas stereotypami, że menele, że ćpuny. A nas tylko nie stać na mieszkanie, pomimo tego, że pracujemy

Waga jest uparta, Strzelec się boi… Co o naszych słabościach mówią znaki zodiaku?