Go to content

Dlaczego silne i niezależne kobiety nie radzą sobie z mężczyznami i związkami

Fot. iStock/splendens

Jesteś kobietą, która wiele w życiu osiągnęła, ale nie potrafi spełnić się w miłości i związku? Masz za sobą jedno małżeństwo? A może jeszcze nie udało ci się zbudować stałej relacji? Mężczyźni, których spotykasz, przestają dzwonić lub wycofują się po kilku dniach mówiąc, że nie są zainteresowani lub nie czują chemii? Twoja inteligencja i ambicja pomogły ci dotrzeć do tego miejsca, w którym dzisiaj jesteś, więc dlaczego nie są one atrakcyjne dla mężczyzn?

Prawda jest taka, że oczywiście sukces i niezależność są atrakcyjne i nieprawdą jest, że mężczyźni boją się  inteligentnych kobiet. Mogą jednak nie czuć się komfortowo przez sposób, w jaki ich traktujesz.

Niech on nie będzie twoim kolejnym pracownikiem

Jeśli odnosisz sukcesy, ciesz się nimi. Bądź w pracy stanowcza, twarda, wielozadaniowa, ale nigdy nie próbuj zarządzać swoim mężczyzną, nie narzucaj mu swoich rozwiązań, opinii. Nie jesteś jego matką, która będzie mu dyktować, co ma zrobić, jak się zachować. On chce czuć się szanowany, podziwiany, a nie nieustannie motywowany do działania.

Jedynym pewnym sposobem na utratę zainteresowania ze strony mężczyzny jest osłabienie jego mocnych stron, umiejętności, świadomości sukcesów. Jeśli chcesz z nim rywalizować i udowadniać, że jesteś lepsza we wszystkim, to na pewno się nie uda.

Przestań kontrolować związek

Bycie silną kobietą często wiąże się z dużą potrzebą kontroli. Skoro planujesz swoje życie zawodowe, wyznaczasz sobie kolejne cele, które osiągasz i ten system się sprawdza, próbujesz go przenieść na inne obszary swojego życia. Ale to tak nie działa. Ty możesz wziąć odpowiedzialność za siebie, ale nie za dwie osoby jednocześnie. Odpuść, pozwól związkowi płynąć, niech on czasami przejmie stery, rozmawiajcie, uzupełniajcie się, ale na miłość boską, nie planuj, co powinno wydarzyć się za tydzień, miesiąc, za pół roku. W takim poczuciu nieustannej kontroli, nikt by nie wytrzymał.

Nie rób za dużo

Jedną z wad bycia doświadczoną, inteligentną kobietą jest to, że czasami wolisz zrobić coś sama, niż czekać, aż ktoś to zrobi. Lekarstwem jest nie pracować aż tak ciężko i cierpliwie poczekać na to, co się wydarzy. Pozwól my decydować, gdzie chce iść, pamiętaj, że ty zawsze możesz odejść, jeśli będziesz się czuła źle w tym związku.

Wiele mądrych i silnych kobiet, instynktownie przejmuje w związku inicjatywę w związku zabijając ich autentyczny potencjał, zniechęcając do siebie mężczyzn, którzy nie chcą w domu rywalizować, którzy chcą się kobietą zaopiekować tak, jak potrafią najlepiej.

Jeśli należysz do twardych kobiet, które mocno stąpają po ziemi odnosząc zawodowe sukcesy, wykorzystuj swoją energię w pracy, w domu naucz się być kobietą, powiedz sobie: „spocznij” i pozwól, by ktoś inny od czasu do czasu decydował o tym, co zjecie na kolację, jaki film obejrzycie i gdzie pojedziecie na wakacje.


źródło: Havetherelationshipyouwant