Go to content

Skąd masz wiedzieć, że to nie jest prawdziwa miłość. Kiedy nie ma chemii

Fot. iStock / AleksandarNakic

Całkiem niedawno spotkałeś pewną wyjątkową osobę. Spotykacie się, jest dobrze. Jednak coś w głębi serca podpowiada ci, że to „nie to”, zaczynasz mieć wątpliwości. Dlaczego? Przecież ona/on jest wspaniała/wspaniały. To ktoś, na kim można polegać, zabawny, mądry… Nie wiesz skąd to niepokojące uczucie, ale może po prostu nie spotkałeś jeszcze prawdziwej miłości?…

Bo on „nie czyta w  twoich myślach”

Nie, nie tak jak Mel Gibson w filmie „Czego pragną kobiety”, cuda się nie zdarzają. Jednak między ludźmi, których relacja jest wyjątkowa istnieje rodzaj więzi, która sprawia, że nasze myśli kierują się w tę samą stronę. Niemal namacalne staje się to, co niematerialne. Ale prawda jest również taka, że w wielu wypadkach taka więź przychodzi z czasem. Więc, nie spiesz się z decyzjami.

Bo brak jest między wami „chemii”

Zauroczenie może trwać maksymalnie dwa lata. Potem, w związek trzeba włożyć wysiłek, trzeba chcieć nad nim pracować, żeby przetrwał. Ale jeśli brak między wami „przyciągania”, nie ma na czym dalej budować, relacja stanie się martwa.

Bo nie słyszysz, że jesteś kimś wyjątkowym

Jeśli twój partner nie przypomina ci, że jesteś ważną osobą w jego życiu, jeśli ty nie czujesz, nie chcesz tego samego powiedzieć jemu, musisz zadać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje. Lepiej teraz niż za kilka lat.

Bo czujesz się oceniania przez partnera

Wielu z nas wierzy, że miłość znos wiele, poświęca się, toleruje lub cierpi w ciszy.  Myślimy, że nasze zaangażowanie jest dowodem naszej miłości. To nie jest miłość. Miłością jest zrozumienie, widzenie, słyszenie i akceptowanie kogoś takim, jakim jest.

Bo on jest „nieobecny”

Prawdziwa miłość jest przy tobie na dobre i na złe. Możesz na nią liczyć w trudnych momentach i nie musisz się zastanawiać „gdzie on się u licha podziewa, teraz gdy potrzeba mi wsparcia”.

Bo nie czujesz, że musisz mieć z nim kontakt

Jeśli kochasz prawdziwie, chcesz dzielić się z ukochaną osobą wszystkim, co tylko wpadnie ci do głowy i to jak najszybciej. Łapiesz się na tym, że wolisz zadzwonić do przyjaciół?

Bo czujesz, że musisz się przed wszystkimi usprawiedliwiać

Prawdziwa miłość sprawia, że wszystko jest proste i naturalne. Kiedy musisz uspokajać swoich bliskich, że jesteś z właściwą osobą, to znaczy, że sama tego nie czujesz.

Bo nie czujesz się do końca swobodnie w jego obecności

I nie odczuwasz radości, gdy go widzisz. To już pewny znak, że należy zakończyć tę znajomość, a przynajmniej zmienić jej status na „znajomi”.

Bo brak ci poczucia bezpieczeństwa

Pierwsze słowa, które przychodzą ci teraz na myśl, to: „na krawędzi”. Boisz się, co on sobie pomyśli? Kiedy miłość jest prawdziwa i dobra, rozmawiasz ze swoim partnerem szczerze, oboje szanujecie swoje punkty widzenia.