Go to content

5 zachowań, których kobieta nie powinna akceptować. Nawet jeśli bardzo kocha

cechy osobowości, para
FOT. AegeanBlue/iStock

Czy kiedykolwiek spojrzałeś wstecz na były związek i sposób, w jaki ten facet cię traktował, tylko po to, by potrząsnąć głową lub zastanowić się, jak u licha pozwoliłaś takie traktowanie? A może słuchałaś przyjaciółki, która opowiadała ci o swoich doświadczeniach i nie mogłaś pojąć, dlaczego tak długo to znosiła? Są zachowania, niezależnie od tego, czy pochodzą od mężczyzn, czy od kobiet, które są pewnymi znakami, że czas się rozstać, bez zadawania pytań.

Oto pięć rzeczy, których kobiety (i mężczyźni) nie powinni tolerować w związku

1. Próby kontroli

Bycie kontrolowanym nie zawsze jest oczywistym działaniem. Niekoniecznie musisz usłyszeć wprost, żebyś czegoś nie robiła, ale pojawiać się będą komentarze, które sprawią, że zaczniesz kwestionować swoje decyzje.

„Dlaczego tak mocno się malujesz, kiedy wychodzisz z przyjaciółmi?” nie jest prawdziwym pytaniem o twoje nawyki związane z makijażem – podświadomie mówi ci, że on myśli, że szukasz uwagi innych facetów, gdy jesteś bez niego, albo mówi ci, że chce, abyś nosiła mniej makijażu. Próbuje cię kontrolować, zmieniać. Przez takie teksty stajesz się mniej pewna siebie.

Kontrolowanie może zacząć się od drobnych rzeczy, takich jak ta, ale jeśli pozwolisz mu kontynuować, łatwo będzie ci stracić z oczu to, co jest dla ciebie naprawdę ważne: życie, którym TY chcesz żyć.

2. Przeoczanie „drobnych rzeczy”

Ile razy zdarzyło ci się mówić coś w stylu: „Cóż, to naprawdę nie jest taka wielka sprawa” lub „Faceci i tak nie zwracają uwagi na szczegóły”? Powiem ci, że kiedy mężczyzna jest zainteresowany czymś (lub kimś), zwraca uwagę na szczegóły. Najważniejsze jest jednak to, że jeśli nie możesz zaufać komuś w drobnych sprawach, z pewnością nie możesz zaufać mu w tych wielkich. Jak możesz mu zaufać w ważnych wydarzeniach życiowych lub wyzwaniach, jeśli nawet nie dokłada starań, aby zadbać o małe rzeczy?

3. Chorobliwa zazdrość

Nie zrozum mnie źle, powinien bezwzględnie cię ochraniać i przez cały czas dbać o twój najlepszy interes – ale to nie znaczy, że powinien wszystko, co robisz traktować z podejrzliwością. Zaufanie jest najważniejsze w związku, a ktoś, kto jest zawsze zazdrosny, po prostu nie ufa tobie ani sobie.

4. Dawanie powodów do zazdrości

Żaden mężczyzna, który naprawdę dba o twoje uczucia, nie będzie działał w sposób, który manipuluje twoimi uczuciami lub celowo je rani. Nigdy nie powinien sprawiać, że będziesz niepewny tego, jak się czuje lub jak stabilny jest twój związek.

5. Unikanie odpowiedzialności

Oto kwestia ludzi, którzy nigdy nie przyznają się do popełniania błędów. Nigdy nie mogą się uczyć ani rozwijać – bo po co mieliby? Jeśli nic nie jest ich winą, to nigdy nie ma powodu do zmiany. A jeśli nie ma powodu do zmiany, to nie ma powodu, aby komunikować o tym, co należy zmienić. I cykl trwa. Łatwo zauważyć, że z taką osobą nie da się zbudować relacji, bo wszystko zawsze będzie z twojej winy. Zdrowe relacje opierają się na zdrowych wzorcach komunikacji, aby mogły się rozwijać. Bez tego nie ma po prostu możliwości wspólnej ewolucji.