Go to content

Spójrz na obrazek – ten test zagląda w głąb ciebie. Sprawdź, czy diagnoza się zgadza!

Obrazkowe testy osobowości mogą być interesującym i ekscytującym sposobem odkrywania potencjalnych sposobów, w jakie nasz mózg interpretuje informacje i co może to oznaczać w kontekście naszych osobistych nawyków i preferencji.

Według światowej sławy psychologa Richarda Gregory’ego i jego eksperymentu z pustą maską, wzrokowa percepcja mózgu opiera się na przetwarzaniu odgórnym, a prawie 90% informacji, które postrzegają nasze oczy, jest tracone, zanim dotrą do mózgu.
Z tego powodu umysł musi jak najlepiej zgadywać na podstawie przeszłych doświadczeń i wspomnień, związanych z wiedzą na temat obserwowanego przedmiotu.

Na przykładzie obracającej się maski Charliego Chaplina dr Gregory wyjaśnił, dlaczego postrzegamy pustą stronę maski jako wypukłą i obracającą się w przeciwnym kierunku. Umysł nie jest przyzwyczajony do oglądania odwróconych twarzy, ale ma ogromną ilość danych na temat tego, jak wyglądają zwykłe ludzkie twarze, więc to powoduje, że widzimy coś innego niż to, co faktycznie istnieje.

To, co nasz umysł najpierw postrzega, może być również powiązane z pewnymi podświadomymi skojarzeniami, które są powiązane z częściami naszej osobowości. W tym zabawnym teście wizualnym zwróć uwagę na to, jakie zwierzę (zwierzęta) rzuca ci się w oczy jako pierwsze, a następnie przeczytaj poniżej, aby zobaczyć, co mówi o tobie.

Jeśli jako pierwsze spostrzegłaś dwa koty

Koty są często kojarzone z mądrością i duchowością, ponieważ ich spokojna natura może symbolizować wewnętrzny spokój i panowanie nad sobą. W czasach starożytnego Egiptu koty były czczone jako istoty magiczne, boskie i duchowe. Jeśli jako pierwsze dostrzegłaś właśnie dwa koty dotykające się ogonkami i serduszko między nimi, oznacza to, że twoja dbałość o szczegóły jest dość duża, ponieważ jest to dużo trudniejszy do rozpoznania obraz.

Może to sugerować twoją pasję do romansu, miłosną więź z przyjacielem lub bliski związek z członkiem rodziny. Koty zwykle prowadzą nocny tryb życia i są najbardziej aktywne w nocy, a towarzystwo, którego szukasz, prawdopodobnie można znaleźć w późniejszych godzinach po pracy: przyjemna kolacja, wieczór z przyjaciółmi, a nawet spędzanie czasu z ukochaną osobą, wpatrując się w gwiazdy i rozważanie tajemnic życia i wszechświata.

Jesteś też bardziej powściągliwa i selektywna, jeśli chodzi o to, kogo dopuszczasz blisko do siebie. Dokładnie tak jak koty, które od czasu do czasu przychodzą pobawić się z człowiekiem, ale tak naprawdę ich zainteresowanie jest ograniczone i dość szybko oddalają się do swoich spraw. 🙂

Głębokie zrozumienie i znajomość siebie dają ci wspaniały wgląd w życie. Wysoki poziom rozwoju osobistego, który osiągnęłaś, może być trudny do wyjaśnienia tym, którzy nie przeżyli tych samych wewnętrznych podróży co ty. Czasami może to spowodować głęboką tęsknotę za zrozumieniem, ale na szczęście jesteś wystarczająco mądra, aby znaleźć właściwe drogi, aby poznać ludzi, którzy będą twoimi bratnimi duszami.

Ważne jest, abyś w czasach, gdy pragniesz i tęsknisz za kimś, pamiętała o tym, co już wiesz: że jesteś kochana i już w środku jesteś kompletna, niczego nie potrzebujesz. W żaden sposób nie powinno to zniechęcać cię do otwierania na innych swojego cudownego i opiekuńczego serca. Wszystko będzie dobrze.

Jeśli jako pierwszego spostrzegłaś psa

Psy są z natury lojalne, odważne, opiekuńcze i kochające bezinteresowne. Ci, którzy jako pierwszego widzą tu psa, są jednymi z najbardziej lojalnych ludzi. Ale wiedzą też, jak od czasu do czasu wyluzować się i pobawić. Twoja osobowość ułatwia ludziom zaprzyjaźnianie się z tobą i zazwyczaj tęsknią za tobą, gdy nie ma cię w pobliżu, nawet jeśli tego nie mówią na głos. Masz więcej dobrych cech, niż można by tu wymienić, a ludzie, którzy znają prawdziwego ciebie, naprawdę cię kochają.

Możesz być pomocą, której ludzie potrzebują, i ramieniem, na którym można się wypłakać. Wykorzystaj swoją naturalną dobrą naturę, aby być dobrym człowiekiem dla otaczających cię osób, ponieważ twój rodzaj energii może pomóc im  stracić niepotrzebną, blokującą ich czujność i naprawdę zaakceptować pomoc, której tak potrzebują.

Badanie wykazało, że ludzie, którzy identyfikują się jako „psiarze”, są bardziej ekstrawertyczni, ugodowi i sumienni. Sumienność wiąże się ze skłonnością do samodyscypliny, wykonywania zadań i dążenia do osiągnięcia. Osoby sumienne również preferują zachowania zaplanowane, a nie spontaniczne.