Go to content

6 rzeczy, które facet zrobi tylko dla kobiety, którą naprawdę kocha

Fot. iStock / NiseriN

Dla ciebie zrobi coś, czego wcześniej sam by się po sobie nie spodziewał. To właśnie odróżnia cię od innych kobiet w jego życiu…

Sposób definiowania miłości jest inny w zależności od kultury, płci i osoby. Każdy z nas wyraża swoje uczucia na swój własny, niepowtarzalny sposób. Ale jako istoty ludzkie przejawiamy podobne wzorce miłości. Choć tak bardzo się różnimy, wiele rzeczy w miłości robimy podobnie.

Drogie panie, oto sześć rzeczy, które większość mężczyzn robi tylko wtedy, gdy naprawdę kocha:

1. Nie boi się pokazać swojej wrażliwej strony

Chłopaki nie płaczą… Mhm, wszyscy znamy dziesiątki stereotypów na temat okazywania uczuć przez mężczyzn. Choć, jak zawsze istnieją wyjątki od tej reguły, mężczyzna, który jest naprawdę zakochany, nie stroni od okazywania tego swojej wybrance. Prawdziwa miłość nie potrzebuje gierek i podchodów, nie gra na „przetrzymanie” i nie izoluje. Nie chodzi tu tylko o bezpośrednią adorację, ale przede wszystkim o to, czy partner otwiera się przed drugą osobą.

Gdy kochamy, wpuszczamy drugą osobą do swojego życia. Również tej mniej kolorowej i trudnej jego części.

2. Codziennie widzi w tobie piękno

Chociaż nasze społeczeństwo jest zdominowane przez zniekształcone ideały piękna, stawiając na piedestałach twarze zamaskowane tonami makijażu, mężczyzna, który naprawdę kocha kobietę, zobaczy jej piękno w każdej sekundzie każdego dnia.

Nawet jeśli uważasz, że wyglądasz jak potwór z piekieł, nie unikaj swojego partnera. Nie dziw się, że będzie zachwycony twoimi nieułożonymi i rozczochranymi włosami.

To, co często jest dla ciebie problemem, niedoskonałością czy kompleksem – dla niego bywa niezauważalne lub zwyczajnie urocze i piękne. Bo to ty.

3. „Poświęca” coś dla ciebie

Bądźmy szczerzy – egoizm jest osadzony w naszej naturze. Jednak prawdziwa miłość skłania nas do przezwyciężenia tej cechy. Jeśli mężczyzna naprawdę kocha kobietę, poświęci wiele, aby ją uszczęśliwić (ta cecha dotyczy również kobiet). Gdy się zakochujemy, zwyczajnie dla kogoś ważnego jesteśmy w stanie naprawdę wiele zrobić, pokonać własne ograniczenia i przesunąć granice.

Należy oczywiście zachować zdrowy rozsądek, bo na umartwianiu się nie można zbudować szczęśliwej relacji. Ale te wszystkie małe rzeczy, które nagle przestają być ważne, w imię szczęścia i komfortu drugiej osoby, budują naprawdę wiele. Pod warunkiem, ze partner je odwzajemnia.

Każda taka „ofiara”, nieważne jak mała, jest wyrazem miłości. Nie przegap małych rzeczy.

4. Kibicuje ci i jest wspierający

Jeśli mężczyzna naprawdę cię kocha, będzie twoim największym „fanem”. Jak to wytłumaczyć? To bardzo proste i działa we wszystkim miłosnych relacjach – nie tylko tych romantycznych między partnerami. Jeżeli kogoś kochasz, życzysz mu jak najlepiej i każdy jego sukces jest dla ciebie powodem do radości.

Zakochany mężczyzna nie będzie z tobą walczył i rywalizował. Nawet jeśli nie zawsze pochwali i zrozumie każde twoje przedsięwzięcie, będzie wiedział, co jest dla ciebie ważne i zostawi ci odpowiednio dużo przestrzeni do realizowania swoich marzeń i celów. Człowiek, który cię kocha, będzie twoim największym i najbardziej oddanym kibicem.

5. Walczy o twoją miłość

Bez względu na to, jak silna jest miłość, napotyka przeszkody, które będą stanowić wyzwanie dla waszego związku. Ale kiedy mężczyzna cię kocha, będzie o związek walczyć. Być może będzie musiał na chwilę zrobić jeden krok do tyłu, ale pamiętaj, że zawsze wróci. Ponieważ wie, że warto. Jesteś dla niego wyjątkowa, a z tym nic nie jest w stanie wygrać.

6. Zwraca uwagę na małe rzeczy, na których ci zależy

Może to być najdrobniejsza lub nawet najdziwniejsza rzecz, ale jeśli sprawi, że będziesz szczęśliwa, twój facet z chęcią to zrobi. Będzie zwracał uwagę na te wszystkie małe rzeczy, które sprawiają, że się uśmiechasz i z przyjemnością zrobi coś, by twój dzień był miły i udany.

Jak widzicie nie tak bardzo różnimy się w miłości. A miłość, najczęściej ukrywa się w codziennych drobiazgach i wzajemnych szacunku.


Na podstawie: yourtango.com