Lifestyle

6 rzeczy, które facet zrobi tylko dla kobiety, którą naprawdę kocha

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
27 sierpnia 2018
Fot. iStock / NiseriN
 

Dla ciebie zrobi coś, czego wcześniej sam by się po sobie nie spodziewał. To właśnie odróżnia cię od innych kobiet w jego życiu…

Sposób definiowania miłości jest inny w zależności od kultury, płci i osoby. Każdy z nas wyraża swoje uczucia na swój własny, niepowtarzalny sposób. Ale jako istoty ludzkie przejawiamy podobne wzorce miłości. Choć tak bardzo się różnimy, wiele rzeczy w miłości robimy podobnie.

Drogie panie, oto sześć rzeczy, które większość mężczyzn robi tylko wtedy, gdy naprawdę kocha:

1. Nie boi się pokazać swojej wrażliwej strony

Chłopaki nie płaczą… Mhm, wszyscy znamy dziesiątki stereotypów na temat okazywania uczuć przez mężczyzn. Choć, jak zawsze istnieją wyjątki od tej reguły, mężczyzna, który jest naprawdę zakochany, nie stroni od okazywania tego swojej wybrance. Prawdziwa miłość nie potrzebuje gierek i podchodów, nie gra na „przetrzymanie” i nie izoluje. Nie chodzi tu tylko o bezpośrednią adorację, ale przede wszystkim o to, czy partner otwiera się przed drugą osobą.

Gdy kochamy, wpuszczamy drugą osobą do swojego życia. Również tej mniej kolorowej i trudnej jego części.

2. Codziennie widzi w tobie piękno

Chociaż nasze społeczeństwo jest zdominowane przez zniekształcone ideały piękna, stawiając na piedestałach twarze zamaskowane tonami makijażu, mężczyzna, który naprawdę kocha kobietę, zobaczy jej piękno w każdej sekundzie każdego dnia.

Nawet jeśli uważasz, że wyglądasz jak potwór z piekieł, nie unikaj swojego partnera. Nie dziw się, że będzie zachwycony twoimi nieułożonymi i rozczochranymi włosami.

To, co często jest dla ciebie problemem, niedoskonałością czy kompleksem – dla niego bywa niezauważalne lub zwyczajnie urocze i piękne. Bo to ty.

3. „Poświęca” coś dla ciebie

Bądźmy szczerzy – egoizm jest osadzony w naszej naturze. Jednak prawdziwa miłość skłania nas do przezwyciężenia tej cechy. Jeśli mężczyzna naprawdę kocha kobietę, poświęci wiele, aby ją uszczęśliwić (ta cecha dotyczy również kobiet). Gdy się zakochujemy, zwyczajnie dla kogoś ważnego jesteśmy w stanie naprawdę wiele zrobić, pokonać własne ograniczenia i przesunąć granice.

Należy oczywiście zachować zdrowy rozsądek, bo na umartwianiu się nie można zbudować szczęśliwej relacji. Ale te wszystkie małe rzeczy, które nagle przestają być ważne, w imię szczęścia i komfortu drugiej osoby, budują naprawdę wiele. Pod warunkiem, ze partner je odwzajemnia.

Każda taka „ofiara”, nieważne jak mała, jest wyrazem miłości. Nie przegap małych rzeczy.

4. Kibicuje ci i jest wspierający

Jeśli mężczyzna naprawdę cię kocha, będzie twoim największym „fanem”. Jak to wytłumaczyć? To bardzo proste i działa we wszystkim miłosnych relacjach – nie tylko tych romantycznych między partnerami. Jeżeli kogoś kochasz, życzysz mu jak najlepiej i każdy jego sukces jest dla ciebie powodem do radości.

Zakochany mężczyzna nie będzie z tobą walczył i rywalizował. Nawet jeśli nie zawsze pochwali i zrozumie każde twoje przedsięwzięcie, będzie wiedział, co jest dla ciebie ważne i zostawi ci odpowiednio dużo przestrzeni do realizowania swoich marzeń i celów. Człowiek, który cię kocha, będzie twoim największym i najbardziej oddanym kibicem.

5. Walczy o twoją miłość

Bez względu na to, jak silna jest miłość, napotyka przeszkody, które będą stanowić wyzwanie dla waszego związku. Ale kiedy mężczyzna cię kocha, będzie o związek walczyć. Być może będzie musiał na chwilę zrobić jeden krok do tyłu, ale pamiętaj, że zawsze wróci. Ponieważ wie, że warto. Jesteś dla niego wyjątkowa, a z tym nic nie jest w stanie wygrać.

6. Zwraca uwagę na małe rzeczy, na których ci zależy

Może to być najdrobniejsza lub nawet najdziwniejsza rzecz, ale jeśli sprawi, że będziesz szczęśliwa, twój facet z chęcią to zrobi. Będzie zwracał uwagę na te wszystkie małe rzeczy, które sprawiają, że się uśmiechasz i z przyjemnością zrobi coś, by twój dzień był miły i udany.

Jak widzicie nie tak bardzo różnimy się w miłości. A miłość, najczęściej ukrywa się w codziennych drobiazgach i wzajemnych szacunku.


Na podstawie: yourtango.com


Lifestyle

Horoskop zdrady. Które znaki zodiaku zdradzają najczęściej?

Redakcja
Redakcja
28 sierpnia 2018
Fot. iStock
Następny

Każdemu z dwunastu znaków zodiaku przypisuje się pewne charakterystyczne cechy. Co ciekawe, skłonność do skoków w bok również można wyczytać z horoskopu. Popularmy serwis randkowy Ashley Madison pokusił się nawet o zbadanie tej zależności. Jesteście ciekawi, kto najchętniej skacze z kwiatka na kwiatek?

Według badań przeprowadzonych na randkujących w internecie, został stworzony ranking najczęściej zdradzających znaków zodiaku – odrębny dla kobiet i dla mężczyzn.

Oczywiście ryzyko zdrady wzrasta, gdy w związku znajduje się dwoje partnerów z góry listy.

Kto zdradza najczęściej? Sprawdźcie, niechlubny ranking według znaków zodiaku


Na podstawie: ofeminin.plAshleyMadison.com

Lifestyle

Bywasz zazdrosna w związku? Czy wiesz, z czego twoja zazdrość wynika?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 sierpnia 2018
Fot. iStock/TerryJ

Nie zdajemy sobie sprawy, jak często zazdrość stanowi problem w relacjach. Nie tylko w związku, ale też wśród rodziny, przyjaciół, w pracy. Czy wiecie, że zazdrość może być ochronną reakcją postrzegania zagrożenia dla cennej dla nas relacji?

Istnieje kilka rodzajów zazdrości. Tej w związku prawdopodobnie doświadczamy najczęściej, zwłaszcza, gdy mamy poczucie zagrożenia intymności, gdy partner zdradza nas fizycznie albo emocjonalnie.

Zazdrość wśród przyjaciół także wywołuje poczucie niepewności. Zwłaszcza, gdy nasz przyjaciel zaczyna spędzać więcej czasu z innymi, możemy czuć się zagrożeni i niedoceniani. W pracy zazdrość może wynikać z urażonych ambicji, gdy podwyżkę czy awans dostaje ktoś, kto w naszym mniemaniu zasłużył na wyróżnienie mniej niż ty.

Zazdrość wynika m.in. z:

– uczucia zawodu

Kiedy na przykład dwie osoby zabiegają o tę samą osobę. Niezależnie od tego, czy zagrożenie jest prawdziwe, czy nie, myśl, że ktoś konkuruje z nami o wspólny cel, wystarczy, by wzbudzić zazdrość.

– niskiego poczucia wartości

Niepewność siebie i niska samoocena mogą sprawiać wrażenie, że nie możemy się z innymi „mierzyć”, co z kolei wywołuje poczucie zagrożenia.

– porównywania się

Porównywanie się z innymi rzadko kiedy niesie coś dobrego. Internet, telewizja zachęcają nas do tego, żebyśmy oceniali nas, nasze życie przez pryzmat innych. Przez to tylko wzrasta poziom zazdrości.

Powinniśmy jednak pamiętać, że zazdrość nie zawsze jest zła, pomaga nam zdefiniować granice w związku, zauważyć problemy, które powinniśmy przepracować.

Psycholog i filozof, William James, uważał, że emocje wynikają z fizycznych doświadczeń, które podejmujemy w odpowiedzi na nasze życie. Podczas gdy większość z nas wie, że zmiana zachowania wynika z jakiegoś emocjonalnego procesu, rzadko kiedy staramy się ten proces odwrócić. A wystarczyłaby zmiana wzoru zachowania, która przyniosłaby pozytywny emocjonalny efekt.

Dlatego, jeśli zmagasz się z zazdrością, powinnaś dowiedzieć się, że zmiana twojego zachowania może wpłynąć na wasze szczęście w większym stopniu niż oczekiwanie, że twój partner się zmieni.

Aby zacząć zachowywać się w sposób, który jest zdrowy dla pozytywnych zmian, spróbuj:

Zrozumieć swoje ciało

Fizyczne reakcje na zazdrość mogą skłonić cię do zrozumienia swojej przyszłej reakcji. Czy twój żołądek się zaciska? Pocisz się? Zauważ, jak reaguje twoje ciało nim poczujesz faktyczną zazdrość, ono uprzedza fakty, skup się na źródle tych emocji, a nie partnerze. Często objawy fizyczne są symptomami lęki, który jest w nas.

Spisz sytuacje, kiedy tak się czujesz

Być może jest to stale powtarzający się schemat. Nie myśl: „Co za drań, pewnie mnie oszukuje”. Pomyśl o tym, co czujesz naprawdę, a nie w kontekście tego, o co go podejrzewasz. Zrozum, że twoja niepewność nie wynika z zachowania partnera.

Uzbrój się w cierpliwość

Zrozumienie źródła swoich emocji nie przychodzi nam w jedną noc, nie pozwala nagle nad nimi panować. Kiedy zaczynasz czuć zazdrość spytaj siebie, czego się boisz, co myślisz o sobie w tej sytuacji, jak ty się czujesz. To pozwoli ci zapanować nad zazdrością. Następnie usiądź z partnerem i wyjaśnij mu, jakie emocje tobą targają, skąd twoja zazdrość się bierze. Oboje z pewnością będziecie umieli temu zaradzić.


źródło: Psychocentral


Zobacz także

Regulamin akcji „#30dnibezkawy”

5 niesamowitych rzeczy, które dzieją się z twoim ciałem, gdy się zakochujesz

Życie składa się z samych banałów

Mówisz, że to banał? Życie składa się z samych banałów!