Związek

12 fundamentów związku, który przetrwa próbę czasu

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
28 maja 2019
Fot. iStock / svetikd
 

Chcecie wiedzieć,  jak przetrwać próbę czasu i kochać długo i szczęśliwie? Choć zbadanie miłości wydaje się wręcz niemożliwe, wielu naukowców podejmowało się tego zadania. Nie da się tego zrobić w laboratorium i uzupełniając testy. Ale można zbadać szczęśliwców, którzy spędzili ze sobą dziesiątki lat – i dowiedzieć, jakim cudem im się to udało. A jeśli tych szczęśliwców będzie sporo, można śmiało wyłonić ich najważniejsze związkowe fundamenty.

Jak oni to robią? Zdziwicie się, co pozwala im żyć długo i szczęśliwie (choć z naturalnymi związkowymi burzami)!

12 fundamentów związku, który przetrwa próbę czasu

1. Myśl  pozytywnie o partnerze

Według przeprowadzonych badaniach szczęśliwe pary z dużym stażem, nie skupiają się na negatywnych myślach o partnerze. Te wszystkie sprzeczki, kłótnie i nieporozumienia kasują się w ich pamięci. Ma to swoje uzasadnienie – koncentrując się na tym co złe i irytujące, w końcu nawet najmniej istotne rzeczy urastają do rozmiarów Wielkiego Kanionu.

2. Myśl o partnerze, gdy nie jesteście razem

Dosłownie razem, czyli gdy partner jest nieobecny. Czy gdy czeka was krótka rozłąka i nie spędzacie wspólnie wieczoru, dnia, weekendu – myślisz o ukochanym? Nie obsesyjnie, ale od czasu do czasu łapiesz się na wspomnieniach o niej/o nim? Gdzieś w różnych okolicznościach wkrada się myśl, że zawsze to „coś” robicie razem? To dobrze, jeżeli to się nie zdarza w ogóle, chyba już „zakochanie” minęło…

3. Pamiętaj o tym, co czułeś na początku i… myśl o partnerze 🙂

Problemy w skupieniu się na innych rzeczach podczas rozmyślań o miłości swojego życia nie mijają z wiekiem. Jeżeli bez trudu możesz odłożyć na bok myśl o niej/o nim oznacza to, że niestety nie zajmuje zbyt istotnie twojej uwagi.

4. Podejmuj wyzwania i smakuj nowego, ale we dwoje

To szczególnie ważny aspekt dla mężczyzn – wspólne hobby, pasja. W miłości „długoterminowej” bardzo ważne jest pewne podobieństwo – to pomaga obrać wspólny cel i dążyć do szczęścia. Jeżeli wspólnie wyruszycie po trofeum, pokonacie wspólna barierę, osiągnięcie cel – to umocni wasz związek.

5. Spędzaj wspólnie czas

I nic tego nie zamieni. To co na początku tak oczywiste i naturalne jest nieprzecenioną wartością. Młodzi zakochani chcą wszystko robić razem, okazuje się, że „starzy zakochani” również. I choć życie samo weryfikuje ten czas do zagospodarowania, to chęć i potrzeba pozostaje.

6. Wyrażaj swoje uczucia tak, by partner to czuł, widział, słyszał

Pocałunek na powitanie i pożegnanie, dotknięcie dłoni, bliskość. Bez nich nawet namiętne uczucie może nagle zgasnąć. Niedostępność wcale nie podsyca związku. Na tym etapie nawet drobne fizyczne gesty są polisą dla partnera – transparentem mówiącym – jestem, kocham i to się nadal nie zmieniło.

7. Pozwól swojemu ciału kochać

Uczucie podniecenia, czy zwykła reakcja ciała na bliskość tej jedynej/ tego jedynego. To również ważny składnik miłosnego eliksiru. jeżeli zamieniamy się w lód, sprawy mogą się komplikować. Taka cielesna ekscytacja, jeżeli chcemy nadal być zakochanym po latach, musi mieć swoją przestrzeń.

8. Nie zaniedbuj seksu

Nie ma miłości bez seksu – ani seksu bez miłości (nie łapmy się proszę tutaj za wyjątki i słówka). Badania O’Larry;ego potwierdziły tę zależność. Zaniedbywanie łóżka to zaniedbywanie miłości – całej relacji.

9. Bądź szczęśliwy – pozwól sobie na to

Choć nauka nie jest wstanie odpowiedzieć na pytanie, czy to szczęśliwy kochają mocniej – czy też mocniej kochający są bardziej szczęśliwi, możemy zgodnie powiedzieć, że  prawdziwa miłość i szczęście doskonale do siebie pasują. Czasem trzeba sobie pomóc i się tego nauczyć, ale pracując nad swoim szczęście, robi się całkiem niezłą „robotę” dla reszty świata!

10. Nie dziw się, że partner chce wiedzieć, gdzie jesteś – to naturalne

Jest ci ta wiedza potrzebna, inaczej odczuwasz niepokój. I oczywiście nie popadajmy znów w skrajność i chorobliwe stany kontrolowania drugiej osoby, ale zwyczajnie, jeśli kogoś kochasz i jest ważną częścią twojego życia zastanawiasz się czy:
– już bezpiecznie dojechał na miejsce
– dlaczego tak długo nie wraca
– jeżeli wyjeżdża na dłużej, to gdzie i po co

To naturalna potrzeba osób zakochanych.

11. Mała obsesja – czyli w tym szaleństwie jest metoda

Im większa miłość, tym większą część życia zajmuje myśl o drugiej połówce. Można to porównać do małej obsesji. Intensywność tych myśli idzie w parze z intensywnymi uczuciami. W tym cały urok. Pielęgnujcie to jak najdłużej – najłatwiej to robić, gdy myśli są pozytywne – takie nasze związkowe niebieskie migdały.

12. Po prostu kochaj życie!

Osoby, które mają silną pasję życia, są pozytywnie nastawione łatwiej przenoszą tę dobrą energię do związku. Nic w tym dziwnego – jeżeli nie ulegamy frustracji i gniewowi łatwiej nam iść przez życie i samemu i we dwójkę.

Powodzenia!


Źródło:  Is Long-Term Love More Than A Rare Phenomenon? If So, What Are Its Correlates?

Związek

Najnowsze trendy w pierścionkach zaręczynowych

Redakcja
Redakcja
29 maja 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Większość osób zaczyna interesować się ofertą salonów i pracowni jubilerskich dopiero wówczas, gdy zbliża się czas oświadczyn oraz koniecznym staje się znalezienie odpowiedniego pierścionka dla wybranki serca. Osoby takie, niezaznajomione z panującymi na rynku wyrobów jubilerskich trendami bardzo często nie mają świadomości, jakie rodzaje biżuterii wybierane są najczęściej przez zakochanych mężczyzn oraz które rodzaje kruszców i kamieni szlachetnych polecane są w danym momencie przez ekspertów z branży.

Jest to o tyle ważne, o ile nie zamierza się wybrać jednego z klasycznych produktów, które od lat niezmiennie wybierane są z tej okazji. Coraz częściej bowiem mężczyźni decydują się na wybór bardziej wyszukanej biżuterii, która z jednej strony podkreślać ma wyjątkowość ich wybranki, z drugiej natomiast – stanowić przejaw oryginalności oraz nieulegania wpływom otoczenia oraz utartym schematom. Zawsze warto jednak tego rodzaju decyzję wcześniej skonsultować bądź to z samą partnerką, bądź też z jej krewnymi lub bliskimi przyjaciółkami – po to, aby uniknąć wpadki lub przykrej niespodzianki, kiedy to nasze pomysły okażą się nieadekwatne do oczekiwań przyszłej małżonki.

Pierścionki zaręczynowe – czy warto stawiać na klasykę?

Pomimo upływu lat oraz zmieniających się gustów i upodobań, w dalszym ciągu największą popularnością na rynku jubilerskim cieszą się pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota, w których centralnym miejscu osadzony jest kamień szlachetny w postaci brylantu. O ile też – w zależności od osobistych preferencji oraz zasobności portfela mężczyzny – tego typu pierścionki mogą się między sobą różnic rodzajem stopu metalu (poza żółtym, różowym i białym złotem spotkać można pierścionki wykonane ze srebra i innych surowców) oraz rozmiarem, czystością i jakością wykorzystanego kamienia szlachetnego. Co oczywiste – w większości przypadków wraz ze wzrostem masy i objętości brylantu rośnie także sama cena biżuterii. Nawet jednak pierścionki zaręczynowe z małym i symbolicznym kamieniem szlachetnym doskonale prezentują się na ręce każdej kobiety i powinny wpasować się w gusta tych z nich, które celują w klasyczne wzory i rozwiązania.

Przeczytaj: 10 praktycznych porad przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Jeżeli nie pierścionek zaręczynowy z brylantem to co?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zaobserwować można wzmożone zainteresowanie konsumentów pierścionkami zaręczynowymi odbiegającymi od opisanego wyżej kanonu. Coraz większa grupa mężczyzn decyduje się bowiem na zakup biżuterii wyróżniającej się wśród klasycznych pierścionków. Wybierają oni najczęściej wyroby jubilerskie wykonane z nietypowych stopów metali lub takie, w których centralne miejsce zajmują rzadkie i egzotyczne kamienie szlachetne, które nie są dostępne przy produkcji seryjnej biżuterii na potrzeby największych odbiorców i salonów sieciowych. Pomimo obserwowanych trendów oraz zmian w nawykach zakupowych, w dalszym ciągu jednak największą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z brylantem. Nie wydaje się też, aby w najbliższych latach dokonać miałyby się w tym zakresie szczególnie istotne zmiany.

więcej na stronie: https://auroria.pl/


Artykuł sponsorowany

 


Związek

Przestań za nim gonić, czyli co mężczyźni w początkach znajomości uznają za narzucanie się

Redakcja
Redakcja
28 maja 2019
Fot. iStock/oneinchpunch

Początki miłosnej znajomości mogą być naprawdę frustrujące. A nawet wkurzające. Wydaje ci się, że robisz wszystko jak trzeba – nie za szybko, nie za wolno, związek się rozwija, a on nie wiadomo dlaczego, nagle staje się „dziwny”, nieobecny.  I oddala się od ciebie z prędkością światła. Albo znika. Może dlatego, że zaczynasz go „ścigać”? Biec za nim, zanim jeszcze nawet dobrze zdążycie się poznać? Pamiętaj, że to, co dla ciebie naturalne, ze strony twojego znajomego może wyglądać zupełnie inaczej…

Co mężczyźni w początkach znajomości uznają za narzucanie się

Dzwonisz do niego, ponieważ usłyszałaś lub przeczytałaś o czymś interesującym, lub ponieważ dowiedziałaś, że gdzieś w okolicy gra świetny zespół. A może ktoś powiedział ci o jakimś wspaniałym wydarzeniu, na które chcesz go koniecznie zaprosić?

Dzwonisz, żeby zapytać, dlaczego do ciebie nie zadzwonił pierwszy. „Pewnie masz mnie już dość” – mówisz zalotnie. Może właśnie masz rację…

Wysyłasz maile, SMS-y, wiadomości na Facebooku tylko po to, żeby przypomnieć, że jesteś. Wysyłasz mu uroczą kartę, wpadasz do jego domu lub w inny sposób próbujesz nawiązać jakikolwiek kontakt, choć on milczy i nie spieszy się z rozwijaniem tej znajomości. 

Pytasz go ciągle, jak się czuje – szczególnie w odniesieniu do relacji z tobą…

Nalegasz na to, by poznać jego przyjaciół – jak najszybciej- lub nawiązujesz z nimi kontakt za jego plecami, pierwsza.

Wypytujesz go o sprawy rodzinne.

Zapraszasz go do siebie i zaczynasz „ustawiać” wam życie. Jeszcze dobrze się nie znacie, nie wiecie do końca co was łączy, a ty już snujesz plany co do waszej przyszłości.

Jesteś dostępna pod telefonem 24 godziny na dobę. Zawsze odbierasz, zawsze odpisujesz i to z reguły natychmiast.

Dziwisz się? Jesteś przecież nowoczesną kobietą. Jesteś dobrą osobą. Dlaczego nie miałabyś zachowywać się w przyjazny i miły sposób wobec tego właśnie mężczyzny, tak jak robisz wobec swoich przyjaciół? Problem w tym, że jeszcze nie jesteście tak blisko. Lista, która z naszego punktu widzenia może wydawać się całkiem niewinna jest odbiciem relacji, w której dwie osoby dobrze się znają, świetnie się ze sobą czują i darzą się (na przykład obok romantycznego uczucia, ale niekoniecznie) przyjaźnią. Mimo całego twojego entuzjazmu i optymizmu, uwierz: na początku znajomości raczej na to za wcześnie. Zresztą, spróbuj odwrócić sytuację i zastanów się, czy takie ciągłe zainteresowanie ze strony osoby, z którą dopiero rozwijasz nową relację nie byłoby dla ciebie zbyt męczące?…


Zobacz także

Czy istnieje życie po rozstaniu? Cóż to za pytanie!

Zestresowana? 3 banalnie proste, codzienne praktyki, które dobrze zrobią twojemu związkowi

Świeże bułki i kwiaty bez okazji, to jednak za mało kochanie