Związek

Kilka sygnałów, które wysyła ci ciało, kiedy spotykasz tego „jedynego”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 lutego 2018
Fot. iStock/Bobex-73
 

Motyle w brzuchu, kiedy spotykasz Pana Właściwego, to nie mit. Nie tylko serce dostrzega, że to ten „jedyny”. Twoje ciało również wysyła sygnały. Przebywanie w pobliżu osoby, którą kochasz, może wywołać namacalne, fizyczne reakcje. Na jakie znaki powinnaś zwrócić uwagę? Przyjrzyjmy się kilku podstawowym „dowodom”.

Ciepło

Czujesz ciepło i przyjmujesz otwartą postawę, gdy jesteś przy nim. Jeśli facet, z którym się spotykasz, sprawia, że ​​zamykasz się w sobie i grasz „zimną”, zrezygnuj. Dobry związek to taki, który jest pełen ciepła i światła.

Optymizm 

Jeśli w związku stale jesteś w depresji, zdecydowanie coś jest nie tak. Jeśli czujesz się szczęśliwsza niż zazwyczaj, to może być „ten jedyny”.

Motywacja

Świadomość, że on jest, napełnia cię  pozytywnymi myślami i motywuje do działania. Jeśli, odwrotnie, czujesz się przy nim ospała i  bez energii, bez chęci do zmian w życiu, to znaczy, że to nie jest partner dla ciebie.

Jesteś sobą

Przy „tym jedynym” czujesz się całkowicie komfortowo będąc sobą. Niektórzy ludzie sprawiają, że udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. To nie są osoby, z którymi powinniśmy się wiązać.

Zapach

Mówią, że węch jest najsilniejszym ze zmysłów. Jeśli jego zapach uszczęśliwia cię lub wywołuje uczucie miłości i rozczulenia, jest to silny dowód na to, że znalazłaś kogoś wartego zaangażowania.

Zdrowie

Jego obecność sprawia, że ​​czujesz się zdrowiej. Dbasz o  siebie i o zdrowy tryb życia, jesteś najlepszą wersją siebie, kiedy jesteście razem.

Bliskość

Poczucie silnego związku podczas przytulania z partnerem wiele mówi o waszym uczuciu. Przytulanie jest czymś  bardzo intymnym, jeśli sprawia, że czujesz się dobrze i bezpiecznie,  decydowanie zmierzacie we właściwym kierunku.

Spokój

Kiedy jest w pobliżu, od razu czujesz się bardziej spokojna i zrelaksowana. Jeśli jego obecność działa na ciebie kojąco, to fizyczny znak, że  do siebie pasujecie.

„Echo”

Nawet kilka godzin po tym, jak rozstaliści się, żeby wrócić do domu, twoje ciało wciąż pamięta jego dotyk.

Potrzeba

To ta sytuacja, kiedy czujesz wręcz fizyczną potrzebę, prawie przypominającą ból, aby być wokół blisko niego, coś w rodzaju tęsknoty.  Emocje również wywołują reakcje fizyczne.


Na podstawie: daily-llama.com

 


Związek

Naszkicować miłość. Ten mężczyzna naprawdę to potrafi, jego rysunki są pełne emocji

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 lutego 2018
Fot. Instagram/ curtiswiklund
 

Są razem od ośmiu lat, mają dwóch synów, a w marcu przyjdzie na świat ich córka. Artysta Curtis Winklund od lat szkicuje chwile – te drobne, ulotne, jak i te ważne, znacząco zapisujące się w rodzinnym kalendarzu. Curtis i jego żona Jordin mieszkają mieszkają w południowo-wschodnim Michigan. Wiadomość o kolejnej ciąży jest dla nich szczególnie radosna, bo w ciągu ostatnich dwóch lat Jordin dwukrotnie poroniła.

Koniecznie zobaczcie jak naszkicować miłość i nawet najtrudniejsze emocje

Przepraszam

Poranek

 

Płaczę, kiedy na ciebie patrzę

Pingwiny

 

Poronienie

 

Niedziela

Podróż

 

Ona tu jest!

Mój cały świat

 

Artysta: Curtis Wiklund


Związek

Czy potrafisz się zezłościć? Poznaj 4 typy złośników i sprawdź, którym z nich jesteś

Redakcja
Redakcja
22 lutego 2018
Fot. iStock/PeopleImages
Następny

Kto nie zna tego uczucia, gdy mamy problemów po kokardę, a ciśnienie aż uchodzi uszami? Tak, złość, a nawet gniew i wściekłość, to dobrze znane wszystkim uczucia, których nie sposób nie doświadczać. Bo choćbyśmy byli oazą spokoju i równowagi, ktoś zawsze może nadepnąć na ten najbardziej tkliwy odcisk i spowodować prawdziwy wybuch. A czasem te z pozoru najspokojniejsze osoby, potrafią wręcz eksplodować.

Złość, mimo że odbierana jest jako negatywna emocja, jest w życiu potrzebna. Niesie ze sobą niemile uczucia, czasem zawodu, niepewności, rozczarowania, lęku, ale pozwala w sposób dla każdego najlepszy rozładować ich nadmiar. Większą szkodę od złości nieczyniącej komuś krzywdy, jest tłamszenie wszystkich uczuć w środku. Lepiej znaleźć im ujście, dla zdrowia psychicznego.

W zależności od osobowości i charakteru, inaczej radzimy sobie ze złością i gniewem. Jedni rozbrajają ją w sposób łagodny, a inni obwieszczają światu, że mają pewnych rzeczy dość. Jak jest z tym u ciebie?

4 typy złośnika. Którym z nich jesteś?

1. Unikasz awantur, więzisz głęboko emocje

Jesteś spokojna i wyważona, nie rzucasz się na ludzi z zębami, gdy coś nie idzie po twojej myśli. Złościsz się krótko i nie żywisz urazy, niestety inni ludzie wykorzystują to do przekraczania stawianych przez ciebie granic. Ignorujesz własne potrzeby, skupiając się na innych. Jesteś dobrą i troskliwą osobą, ale powinnaś popracować nad asertywnością. Dzięki niej nauczysz się odmawiać, nie krzywdząc nikogo.

2. Masz wiele oczekiwań i często jesteś rozczarowana

Niby nic strasznego się w twoim życiu nie dzieje, ale i tak jesteś stale poirytowana. Denerwują cię drobnostki, które kogoś innego mogłyby wcale nie ruszyć. Psioczysz na pogodę, skarpetkę dziecka na podłodze, szczekające psy, spóźniony autobus, kolor bluzki w sklepie. Masz wiele oczekiwań, ale zapominasz, że im więcej oczekiwań, tym więcej możliwości rozczarowań. Zapamiętaj, że nie na wszystko masz wpływ i gdy coś idzie nie po twojej myśli, zrzuć to z siebie i dalej rób swoje.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

„Wiedziałam, że jest zły. Kłamałam, żeby go usprawiedliwić. Byłam jedyną z tych głupich kobiet, które kochają za bardzo”

19 miejsc, w których seks nabierze pikanterii

Zanim wybierzesz partnera na życie poczytaj w nim trochę

Zanim wybierzesz partnera na życie… poczytaj w nim trochę