Go to content

Zadbaj o swoje dziecko – pij wodę

Fot. Materiały prasowe

Dietetycy powtarzają: pijmy wodę! I zalecają spożywanie co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Ta zasada jest jeszcze bardziej restrykcyjna w stosunku do kobiet w ciąży i karmiących, ich dieta powinna być bogata w świeżą wodę – zapotrzebowanie organizmu wzrasta o ok. 800-900 ml dziennie. Ale przede wszystkim, przyszłe mamy powinna zadbać o to, aby woda, którą piją była dla nich i ich dzieci bezpieczna (wolna od szkodliwych zanieczyszczeń i nisko-mineralizowana).

Woda to główny składnik naszego organizmu. Nie wolno dopuścić do jej niedoborów, bo prowadzą one do zaburzeń procesów metabolicznych w organizmie i osłabienia mechanizmu usuwania niebezpiecznych toksyn.

Obrzęki i nudności? Pomoże woda

Woda rozpuszcza ciała stałe i dostarcza komórkom substancji odżywczych – witamin i składników mineralnych, wypłukując z nich jednocześnie zbędne produkty przemiany materii oraz szkodliwe toksyny. Toksyny są szczególnie szkodliwe w okresie ciąży. Ich nagromadzenie prowadzi do uciążliwych dolegliwości, takich jak np. poranne nudności, czy wymioty. Odpowiednie nawodnienie pomaga także w zapobieganiu zaparciom, suchości skóry, czy infekcjom dolnego odcinka dróg moczowych, które są częstą przypadłością ciężarnych kobiet.

Odpowiednie nawodnienie organizmu to najprostsza (ale jedna z najważniejszych) forma dbania o ciało. To dzięki wodzie lepiej funkcjonuje organizm, w pełnej homeostazie łatwiej zapewnić organizmowi naturalną obronę prze układ odpornościowy. W ciąży to zadanie podwójnej wagi.

Matka i dziecko stanowią naczynia połączone  – woda, którą spożywa matka, wypłukuje szkodliwe produkty przemiany materii płodu, które pojawiają się w płynie owodniowym. Niedobór wody w organizmie kobiety może doprowadzić do zaburzeń krążenia krwi, widocznych jako obrzęki stóp i dłoni.

Z gazem czy bez – jaką wodę pić?

Często zastanawiamy się, jaką wodę wybrać: gazowaną, czy bez gazu, mineralną czy źródlaną. Unikajmy picia napojów gazowanych. Dwutlenek węgla, który trafia do naszego organizmu wraz z wodą niepotrzebnie rozciąga ściany żołądka. To sprawia, że nasz mózg zostaje błędnie poinformowany o tym, że nasze pragnienie zostało zaspokojone.

Unikaj też wód smakowych i napojów słodzonych, bo zawierają one ogromne ilości cukru (w półlitrowej butelce jest aż 5 łyżeczek!) i szkodliwe konserwanty. To prawdziwe ukryte bomby kaloryczne.

Najlepiej pić niegazowane wody mineralne i źródlane. Jednak dobrej jakości woda sporo kosztuje. Ogromnym problemem jest też noszenie zgrzewek ze sklepu do domu, bo to spory ciężar. Zwłaszcza, że kobieta w ciąży nie powinna dźwigać. Pojawia się więc pytanie, czy zachwalana od dłuższego czasu woda z kranu jest bezpieczna dla przyszłych mam?

Kranówka dla ciężarnej? To zależy, czyli bezpieczne filtry do wody

Tańszym, a służącym zdrowiu rozwiązaniem jest zastosowanie filtra. Zwłaszcza, że krystalicznie czystej i smacznej wody potrzebujemy nie tylko do picia, ale także do przygotowania posiłków. Na rynku mamy wiele filtrów do wyboru. Filtry nakranowe, podzlewozmywakowe albo profesjonalne filtry odwróconej osmozy np. system oczyszczania wody pitnej typu DWM Morion. Wszystkie one pozwalają najskuteczniej, najwydajniej, a zarazem najtaniej filtrować wodę.

Ciężarne powinny przywiązać dużą wagę do wyboru filtra, tak aby był bezpieczny (najlepiej zaufać renomowanych producentom i nie oszczędzać – wydatek i tak się zwróci). Przede wszystkim muszą one skutecznie oczyszczać wodę z metali ciężkich. W dużych miastach kontrole epidemiologiczne sa częste, jeśli natomiast korzystamy z własnej studni – koniecznie trzeba regularnie badać zdatność wody z własnego źródła.

System oczyszczania wody Aquaphor DWM Morion (ang. drinking water machine) to kompaktowe rozwiązanie filtrujące, sprawiające, że zdrowa i czysta woda pozostaje zawsze w zasięgu ręki.  Dzięki filtrom z tej serii woda zostaje pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, soli wapnia i magnezu (powodujących twardość wody i kamień w czajniku i na innych urządzeniach AGD), chloru,  metali ciężkich, bakterii, wirusów, a zostaje wzbogacona w minerały potrzebne dla organizmu, jak np. wapń czy magnez. Korzystanie z takiej wody ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i emocjonalne. Taka woda nie tylko jest zdrowa, ale tez smaczna. Odpowiednio uzdatniona sprawia, że kawa i herbata zyskują swój prawdziwy smak i wyjątkowy aromat. Po zamontowaniu w szafce kuchennej DWM Morion z domowych urządzeń AGD na zawsze znika kamień, przez co naturalnie wydłuża się ich  żywotność.

Dzbanki filtrujące

Optymalnym rozwiązaniem są praktyczne, eleganckie i wygodne dzbanki filtrujące, które mogą być przy tym również bardzo wydajne. Weźmy chociażby dzbanek Premium produkcji AQUAPHOR. Dzbanek ma pojemność 3,8 l, posiada wygodną pokrywkę, która umożliwia nalewanie wody do dzbanka bez jej zdejmowania oraz elektroniczny licznik, dostarczający informacji kiedy należy wymienić wkład. Ponadto, pasujący do dzbanka Premium wkład AQUAPHOR B100-5 Standard  (lub  AQUAPHOR B100-6 Standard jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo twardą wodą) wystarcza do przefiltrowania aż 300 litrów wody (co odpowiada nawet do 3 miesięcy użytkowania wkładu).

AQUAPHOR jako jedyna firma na polskim rynku  posiada w swojej ofercie superwydajne dzbanki z firmowymi wkładami AQUAPHOR B100-5 i B100-6. Dzięki takim dzbankom  uzyskamy zawsze dostępną świeżą i czystą wodę w niskiej cenie.  Można je znaleźć  w firmowym sklepie AQUAPHOR www.aquaphor.pl  oraz  w dobrych sklepach internetowych i w wybranych sieciach handlowych.

Jak to działa?

W dzbanku Premium woda pod działaniem siły ciężkości przepływa przez wkład filtrujący. Zawiera on węgiel, zmiękczającą wodę żywicę jonowymienną, nadające właściwości bakteriostatyczne srebro oraz wyznacznik jakości filtrów AQUAPHOR i wyróżnik spośród wszystkich filtrów konkurencji – inteligentne włókno Aqualen. Aqualen to materiał sorpcyjny opracowany przez AQUAPHOR, dzięki któremu dzbanek szybciej i skuteczniej usuwa zanieczyszczenia. Jest on szczególnie czuły na metale ciężkie. Zapewnia jeszcze lepsze właściwości bakteriostatyczne i jeszcze lepszą ochronę przed osadzaniem się kamienia.


 

Więcej informacji na www.aquaphor.pl