Go to content

Pomoc medyczna dla pacjentek z Ukrainy w Neo Hospital w Krakowie

Fot. iStock/M_a_y_a

Neo Hospital jest całym sercem z obywatelami Ukrainy, dlatego przygotowaliśmy następujący pakiet świadczeń, z których można skorzystać we współpracy z naszą placówką i naszymi pracownikami.

1. POMOC MEDYCZNA DLA PACJENTEK Z UKRAINY 

W krakowskim Szpitalu na Klinach (Neo Hospital) pacjentki z Ukrainy mogą liczyć na bezpłatne konsultacje ginekologiczne, pakiet badań laboratoryjnych i obrazowych, badania cytologiczne oraz zabiegi, w tym zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci w przypadku pacjentek onkologicznych z rakiem trzonu macicy i rakiem szyjki macicy oraz pełny pakiet opieki pooperacyjnej, łącznie z
hospitalizacją oraz badaniami i konsultacjami do 6 miesięcy po operacji. Szpital oferuje również pomoc tłumacza w języku ukraińskim podczas realizacji wszystkich świadczeń medycznych. W szpitalu udostępniamy bezpłatnie również konsultacje chirurga dziecięcego.

Jak umówić się na konsultację i badania?

Pacjentki z Ukrainy zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnej opieki medycznej, celem umówienia dogodnych terminów badań i konsultacji mogą umawiać się telefonicznie, kontaktując się z dedykowanymi do współpracy Koordynatorami:

  • Ewelina Fuk – 785 284 656
  • Agnieszka Grabowska – 785 170 300
  • Magdalena Okarmus –  785 054 460

Zakres bezpłatnych usług dla pacjentek z Ukrainy i dzieci:

  • konsultacje ginekologiczne;
  • badania cytologiczne;
  • badania laboratoryjne na skierowanie po konsultacjach;
  • diagnostyczne łyżeczkowanie jamy macicy;
  • badania histopatologiczne;
  • badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) – program realizowany we współpracy z Jagiellońskim Centrum Innowacji;
  • zabiegi histerektomii z wykorzystaniem robota da Vinci w przypadku rozpoznania: operacyjnego nowotworu trzonu macicy i szyjki macicy;
  •  hospitalizacja pacjentek operowanych;
  • badania i konsultacje do 6 miesięcy po zabiegach operacyjnych;
  • konsultacje chirurga dziecięcego;

Gdzie będą realizowane świadczenia?

Usługi medyczne (konsultacje ginekologiczne, badania laboratoryjne i diagnostyczne, zabiegi operacyjne oraz hospitalizacja pacjentek) będą realizowane w Szpitalu na Klinach przy ul. Kostrzewskiego 47 w Krakowie. Badania obrazowe (tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny) będą wykonywane w pracowniach Jagiellońskiego Centrum Innowacji przy ul. Bobrzyńskiego 14 w Krakowie. Dodatkowo zabiegi z wykorzystaniem robota dla Vinci dla chorych na raka trzonu macicy i raka szyjki macicy będą realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

2. PRACA DLA OBYWATELI UKRAINY

3. DOMY NASZYCH PRACOWNIKÓW SĄ OTWARTE DLA RODZIN POTRZEBUJĄCYCH SCHRONIENIA (udostępniliśmy 5 miejsc łącznie dla ok. 25-30 osób)

4. PARTNERSTWO

Partnerstwo z Business Centre Club w zakresie wsparcia dla Polska Akcja Humanitarna oraz partnerstwo z Polską Federacja Szpitali w zakresie wsparcia dla Polska Misja Medyczna.

Informacje na temat pomocy można znaleźć na naszych stronach internetowych pod poniższymi /linkami:

PL: https://www.szpitalnaklinach.pl/pomoc-dla-obywateli-ukrainy/
UA: https://www.szpitalnaklinach.pl/uk/

O PROGRAMIE ZABIEGÓW DA VINCI DLA PACJENTEK ONKOLOGICZNYCH Z UKRAINY

Szpital na Klinach realizuje program operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy z wykorzystaniem robota da Vinci, który dofinansowany jest z Funduszy Europejskich. Dzięki funduszom unijnym zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci dla pacjentek z całej Polski i zagranicy (w tym z Ukrainy) zakwalifikowanych do programu są całkowicie bezpłatne. Korzyścią operacyjnego leczenia raka endometrium z wykorzystaniem robota da Vinci jest minimalizacja urazu chirurgicznego, który ogranicza się do pięciu nacięć skóry o długości 1 cm. Mniejsza interwencja chirurgiczna w połączeniu z doskonałą wizualizacją pola operacyjnego w technologii trójwymiarowej i w 10-krotnym powiększeniu oraz zminiaturyzowane instrumenty chirurgiczne, pozwalają na przeprowadzenie zabiegu z wyjątkową precyzją. Ponadto zabieg robotyczny to szansa dla pacjentek otyłych na skorzystanie z procedury małoinwazyjnej a co za tym idzie na możliwość uniknięcia typowych i częstych dla tej grupy pacjentek, problemów z gojeniem się ran i powstawaniem przepuklin brzusznych.

BEZPŁATNE KONSULTACJE KWALIFUKUJĄCE

Pacjentki ze zdiagnozowanym rakiem endometrium lub rakiem szyjki macicy we wczesnym stadium, które chcą wziąć udział w programie mogą skorzystać z formularza zgłoszenia w zakresie bezpłatnej konsultacji online (sprawdź szczegóły). Wysyłając formularz prosimy o załączenie  aktualnych wyników badań takich jak: wynik badania histopatologicznego potwierdzającego raka trzonu macicy lub szyjki macicy oraz opis badania tomografii komputerowej miednicy mniejszej i jamy brzusznej. W sytuacji kiedy pacjentka spełnia wstępne kryteria włączenia do badania, podczas konsultacji on-line otrzyma ona szczegółowe informacje dotyczące projektu.

PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA PACJENTEK

Pacjentki zainteresowane udziałem w programie mogą kontaktować się z Indywidualnym Opiekunem Pacjenta panią Agnieszką Grabowską pod nr 785 170 300 lub drogą elektroniczną: agnieszka.grabowska@neohospital.pl lub badanie@neohospital.pl a więcej informacji na temat programu można znaleźć pod poniższym linkiem:

Ogólnopolski program operacyjnego leczenia raka endometrium i raka szyjki macicy z wykorzystaniem robota da Vinci