Uroda Zdrowie

Twoje piersi robią się obwisłe? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Redakcja
Redakcja
12 kwietnia 2018
Fot. iStock / AleksandarNakic
Następny

Piersi – atrybut kobiecości i obiekt męskich westchnień. Nic dziwnego, że dla wielu z nas ma ogromne znacznie ich rozmiar, wygląd i kształt. Niektóre z nas nie zmieniłyby nic, inne wręcz przeciwnie – z przyjemnością położyłyby się na stole operacyjnym. Chociaż nie mamy większego wpływu na ich rozmiar, na wygląd już tak. Jak to możliwe? Niektóre nawyki i przyzwyczajenia powodują, że stają się obwisłe. Jak temu zapobiec? 

Zdaje się, że natury nie można oszukać. Z biegiem lat nasze ciało traci jędrność, a skóra robi się obwisła. To fakty, z którymi trzeba się pogodzić. Nie oznacza to jednak, że tego procesu nie można nieco spowolnić. Świadomość, co niekorzystnie wpływa na komórki skóry i jakie przyzwyczajenia powodują, że piersi opadają, może znacznie odsunąć w czasie moment, w którym zadeklarujesz, że „od dziś to ty już bez stanika z domu nie wyjdziesz”.

Odchudzanie i tycie, odchudzanie i tycie…

Nieustanne wahania wagi nie sprzyjają zachowaniu młodości. Skóra raz robi się obwisła, a raz napięta. Drastyczny spadek masy ciała nie daje skórze czasu na regenerację, a niewłaściwa dieta nie zapewnia wszystkich składników odżywczych. W przeciwną stronę to samo – tyjemy, rozciągamy skórę (ta czasem pęka i robią się rozstępy), by zaraz znowu przejść na kolejną dietę. Piersi składają się głównie z tkanki tłuszczowej i gruczołów, więc wahania wagi mają ogromny wpływ na ich wygląd.

A po co mi dobry stanik?

Biustonosz musi być idealny dobrany – to ważne. Zbyt obcisły, a przede wszystkim zbyt luźny będzie niekorzystnie wpływał nie tylko na jędrność piersi, ale także na twój kręgosłup i wygląd zewnętrzny. Im szybciej zaczniesz nosić dopasowane staniki, tym lepiej.

Zgubny nałóg

Palenie tytoniu osłabia krążenie krwi i niszczy kolagen w skórze. Efekt? Brzydka, szara cera i skóra pozbawiona jędrności. Tak, twoje piersi też cierpią na tym, że każdego dnia wdychasz te toksyny.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Uroda Zdrowie

Udajesz twardzielkę czy naprawdę jesteś silną kobietą? Trudno nam uwierzyć, że można być szczęśliwym mimo wszystko

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 kwietnia 2018
Kim jest samica alfa?
Fot. iStock / utkamandarinka
 

Zdeterminowana, uparta, nie pozwoli, by cokolwiek na nią wpłynęło. Miała już złamane serce, relacje, które okazały się nietrwałe, swoje porażki, przeżyła zdrady. Ale wygląda na to, że jest najszczęśliwszą kobietą na świecie. Jak to możliwe? A może tylko udaje?

Nie, nie udaje. Pozmieniała definicje w swoim życiu, przewartościowała kilka rzeczy i teraz jest naprawdę silna.

Uśmiecha się do ciebie

Bez względu na to, co ją spotkało. Widzi również słońce, a nie tylko ciemne chmury. Wie, że zła passa nigdy nie trwa wiecznie. Jest optymistką.

Wysłuchuje godzinami twoich zwierzeń

Mówi ci, że jest dla ciebie, mówi ci, że cię rozumie. Ale nie mówi nic o sobie. Nie wiesz nawet, czy ma własne problemy, możesz tylko podejrzewać, że nie stała się taka przez przypadek.

Potrafi zatroszczyć się innych

Ale nikt nie troszczy się nawet o jej tajemnice, o ból, który być może w sobie nosi, nie mogąc się nim z nikim podzielić. Ludzie zazdroszczą jej pewności siebie i tej uspokajającej siły. Nie zastanawiają się, jakie koszty poniosła by być właśnie taka – silna.

Bywa skryta

Ludzie myślą, że jej życie jest wspaniałe. Nie zdają sobie sprawy, że widzą je tylko takim, jak ona tego chce. To tylko część prawdy, którą pokazuje światu. Nie wpuści tam byle kogo.

Jest niezależna

Ona nie potrzebuje niczyjej pomocy. To jest sytuacja, który sama stworzyła, „zasłona dymna” . Jej uśmiech skrywa trudną prawdę. Cierpiała, może nadal cierpi. Tylko, że potrafi sobie z tym radzić.

Nie płacze…

…kiedy patrzysz. Wydaje się, że nic nie jest w stanie jej złamać. Przez cały dzień jest spokojna i opanowana, chętna, by ci pomóc. W samotności odpuszcza. Ale nie na długo.

Wie, że ludzie popełniają błędy

Wie, że oszukują, zdradzają. Ale nie pozwoli ci stracić wiary w innych. Ona wybacza. Sprawia, że ​​ludzie na nowo zaczynają wierzyć w siebie.

Spotkałeś na swojej drodze silną kobietę? Zapytaj, czego potrzebuje. I okaż cierpliwość, nie odpowie ci na to pytanie od razu.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Uroda Zdrowie

Ciągle ci zimno? Twój organizm coś sygnalizuje. Tego objawu nie można ignorować

Redakcja
Redakcja
11 kwietnia 2018
Fot. iStock/hoozone
Następny

Każdy z nas zna choć jedną osobę, której wiecznie jest zimno. A może sama jesteś jedną z nich? Wiesz, niezależnie od pogody (no chyba, że jest ponad 30 stopni) kręci nosem i opatula się, gdy tylko wiatr zawieje. Zimą ma lodowate dłonie i stopy i wystarczy, że chwilę posiedzi w bezruchu i już jest jej zimno. Sama o sobie mówi, że jest „zmarźluchem” i lubi ciepło, ale czy faktycznie „taka jej uroda”? Możliwe. Bardziej jednak prawdopodobne, że zmaga się z chorobą lub schorzeniem, o którym po prostu nie ma pojęcia. Jeśli jesteś jedną z tych osób, sprawdź, jakie mogą być przyczyny takiego stanu. 

Niedobór żelaza

Jeśli twoje dłonie i stopy są zawsze zimne, przyczyną może być niedokrwistość, wynikająca z niedoboru żelaza. Czerwone krwinki potrzebują żelaza, by przenosić tlen do krwi i dlatego niedobór może zaburzać prawidłowe krążenie. Zimne dłonie i stopy są wówczas charakterystyczne, ponieważ organizm kieruje krew do ważnych narządów, takich jak mózg czy serce. Co należy zrobić? Na pewno morfologię. A do tego zmodyfikować styl życia i dietę.

Niedobór witaminy B12

Jeśli to nie o żelazo chodzi, warto rozważyć niedobór witaminy B12. Objawia się uczuciem zimna, spadkiem energii, drętwieniem kończyn.  Podobnie jak żelazo, większość pokarmów bogatych w witaminę B12 to produkty pochodzenia zwierzęcego, więc wegetarianom może być trudno uzyskać wystarczającą ilość. Witamina B12 znajduje się w jajach, jogurtach i serach.

Chora tarczyca

Gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów tarczycy, dochodzi do zaburzenia metabolizmu. To z kolei daje uczucie chłodu. Jeśli dodatkowo cierpisz na zaparcia i zauważyłaś, że zaczęły wypadać ci włosy, sprawdź, czy nie cierpisz na niedoczynność tarczycy.

Odchudzanie

Jeśli w ostatnim czasie sporo schudłaś, możesz odczuwać zimno. Tkanka tłuszczowa po prostu pomaga utrzymać odpowiednią ciepłotę ciała, działa jak izolacja. Jeśli masz niedowagę, objawy się nasilą. Twój organizm jest sprytny i jeśli spożywasz mało kalorii, będzie pożytkował energię na podstawowe funkcję życiowe, a ogrzewaniem nie będzie się przejmował. Ważniejsza jest praca serca i mózgu.

Niedobór snu

Notoryczne niewyspanie prowadzi do spowolnienia metabolizmu, to udowodnione naukowo, dlatego też niedobór snu prowadzi do tycia. Jeśli siedzisz do późna, twój organizm głupieje i źle wykorzystuje energię.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

7 najczęściej powtarzanych przez ciebie kłamstw, które szkodzą zdrowiu

Jak spać na plecach?

Naucz się spać na plecach. Naprawdę warto!

5 sygnałów, świadczących o tym, że powinieneś zbadać poziom cukru we krwi