Go to content

7 sposobów na walkę z obwisłą skórą po odchudzaniu

Fot. iStock

Odchudzanie nie jest procesem prostym i szybkim, wymaga czasu, zaangażowania i wiedzy. Nierozważne odchudzanie nie tylko nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ale może poważnie zaszkodzić. Szczególnie, gdy chudniemy w szybkim tempie, chcąc zrzucić jak najwięcej kilogramów, narażamy na szwank nie tylko zdrowie, ale i kondycję skóry na całym ciele.

Zbyt wiele kobiet zapomina, że nie przytyło w ciągu kilku dni, a więc skóra miała czas dostosować się do zmiany masy ciała i musiała się rozciągnąć. Natomiast, gdy chudną w szybkim tempie, skóra nie ma czasu dostosować się do tej zmiany i w efekcie kilogramy znikają, a rozciągnięta skóra pozostaje. Można jednak walczyć z tą niechcianą pamiątką wieloma sposobami. Jeżeli problem nie jest duży, warto ją samodzielnie ujędrnić, by poprawić jej wygląd i kondycję.

7 sposobów na walkę z obwisłą skórą po odchudzaniu 

1. Kosmetyki ujędrniające

Nie załatwiają one całej sprawy, ale w znaczący sposób mogą poprawić ukrwienie i odżywienie skóry, co z kolei dobrze wpływa na jej kondycję. Skóra cudownie się nie obkurczy do stanu sprzed kilku lat, ale jest szansa, że będzie bardziej jędrna, co poprawi jej wygląd.

2. Masaże

Masaże różnymi przyrządami, a szczególnie naprzemienne zimne i ciepłe natryski pod prysznicem poprawiają krążenie krwi i hartują skórę. Jest ona bardziej jędrna, a odpowiednie nawilżenie balsamem po masażu dodatkowo ją odżywi.

3. Ruch

Praca nad utrzymaniem mięśni w dobrej kondycji to kolejny krok w walce o lepszy wygląd. Rozbudowanie mięśni (choć bez przesady!) spowoduje „wypełnienie” w pewien sposób miejsc po utraconej tkance tłuszczowej, dzięki czemu i sylwetka i skóra będzie wyglądać lepiej.

4. Nawadnianie organizmu

Niedobór płynów powoduje wiotczenie i pogorszenie kondycji skóry. W ciągu całego dnia popijaj niewielkimi łykami wodę, aby organizm mógł jak najlepiej z niej skorzystać. Woda zadba też o odpowiednią objętość tkanki mięśniowej.

5. Odpowiednia dieta

Sięgaj po owoce, warzywa i ryby. Zdrowa dieta jest niezbędna dla utrzymania skóry w dobrej kondycji. Według badania opublikowanego w 2007 roku w „American Journal of Clinical Nutrition” składnikami, które szczególnie wspomagają regenerację skóry, są witamina C i kwasy omega-6.

6.Ograniczenie używek

Odstaw alkohol i tytoń. Używki negatywnie wpływają na wygląd i zdrowie skóry, przyczyniając się do utraty jędrności, szybszego starzenia i powstawania stanów zapalnych.

7. Zabiegi

Na większe problemy z obwisłą skórą można wypróbować również w gabinecie dermatologii estetycznej zabiegi liftingujące (nieinwazyjne), zabiegi mezoterapii igłowej, masaż podciśnieniowy. Na duże fałdy skórne często jedynym ratunkiem staje się interwencja chirurga plastycznego.

źródło:  kobieta.gazeta.plwww.fabrykasily.pl