Uroda

7 sposobów na walkę z obwisłą skórą po odchudzaniu

Redakcja
Redakcja
22 marca 2018
Fot. iStock
 

Odchudzanie nie jest procesem prostym i szybkim, wymaga czasu, zaangażowania i wiedzy. Nierozważne odchudzanie nie tylko nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ale może poważnie zaszkodzić. Szczególnie, gdy chudniemy w szybkim tempie, chcąc zrzucić jak najwięcej kilogramów, narażamy na szwank nie tylko zdrowie, ale i kondycję skóry na całym ciele.

Zbyt wiele kobiet zapomina, że nie przytyło w ciągu kilku dni, a więc skóra miała czas dostosować się do zmiany masy ciała i musiała się rozciągnąć. Natomiast, gdy chudną w szybkim tempie, skóra nie ma czasu dostosować się do tej zmiany i w efekcie kilogramy znikają, a rozciągnięta skóra pozostaje. Można jednak walczyć z tą niechcianą pamiątką wieloma sposobami. Jeżeli problem nie jest duży, warto ją samodzielnie ujędrnić, by poprawić jej wygląd i kondycję.

7 sposobów na walkę z obwisłą skórą po odchudzaniu 

1. Kosmetyki ujędrniające

Nie załatwiają one całej sprawy, ale w znaczący sposób mogą poprawić ukrwienie i odżywienie skóry, co z kolei dobrze wpływa na jej kondycję. Skóra cudownie się nie obkurczy do stanu sprzed kilku lat, ale jest szansa, że będzie bardziej jędrna, co poprawi jej wygląd.

2. Masaże

Masaże różnymi przyrządami, a szczególnie naprzemienne zimne i ciepłe natryski pod prysznicem poprawiają krążenie krwi i hartują skórę. Jest ona bardziej jędrna, a odpowiednie nawilżenie balsamem po masażu dodatkowo ją odżywi.

3. Ruch

Praca nad utrzymaniem mięśni w dobrej kondycji to kolejny krok w walce o lepszy wygląd. Rozbudowanie mięśni (choć bez przesady!) spowoduje „wypełnienie” w pewien sposób miejsc po utraconej tkance tłuszczowej, dzięki czemu i sylwetka i skóra będzie wyglądać lepiej.

4. Nawadnianie organizmu

Niedobór płynów powoduje wiotczenie i pogorszenie kondycji skóry. W ciągu całego dnia popijaj niewielkimi łykami wodę, aby organizm mógł jak najlepiej z niej skorzystać. Woda zadba też o odpowiednią objętość tkanki mięśniowej.

5. Odpowiednia dieta

Sięgaj po owoce, warzywa i ryby. Zdrowa dieta jest niezbędna dla utrzymania skóry w dobrej kondycji. Według badania opublikowanego w 2007 roku w „American Journal of Clinical Nutrition” składnikami, które szczególnie wspomagają regenerację skóry, są witamina C i kwasy omega-6.

6.Ograniczenie używek

Odstaw alkohol i tytoń. Używki negatywnie wpływają na wygląd i zdrowie skóry, przyczyniając się do utraty jędrności, szybszego starzenia i powstawania stanów zapalnych.

7. Zabiegi

Na większe problemy z obwisłą skórą można wypróbować również w gabinecie dermatologii estetycznej zabiegi liftingujące (nieinwazyjne), zabiegi mezoterapii igłowej, masaż podciśnieniowy. Na duże fałdy skórne często jedynym ratunkiem staje się interwencja chirurga plastycznego.

źródło:  kobieta.gazeta.plwww.fabrykasily.pl


Uroda

Rodzina Majdanów się powiększyła! Celebrytka opublikowała urocze zdjęcie

Redakcja
Redakcja
22 marca 2018
Rodzina Majdanów się powiększyła! Celebrytka opublikowała urocze zdjęcie
Fot. Screen z Instagrama / m_rozenek
 

Popularność Małgorzaty Rozenek-Majdan zdaje się nie słabnąć. Chociaż był moment, że niektórzy mieli dość tej celebryckiej pary, Radosław i Małgorzata podbili serca widzów najnowszym programem, emitowanym na antenie TVN – „Iron Majdan”. Mimo wielu zawodowych obowiązków, Małgosia nie zapomniała o swoich wiernych fanach. Wciąż jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie co i rusz publikuje nowe zdjęcia. Niedawno rodzina Majdanów się powiększyła.Trzeba przyznać, że Perfekcyjna Pani Domu wie, jak wzbudzić zainteresowanie. Na jej profilu, poza odważnymi zdjęciami, znajdziemy także wiele rodzinnych fotografii. A jak wiadomo – fani najbardziej zainteresowani są prywatnym życiem gwiazd. Małgorzata postanowiła więc przedstawić wszystkim nowego członka rodziny. Myślisz, że chodzi o dziecko? Pudło. Rodzina Majdanów powiększyła się… o kolejnego czworonoga.

„Powitajcie Mariankę” – napisała i wrzuciła zdjęcie uroczego buldożka francuskiego. Suczka została odebrana z pseudohodowli i trafiła pod opiekę państwa Majdanów, którzy słyną ze swojej miłości do tej rasy. Mają już dwa takie pieski – Lili i Sisi.

Małgorzata zabrała Mariankę do weterynarza na wizytę kontrolną, by upewnić się, że jej zdrowiu nic nie zagraża. Jak pisze, jest przecudowną i spokojną sunią. Najwyraźniej zwierzątko już skradło jej serce. „Czasem jak sobie pomyślę jakimi ludzie są bydlakami… Szkoda nerwów…” – dodała Małgosia, komentując zachowanie pseudohodowców. Na szczęście miłośnicy zwierząt w porę przyszli im na ratunek. Wiele piesków wciąż czeka na swoich nowych właścicieli, o czym wspomina we wpisie Rozenek-Majdan. A nuż dzięki niej uda się do nich dotrzeć? Trzymamy kciuki!

Rodzina Majdanów się powiększyła! Celebrytka opublikowała urocze zdjęcie


Uroda

5 trudności osób wysoko wrażliwych. Czy wiesz, jak je ograniczać?

Redakcja
Redakcja
22 marca 2018
Fot. iStock / BrianAJackson

Wysoko wrażliwe osoby (HSP — Highly Sensitive Person) są szczególnie podatne na bodźce zewnętrzne, które odbierają wszystkimi zmysłami. Ich nagła reakcja na daną sytuację nie jest wymierzona w rozmówcę i trzeba ją traktować wyłącznie jako ochronę przed nadmiarem docierających bodźców. Wysoko wrażliwe osoby najczęściej automatycznie wybierają jeden ze  schematów, atakując bądź uciekając.

Ich funkcjonowanie w społeczeństwie bywa trudne, nie zawsze ich zachowanie jest rozumiane przez otoczenie i przyjmowane wręcz jako przewrażliwienie na własnym punkcie i posiadanie charakteru mimozy, co jest krzywdzące. Aby ułatwić takim osobom codzienne funkcjonowanie, warto wiedzieć, co sprawia szczególną trudność i w jaki sposób minimalizować problemy.

5 trudności osób wysoko wrażliwych. Czy wiesz, jak je ograniczać?

1. Nadmierny hałas

Duże natężenie dźwięków jest dla wysoko wrażliwych osób prawdziwym problemem. Powoduje irytację i sprawia, że trudno im się odnaleźć w hałaśliwym miejscu, skupić na wykonywanych zadaniach. Organizując czas osobie z HSP najlepiej wybierać miejsca nieuczęszczane przez wiele osób, chronione od nadmiernej ilości bodźców.

2. Ocena innych osób

Osoby nadwrażliwe mają problem z obserwacją ich przez inne osoby. Nawet gdy nie jest to zamierzone przyglądanie się, uważają oni to za próbę oceny, która powoduje dyskomfort, chęć ucieczki, a nawet fizyczny ciężar, a w skrajnych przypadkach duszności. Tu ponownie najważniejsze jest zachowanie pewnego dystansu i poczucia zachowania prywatności.

3. Treści nasiąknięte przemocą

Osoby z HSP nie tolerują filmów czy sytuacji przesiąkniętych przemocą. Źle się czują oglądając krwawe zdjęcia lub np. horrory. Ich wysoka wrażliwość nie pozwala obojętnie przejść nad krwawymi obrazami, dlatego przed kupnem biletów na seans lub gry komputerowej, warto sprawdzić proponowane treści.

4. Nadmiar wrażeń

Nawarstwione sytuacje w których dzieją się co chwila nowe rzeczy nie sprzyjają osobom z HSP. Czują się one przytłoczone, zmęczone i zniechęcone do aktywności. W kontrze do zgiełku lub dynamicznie zmieniających się sytuacji warto postawić na wypoczynek w cichym miejscu, gdzie możliwe będzie odprężenie i złapanie dystansu do rzeczywistości.

5. Wielozadaniowość

Wysoko wrażliwe osoby nie są urodzonymi „ludźmi-orkiestrami” i nadmiar obowiązków ich przytłacza, powoduje frustrację, przeciążenia. Przez nadmiar obowiązków stają się oni bardziej nerwowi, gorzej reagują na stres, są mniej efektywne. Dużą pomocą będzie ustalenie harmonogramu zadań do wykonania,  ponieważ wyszczególnienie odpowiedniej kolejności pozwoli realizować zadania zgodnie z planem i likwiduje chaos.

źródło:  www.sensity.pl


Zobacz także

Piękno płynie ze środka – 4 zasady dla zdrowej, promiennej skóry

Zakochana w zdrowiu. Jak dbać o siebie naturalnie

To nie stres, a perfekcjonizm zmusza cię do … obgryzania paznokci