Go to content

Korzyści płynące ze stosowania Moringi. Każda kobieta powinna o tym wiedzieć

moringa
Fot. iStock / SuradechK

Moringa bywa nazywana drzewem długiego życia. Wykazuje szereg właściwości zdrowotnych i jest źródłem wielu cennych witamin. Stosowanie moringi niesie za sobą mnóstwo korzyści, a my przedstawiamy te, na które warto zwrócić uwagę.

Moringa – co to takiego?

Moringa to liściaste drzewo tropikalne, które występuje głównie w Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Liście, ale także kwiaty, owoce, nasiona czy kora posiadają szereg cennych właściwości. Wykorzystywane są do produkcji zielonego proszku stosowanego w dietetyce, a także służą do produkcji kosmetyków do ciała.

Moringa – korzyści płynące z jej stosowania

Moringa…

Zapobiega zaparciom

Zaparcia są jedną z dolegliwości, z którą zmagała się chyba każda z nas. Moringa zawiera rozpuszczalne i nierozpuszczalne włókna, które zapobiegają trudnościom z wypróżnieniem. Co więcej, błonnik rozpuszczalny tworzy galaretowatą mieszankę, która spowalnia trawienie i zapewnia uczucie sytości przez długi czas.

Zapobiega wrzodom trawiennym

Zwiększona kwasowość żołądka jest główną przyczyną wrzodów trawiennych. Moringa może obniżyć kwasowość żołądka o prawie 85%, zapobiegając wrzodom trawiennym i zapaleniu żołądka.

Zmniejsza stan zapalny w organizmie

Moringa zawiera związki przeciwzapalne zawierające fitoskładniki, przeciwutleniacze i związki przeciwbakteryjne. Związki te usuwają wolne rodniki, zwalczają stres oksydacyjny i pomagają zwalczać stany zapalne.

Opóźnia starzenie się skóry

Moringa zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, takich jak flawonoidy i polifenole, które pomagają zapobiegać przedwczesnym zmarszczkom i starzeniu się skóry. Dzięki temu stosowanie Moringi może sprawić, że skóra będzie wyglądała na gładszą i młodszą.

Chroni przed chorobami układu krążenia

Moringa zapobiega zaburzeniom sercowo-naczyniowym dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom, które mogą usuwać wolne rodniki. Jest źródłem przeciwzapalnych składników odżywczych, które zmniejszają stan zapalny, zapobiegając śmierci tkanek mięśni sercowo-naczyniowych.

Zobacz także: Jak rośliny mogą pomóc w kuracji przeciwzmarszczkowej?

moringa
Fot. iStock / SKunevski

Utrzymuje niski poziom cukru we krwi

Proszek z liści Moringi może obniżyć poziom cukru po posiłku u osób z cukrzycą. Wszystko dzięki zawartej w niej specjalnej substancji zwanej kwasem chlorogenowym. Kwas ten stabilizuje poziom cukru we krwi.

Wspomaga gojenie się ran

Ekstrakt olejowy uzyskany z nasion Moringi może zwiększać produkcję kolagenu wokół ran na ciele.

Utrzymuje ciśnienie krwi

Ekstrakt z Moringi może pomóc rozszerzyć naczynia krwionośne, obniżając ciśnienie krwi. Badanie wykazało, że otyli mężczyźni z wysokim ciśnieniem krwi mieli obniżone skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi po tygodniu stosowania liści Moringi.

Leczy astmę

Obrzęk dróg oddechowych, łagodną astmę i zwężenia oskrzeli można opanować za pomocą ekstraktu z Moringi.

Zapobiega chorobom wątroby

Moringa zapobiega niektórym chorobom, a wszystko dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom, takim jak np. witamina E, które mogą zapobiegać, a czasem odwracać wczesne uszkodzenie wątroby.

Zapobiega kamieniom nerkowym

Badania laboratoryjne wykazały, że ekstrakty z Moringi mogą zapobiegać gromadzeniu się minerałów i tworzeniu kamieni nerkowych. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby ustalić korzystny wpływ Moringi na kamienie nerkowe.

Źródło: providr.com