Lifestyle Zdrowie

Jak każdego dnia szkodzisz swojej pochwie? 11 zdradliwych nawyków

Redakcja
Redakcja
19 lutego 2018
Fot. iStock/tunart
Następny

Te z nas, które cierpią na nawracające infekcje pochwy, doskonale wiedzą, jakie to uciążliwe. Ciągle uczucie pieczenia, swędzenie, niechęć do seksu, spadek libido i ten nieustanny stres – kiedy znów coś się przypałęta. Większości z nas wydaje się, że wystarczy tylko dbać o higienę miejsc intymnych, by uchronić się przez infekcją. Tymczasem każdego dnia wykonujemy szereg różnych czynności, które negatywnie odbijają się na florze bakteryjnej pochwy. 

To naprawdę niesamowity narząd! Doskonale znosi wszystkie te niedogodności, związane z menstruacją czy seksem. Pochwa potrafi sama się oczyszczać z krwi i spermy, a także odpowiednio regulować ilość dobrych i złych bakterii. Jeżeli równowaga jest zachowana, nie musimy obawiać się nasze zdrowie intymne. Jeśli jednak z uporem maniaka wykonujemy różne, często błahe czynności, szybko możemy nabawić się zakażenia pochwy. Ogromne znaczenie mają bowiem nie tylko czynniki zewnętrze, gdy bezpośrednio oddziaływują na florę bakteryjną pochwy, ale także nasze codzienne nawyki.

Sprawdź, co szkodzi twojej pochwie.


 

Źródło: Bustle 

Lifestyle Zdrowie

Dlaczego powinieneś unikać w życiu negatywnych ludzi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 lutego 2018
Fot. iStock/Marjan_Apostolovic
Następny

Blokują nas w podejmowaniu najważniejszych decyzji,, nie pozwalają osiągnąć osobistego szczęścia ani realizować marzeń. Niszczą naszą pewność siebie i sprawiają, że mamy coraz więcej wątpliwości. Chcesz mieć szczęśliwe życie? Unikaj negatywnych ludzi.

Bo nikt tak jak oni nie namiesza w twojej rzeczywistości, nikt tak na ciebie nie wpłynie, nie zasieje ziarna pesymizmu. Dlaczego?

Negatywni ludzie mogą wpływać na twoje nastawienie

Z ilu przedsięwzięć byś nie zrezygnował, gdyby nie „e, nie uda ci się” usłyszane od bliskiego znajomego, kogoś z rodziny, zazdrosnego kolegę z pracy? Ile razy powiedziano co, że twoje cele są nierealne, że poprzeczkę ustawiasz sobie zbyt wysoko, że to, co sobie założyłeś jest niemożliwe do zrealizowania? Gdybyś zdecydował się wysłuchać wszystkich negatywnych ludzi lub uwierzył we wszystko co mówią, znacznie wpłynęłoby na to twoje nastawienie do świata, zmieniło twoje cele.

Negatywne reakcje „toksycznych” wpływają na twoje myślenie

Negatywni ludzie to wampiry wysysające z nas energię! Problem z polega na tym, że jeśli wystarczająco długo będziesz z nimi rozmawiać i słuchać tego, co mają do powiedzenia, zaczną wpływać na twoje myślenie, kształtować je, aż w końcu spostrzeżesz, że zamiast myśleć pozytywnie, sam myślisz negatywnie. To mocno wciąga.

Przebywanie z „negatywnymi” niszczy twoją wiarygodność

Jeśli otaczasz się negatywnymi ludźmi, możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale inni osądzą cię poprzez pryzmat tych, z którymi przebywasz. Podświadomie sprawiasz, że sam wyglądasz na pesymistę.

Negatywni ludzie będą cię zniechęcać do tego, co mogłoby być dla ciebie dobre

W życiu nadchodzą momenty, kiedy walczysz o siebie lub stajesz w obliczu przeciwności. To, czego potrzebujesz w tym czasie, to ktoś, kto da ci wsparcie i przekona cię, że sobie poradzisz, pomoże podjąć właściwie, dobre decyzje, a nie ktoś, kto zrobi coś zupełnie odwrotnego – odwiedzie cię od właściwych działań, zasieje w tobie strach. Potrzebujesz kogoś, kto cię podniesie, a nie przewróci.

Trudno się ich pozbyć

„Negatywni” lgną do ciebie i wiążą ze sobą poczuciem lojalności, przyjaźni lub innego rodzaju przywiązania, które sprawia, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć im „nie”, poprosić, by dali nam więcej przestrzeni.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle Zdrowie

Co widzisz jako pierwsze? Zrób szybki test i dowiedz się, co mówi o tobie podświadomość

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 lutego 2018
Fot. Screen/Facebook/7-Second Riddles

Rzuć okiem na te obrazki. Nie zatrzymuj na nich wzroku, powiedz tylko szybko, co widzisz na nich jako pierwsze. To wrażenie płynące z twojej podświadomości pomoże określić twoją osobowość. Nie wierzysz? Sprawdź. 

Fot. Screen/Facebook/7-Second Riddles

Fot. Screen/Facebook/7-Second Riddles

Jeśli zobaczyłeś:

Lwa

Jesteś bardzo odważną osobą, nie obawiasz się stawiać czoła wyzwaniom i problemom. Z więkością życiowych zawirowań świetnie sobie radzisz.

Egzotycznego ptaka

Jesteś bardzo kreatywną osobą, która stara się zmienić świat na lepszy. Czasem bywasz nieodpowiedzialny i za bardzo bujasz w obłokach.

 

Fot. Screen/Facebook/7-Second Riddles

Fot. Screen/Facebook/7-Second Riddles

Jeśli zobaczyłeś:

Kaczkę:

Twoje życie to ciąg emocjonalnych impulsów, często miewasz wahania nastrojów. Często podejmujesz decyzje pod wpływem chwili.

 

Królika:

Najważniejsza jest w twoim życiu logika. Bierzesz pod uwagę wszystkie konsekwencje  swoich czynów.

Fot. Screen/Facebook/7-Second Riddles

Fot. Screen/Facebook/7-Second Riddles

Jeśli zobaczyłeś:

Dwa krokodyle:

Jesteś bardzo uważny, świetnie sprawdzisz się jako lider, kierownik. Starasz się przejąć nad wszystkim kontrolę i lubisz odpowiedzialność.

Ptak:

Nie masz nic przeciwko temu, by to inni prowadzili cię przez życie. Poddajesz się wpływom innych i zbyt często idziesz na kompromis.

Zobacz więcej obrazków:


Zobacz także

Wyjątkowe SPA? Odwiedźcie Hotel Mercure Mrągowo Resort & SPA

Ta szminka jest moja, ale ty też możesz ją mieć. Jest idealna!

Dopadła cię bezsenność? Sprawdź, czy nie pogarszasz sprawy tymi zachowaniami