Fitness Lifestyle

Rusz się zimą!

Redakcja
Redakcja
9 stycznia 2020
Fot. Materiały prasowe / Zimowy Narodowy
 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że aktywność fizyczna jest ważna i trenować powinno się regularnie przez cały rok. Łyżwiarstwo, curling i szalone zjazdy z Górki Lodowej E.Wedel są możliwe tylko zimą, dlatego warto się zmobilizować, ubrać ciepło i przyjemnie spędzić czas na Zimowym Narodowym.

Zimą zapał do ćwiczeń jest mniejszy, głównie ze względu na pogodę, ale warto wstać z kanapy i wyjść z domu. Zwłaszcza, że tylko o tej porze roku działają miejsca takie jak Zimowy Narodowy, gdzie można przyjemnie spędzić czas, a przy okazji zadbać o kondycję.

Na wielbicieli łyżwiarstwa czekają dwa lodowiska, na których w wybrane dni można wziąć udział w specjalnie przygotowanych zajęciach.

Fot. Materiały prasowe / Zimowy Narodowy

Dla młodzieży i dorosłych w każdy wtorek i czwartek organizowany jest „Fitness na łyżwach z MultiSport”. To specjalny trening opracowany przez specjalistów z MultiSport, składający się z rozgrzewki, jazdy swobodnej, ćwiczeń przy muzyce skoncentrowanych na dolnej, środkowej i górnej partii ciała, prostych zajęć rytmicznych i krótkiego układu choreograficznego. Na zakończenie odbywa się relaksująca jazda swobodna, a dla chętnych indywidualne konsultacje.

W weekendy najmłodsi adepci łyżwiarstwa mogą wziąć udział w „Porankach dla dzieci z PGE Energia Ciepła”, podczas których uczą się i doskonalą jazdę na łyżwach pod okiem instruktorów z Ice&Fun.

Podczas piątkowych i sobotnich wieczorów też można aktywnie spędzić czas na Zimowym Narodowym spalając kalorie na „Disco Lodowisko z 4FUN.TV”, czyli połączeniu klubowej imprezy z jazdą na łyżwach.

Fot. Materiały prasowe / Zimowy Narodowy

Łyżwiarstwo to nie jedyny sport zimowy, jaki można uprawiać na Zimowym Narodowym. Na płycie PGE Narodowego znajdują się także tory do curlingu. Pod okiem profesjonalnych instruktorów z Polskiej Federacji Klubów Curlingowych każdy może spróbować swoich sił w tej, zdobywającej coraz większą popularność, dyscyplinie.

Fani adrenaliny powinni spróbować zjazdu z 12-metrowej Górki Lodowej E.Wedel. Żeby dostać się na jej szczyt trzeba pokonać ponad 60 schodów niosąc ponton do zjeżdżania, więc to też rodzaj treningu.

Podczas zimowych miesięcy na Zimowym Narodowym działa kryty Skatepark, więc niezależnie od pogody można także jeździć na rolkach, deskorolkach, longboardach, hulajnogach i rowerach typu BMX.

W ubiegłym sezonie na Zimowym Narodowym podczas aktywnego korzystania z atrakcji odwiedzający spalili łącznie 48 028 320 kalorii. W tej edycji kalorie będzie można spalać do 8 marca 2020 r.

Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji: www.zimowynarodowy.pl

Facebook: www.facebook.com/zimowy.narodowy

Instagram: zimowynarodowy

TikTok: zimowy.narodowy

 


Fitness Lifestyle

7 sygnałów, które świadczą o tym, że on przestał już kochać

Redakcja
Redakcja
10 stycznia 2020
Fot. iStock/andrej_k
 

Mój przyjaciel, który po 7 latach małżeństwa rozwiódł się z żoną, powiedział mi kiedyś, że miłość umiera w ciszy. Bardzo często nie potrafimy nawet powiedzieć kiedy to się stało. W którym momencie tak naprawdę przestaliśmy kochać? A kiedy w końcu gaśnie długo staramy się temu zaprzeczyć. Tak jedna, jak i druga strona. Odpieramy wtedy od siebie sygnały, które wysyła nasz partner i pod żadnym względem nie chcemy dopuścić ich do swojej świadomości. Oto 7 z nich…

1. Nie odzywa się po ważnym dla ciebie spotkaniu

Kiedy ktoś rzeczywiście cię kocha przeżywa z tobą każde istotne wydarzenie w twoim życiu. Może akurat wyszłaś z rozmowy o pracę, albo miałaś test, którego wyniki zaważą o przyszłości twojej kariery. Jeśli kocha to zadzwoni, jeśli nie. Wiesz już co to oznacza.

2. Nie chce zobaczyć cię taką, jaką jesteś

Jeżeli on nie jest w stanie zaakceptować cię taką, jaką naprawdę jesteś, to powinnaś zastanowić się, czy miłość kiedykolwiek „tam” była. Macie być na dobre i na złe, pamiętasz? Nie tylko na dobre…

3. Nie bawią go twoje żarty

Jedną z pierwszych oznak na to, że uczucie zaczyna między wami gasnąć jest fakt, że twoje żarty przestały go śmieszyć. Wbrew pozorom poczucie humoru to istotny czynnik dla przyszłości związku. Jeśli nie bawią was te same rzeczy, nie będzie wam razem „za wesoło”.

4. „Boi się” zaangażować

Kiedy twój partner mówi ci, że „boi się” zaangażować, zazwyczaj chodzi mu po prostu o to, że nie chce się zaangażować, ale boi się tobie o tym powiedzieć. Nie trać swojego czasu. Bardzo wątpliwe, że kiedykolwiek miałoby się to zmienić.

5. Nie daje znaku życia od tygodnia

Pewnie, że po kłótni dobrze jest sobie trochę pomilczeć, żeby emocje mogły ostygnąć. Ale jeśli on od tygodnia nie daje nawet znaku życia, to prawdopodobnie problemem nie jest tylko to, o co się pokłóciliście.

6. Nie pamięta szczegółów na twój temat

Zakochując się w drugiej osobie automatycznie zaczynamy zwracać uwagę na drobne szczegóły na jej temat. Wiemy na przykład, że kawę pije z mlekiem i łyżeczką cukru, a jak pizza to tylko ta na chudym cieście. Jeśli on nie pamięta albo nie zwraca uwagi na małe rzeczy, które cię uszczęśliwiają , bardzo możliwe, że jego uczucie nigdy nie było prawdziwe.

7. Iskierka w jego oku wygasła

To, czy ktoś cię kocha najłatwiej zobaczysz w jego oczach. Jeśli on nie patrzy już na ciebie tak jak kiedyś, prawdopodobnie światło, które je rozświetlało dawno już wygasło.

Źródło: ridiculously.com

 


Fitness Lifestyle

12 wskazówek dla tych, których partnerzy cierpią na zaburzenia osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 stycznia 2020
Fot. istock/Mixmike

Spotykasz go i masz wrażenie, że wasza relacja jest od samego początku wyjątkowa. Spędzasz dni, tygodnie i miesiące żyjąc sielanką. Kochasz i jesteś kochana. Aż nagle, niespodziewanie przychodzi moment, który wywraca twoje życie do góry nogami. Ten mężczyzna obok ciebie jest kimś innym niż jeszcze poprzedniego dnia. Nie poznajesz go, nie rozumiesz co się stało. Ktoś, kto jeszcze wczoraj był czułym, opiekuńczym partnerem zmienia się w potwora. Od tej pory wasz związek zamyka się w cyklach: kilka miesięcy sielanki, kilka tygodni piekła. Wiesz już, że przyczyna jest jedna: zaburzenia osobowości.

Odejść? Zostać? Czy dasz radę to udźwignąć? Czy warto? Czy możesz mu jakoś pomóc? Czy ten związek ma w ogóle sens? Tysiące pytań pojawia się w twojej głowie. Pytań, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda choroba, każdy związek, każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie. Jest jednak kilka wskazówek, które mogą pomóc wam oswoić się nieco z sytuacją, w której się znajdujecie.

12 wskazówek dla tych, których partnerzy cierpią na zaburzenia osobowości

Zrozum zaburzenie

Zrozumienie zaburzenia oznacza poznanie, w jaki sposób wpływa ono na tę konkretną, kochaną przez nas osobę. Obserwuj zachowanie partnera, zobacz, co i w jaki sposób wpływa na pogorszenie jego stanu, a co go poprawia.

Zachęcaj do leczenia

Daj partnerowi poczucie, że on jest akceptowany, ale jego zachowania, które naruszają twoje granice – nie. Rozmawiaj o terapii, o możliwej pomocy. Pokaż, że ci zależy na jego zdrowiu, na nim, na was.

Bądź szczera

Nie udawaj, że nie widzisz problemu, nie „przeczekuj” trudniejszych momentów. Szczerość oznacza szacunek – dla siebie i dla niego.

Bądź obecna

Słuchaj, podtrzymuj więzi z ukochaną osobą, pokazuj, że ci zależy, że jesteś. Nie ignoruj próśb o pomoc, razem szukajcie rozwiązań.

Nie udawaj super bohatera

Jesteś tylko człowiekiem. Nikt nie wymaga od ciebie poświęcenia, w sytuacji, której zwyczajnie nie jesteś w stanie unieść. Zastanów się, czy naprawdę możesz być w tym związku, czy podejmiesz walkę o zdrowie partnera i dobry związek, czy raczej uważasz, że cię to zniszczy.

Nie zaniedbuj swojego poczucia bezpieczeństwa

Nie pomożesz ukochanej osobie, jeśli nie masz poczucia wsparcia z zewnątrz i jeśli obezwładnia cię lęk. Nie zapominaj o sobie, rozmawiaj o swojej sytuacji z bliskimi.

Pamiętaj, że każdy jest odpowiedzialny za siebie

Nie tłumacz i nie usprawiedliwiaj w nieskończoność partnera. Nie wymyślaj wymówek, nie okłamuj jego szefa. Nie chroń go w każdej trudniejszej sytuacji.

Miej świadomość, że on się boi

Istotnym elementem zaburzeń osobowości jest intensywny i wszechobecny lęk przed porzuceniem. Nawet w trakcie emocjonalnych wybuchów, które zdają się pojawiać „znikąd”. Nigdy nie używaj argumentu „jeśli nie przestaniesz, odejdę”.

Uwolnij się od negatywnych oczekiwań

Nie „żyj” chorobą. Nie oczekuj stale najgorszego. To negatywne oczekiwanie na „katastrofę” wyczerpuje energetycznie.

Przestań porównywać

Zaburzenia osobowości u każdej, dotkniętej nimi osoby, przebiegają inaczej. Nie sugeruj się tym, co przeżyli twoi znajomi. Nie spodziewaj „tego samego” jeśli zdecydujesz się zostać.

Nie żyj marzeniami

Może być „różnie”. Bądz przygotowana na sukcesy i porażki, ale nie żyj iluzją. Lepiej pochodzić do tej sytuacji realistycznie.

Zobacz to, co dobre

Osoby z zaburzeniami osobowości mają niezwykłe zdolności do wyczuwania emocji innych, odznaczają się specyficznym poczuciem humoru. I to nieprawda, że nie potrafią kochać.


Na podstawie: pro.psychcentral.com


Zobacz także

Gdyby mężczyzna prosząc o rękę mówił, kim naprawdę jest…

Bolesna prawda czy kłamstwo? Co ty wybierasz?

5 najmodniejszych trendów w manicure na zimę i karnawał 2017