Lifestyle

Dlaczego lepiej nie zadzierać z babkami, które ubierają się na czarno? 11 powodów

Slow Blog
Slow Blog
24 listopada 2022
na czarno
fot. RFStudio/Pexels
 

Ubieranie się na czarno to coś więcej niż tylko modowy wybór. Miłośnicy czerni to bardzo określony typ osób. Zwykle to ludzie zmotywowani, uczciwi, samodzielni i nieprzepraszający za wszystko. Nawet badania o tym, jak postrzegamy kolory potwierdzają, że w czerni jest coś wyjątkowego. I już dawno nie kojarzy się ona wyłącznie ze smutkiem i żałobą. 

W badaniu przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii czarny zajął pierwsze lub drugie miejsce w każdej pozytywnej kategorii, a przy okazji nie był zbyt często postrzegany w kategoriach cech negatywnych. Sześćdziesiąt sześć procent kobiet uważa, że ​​czarny jest najbardziej atrakcyjnym kolorem u mężczyzny. Wyniki te sprawdziły się również w drugą stronę, ponieważ 46 procent mężczyzn również woli kobiety w czerni. Drugie miejsce zajęła czerwień jako kolor najbardziej kojarzony z pewnością siebie. Jednak ludzie najczęściej wiązali kolor czerwony z arogancją, a tylko 12 procent respondentów uważało, że oznacza on inteligencję. Kolory najmniej kojarzone z inteligencją to żółty, pomarańczowy i różowy.

Dlaczego lepiej nie zadzierać z babkami, które ubierają się na czarno? 11 powodów

1. Kobiety, które noszą się na czarno, prowadzą bardzo kolorowe życie. Zwykle są zmotywowane i pracowite i czernią w garderobie po prostu równoważą cały ten chaos.

2. Według badań są postrzegane jako bardziej atrakcyjne, odnoszące sukcesy i pewne siebie. Ludzie, którzy noszą czerń, są potężni i budzą szacunek.

3. Mają mentalność „grzecznie, ale stanowczo”. Są skromne. Nie potrzebują twojej aprobaty, ale sprawią, że na pewno zapamiętasz to, co robią i jaki wpływ mają na innych.

4. Ponad wszystko cenią sobie samodzielność. To nie są ludzie, którym chcesz się skarżyć, ich reakcja będzie tylko przykładem tego, że szybko możesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

5. Bardziej zależy im na byciu sobą niż na podążaniu za trendami. Postrzegają każdy aspekt swojego życia jako potencjalną drogę do wyrażania siebie i nigdy nie są tymi, które po prostu „podążają za tłumem”.

6. Nawet jeśli nie wytykają ci twoich błędów, widzą je na wylot. Są głębokimi myślicielkami, dlatego wolą prostotę w innych dziedzinach życia. Niezależnie od tego: one są wiedzą o tobie wszystko, zanim ty sam się zorientujesz.

 

7. Są bezpośrednie. Jeśli poprosisz je o opinię, dostaniesz ją. Na pewno nie oczekuj potwierdzania swoich teorii czy okrągłych słówek, które tak chcesz usłyszeć.

8. Są przerażającą kombinacją elegancji i zastraszenia. Jeśli jest coś bardziej przerażającego niż pełna wdzięku kobieta, która jest w równym stopniu „zadziorem”, chętnie się dowiemy, co to takiego.

9. Nie boją się kreować swojego życia. Przyjaciele, praca, związki, stroje – jeśli coś nie działa, uważają, że życie jest zbyt krótkie, by trzymać się czegoś przeciętnego.

10. Nie obchodzi ich, że ich nie lubisz. Nie działają z zamiarem zdobycia twoich pochwał, wolą być wierne sobie.

11. Bardziej dbają o to, co robią, niż o to, jak wyglądają. Dzieje się tak dlatego, że tak bardzo zależy im na tym, co robią, że zawsze chcą wyglądać elegancko i schludnie, ale także dlatego, że nie chcą marnować energii na rzeczy, których nie cenią.

Kolory wpływają na nastrój, sen oraz … seks. Które z nich działają na naszą korzyść?


Lifestyle

Złota szóstka 40-latki. Sprawdzone na własnej skórze

Slow Blog
Slow Blog
7 października 2022
stylowa kobieta w okularach
fot. Pexels/Andrea Piacquadio

Pamiętacie Laetitię Castę – supermodelkę z lat 90. To teraz pani w „naszym” wieku i naprawdę wielka inspiracja dla mnie. Właściwie ona i np. Caroline de Maigret mogłyby mi podarować swoje szafy i byłoby spoko. W jednej kwestii nie mogę się tylko przemóc – długich włosów. Ale nie o tym miało być – wróćmy do ubrań. Zatem złota szóstka 40-latki wygląda tak:

Kombinezon

Kombinezony stały się popularne kilka lat temu. To, co początkowo uważano za trend, stało się podstawą wielu szaf i bardzo mnie to cieszy. Są wyrafinowaną alternatywą dla naszych standardowych dżinsów., świetnie zastępują też sukienki. Jeden ciuch bez żmudnych dylematów – jaka bluzka do spodni, czy spódnica swetra. Idealna sytuacja.

Długi płaszcz

Niewiele jest rzeczy tak klasycznych jak płaszcz. Nic zatem dziwnego, że osiadł on tak mocno w modzie i kulturze. Pamiętajmy jednak, że płaszcz ma wiele twarzy – każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Krótka kurtka skórzana

Klasyczna ramoneska to nieodzowny element garderoby. Taka kurtka pasuje do wszystkiego, naprawdę. Nie musi być czarna i klasycznie rockowa. Spokojnie znajdziesz ją w ulubionym kolorze.

fot. Kermen Tutkunova/Unsplash

Dobrze skrojone spodnie

Nie trzeba tego tłumaczyć, prawda? Uwierzcie, od razu poczujecie się lepiej, wymieniając powyciągane gacie na rzecz tych, które… mają krój. Czy to dżinsy, czy spodnie tzw. materiałowe. Warto zrobić tę podmiankę.

Minimalistyczna czerwona sukienka

Pewność siebie i odwaga – to daje ci czerwona sukienka. W dodatku czerwień świetnie robi na urodę i totalnie przyciąga uwagę.

kobieta w czerwonej sukience

fot. Reignnel/Pexel

Biały t-shirt

Słyszałyście o magii białego t-shirtu? Jeśli nie, koniecznie wypróbujcie ją na własnej skórze. Prosty test przed lustrem: załóż czarną bluzkę i zrób sobie zdjęcie. Powtórz tę samą akcję z białą bluzką. Od razu zauważysz różnicę. Twarz i oczy nabiorą blasku, rozjaśnią się i od razu będziesz wyglądała młodziej i na bardziej wypoczętą.

kobieta w białym t-shircie

fot. Pexels