Go to content

CORE. Trening dla zwykłych ludzi. Mających prawdziwą pracę, prawdziwą rodzinę i prawdziwe ograniczenia czasowe

Fot. Materiały prasowe

Marzysz o ładnym brzuchu i prostych plecach, które nie będą bolały po dniu spędzonym przy biurku? Zapomnij o brzuszkach! Odpowiedzią na twoje potrzeby jest właśnie trening core, czyli trening mięśni głębokich – to one są odpowiedzialne za naszą postawę.

Dążąc do wymarzonej sylwetki, gotowi jesteśmy dobrowolnie poddawać się torturom – wykonywać setki brzuszków, stosować kolejne diety i zabiegi oczyszczające i przyjmować najróżniejsze podejrzane suplementy, które rzekomo w zaledwie kilka minut spalają tłuszcz. Desperacko poszukując sposobu na płaski brzuch, łatwo ulegamy reklamom przedstawiającym modeli o idealnie wyrzeźbionej sylwetce, której jednak nie osiągnęli dzięki promowanym produktom. Problem polega na tym, że większość takich środków daje w najlepszym razie krótkotrwały efekt, co sprawia, że tylko narasta w nas frustracja.

Jak zatem utrzymać talię w ryzach, nie głodząc się ani nie poświęcając długich godzin na uciążliwe treningi? Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które byłoby skuteczne, a zarazem wygodne? Z pomocą przychodzi trening core oraz Allison Westfahl, amerykańska trenerka fitness, która podbija Polskę 8-tygodniowym planem treningowym.

Na czym polega ten trening?

Trening core to najlepszy sposób na wzmocnienie mięśni, pozbycie się zbędnych kilogramów i wyrzeźbienie ciała tak, by śmiało pokazywać je światu.  Wzmacnianie wyłącznie kilku mięśni poprzez wykonywanie setek brzuszków może skutkować złą postawą (powodującą wystawanie brzucha) i urazami (które uniemożliwiają kontynuowanie treningu). Stwórz solidne podstawy pięknej sylwetki poprzez kompleksowy trening stabilności ogólnej, a osiągniesz podwójny cel – uzyskasz lepszy wygląd, a zarazem wzmocnisz ciało i zapobiegniesz dolegliwościom bólowym!

W poradniku Trening core. Płaski brzuch. Idealna sylwetka, która niedawno ukazał się nakładem Wydawnictwa RM  Allison Westfahl dzieli się wiedzą na temat kształtowania i zachowania silnego, pięknego ciała. Zajmowała się tym problemem przez ostatnie 15 lat i zweryfikowała swoją metodę, ćwicząc z tysiącami klientów. Opracowała program treningowy, który jest skuteczny, łatwy do realizacji i nie wprowadza trenującego w stan ciągłej frustracji i rozpaczy. Jak sama mówi – Nie mogę obiecać, że płaski brzuch pojawi się w ciągu jednego dnia, ale jeśli tylko masz osiem tygodni, by zrealizować program oparty na faktach, a nie fałszywych przekonaniach, dostrzeżesz znaczącą zmianę w swojej sylwetce.

Na trening core składają się trzy elementy:

  • ćwiczenia rzeźbiące i poprawiające napięcie mięśniowe,
  • trening wytrzymałościowy w celu spalenia tłuszczu,
  • zmiana diety, pomagająca w osiągnięciu celu. Trening core to zestaw ćwiczeń mięśni głębokich odpowiedzialnych za zdrową i silną sylwetkę.

Uzyskaj piękne i silne ciało ćwicząc w domu! Z pewnością pomoże Ci w tym najnowszy poradnik  Allison Westfahl  Trening core. Płaski brzuch. Idealna sylwetka.

Trening core

W artykule wykorzystano fragmenty poradnika Wydawnictwa RM Trening core. Płaski brzuch. Idealna sylwetka, 2020 r.