Zdrowie

7 problemów ze zdrowiem, o których powie ci twój język

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
1 z 1

7 problemów ze zdrowiem, o których powie ci twój język

Fot. iStock/Peopleimages

5. Palenie języka

Palący, piekący język może być wynikiem nadmiernego podrażnienia w jamie ustnej lub niedoboru witamin. Może je powodować picie dużej ilości napojów kwaśnych, gazowanych lub alkoholowych, nadmierne szczotkowanie języka. Niedobory witamin z grupy B i minerałów, w tym żelaza i cynku, mogą również przyczyniać się do wystąpienia dolegliwości.

6. Czerwony i błyszczący język

Jaskrawoczerwony i błyszczący język może być oznaką niedoboru żelaza i witaminy B12. Poważny niedobór może prowadzić do utraty brodawek nitkowatych języka i powodować ból podczas jedzenia gorących płynów lub pikantnych potraw.

7. Język geograficzny

Język geograficzny charakteryzuje się łysym, czerwonym obszarem na języku, otoczonym przynajmniej częściowo, nieregularną białą obwódką. W większości przypadków to przypadłość genetyczna i nie ma potrzeby leczenia tego stanu. Sporadycznie język geograficzny może powodować pieczenie lub drętwienie języka.

źródło: www.womanandhome.comdentonet.pl

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Pomysły na piękne randki przez cały rok!

Agnieszka Żukowska
Agnieszka Żukowska
9 lutego 2018
1 z 8

SPA, klimatyczne hotele, weekend we dwoje…

Fot. Materiały prasowe

Zawsze działa i zawsze jest wyrazem Jego szczególnej atencji.

Jeśli więc weekend we dwoje – to pomysł na nocne saunowanie w Łaźniach Rzymskich, w przepięknym, holistycznym SPA w Manor House SPA  zachwyci bez wyjątku i Jego i Ją. Warto być porwaną w sobotni wieczór do takiego miejsca, nawet na tę jedną noc. Nocne saunowanie rozpoczyna się w wybrane soboty miesiąca o godzinie 22.00 i trwa do 1.00. Wystarczy jeden telefon do recepcji, żeby zarezerwować tę przyjemność. Zamknijcie na razie oczy i wyobraźcie sobie: cytrynowe peelingi w łaźni parowej, ziołowe napary saunowe, lodowe gejzery, aromatyczne kapiele w jacuzzi…

Kto jest prawdziwie zakochany, chociaż raz musi wybrać się do Manor House SPA… To miejsce zebrało już chyba wszystkie możliwe nagrody w swojej kategorii i bez wątpienia na każdym kroku czuje się holistyczną aurę, to prawdziwa świątynia spokoju. Gdzie indziej, w takim otoczeniu poznacie swoje prawdziwe potrzeby…?
Więcej informacji na: www.manorhouse.pl

PoprzedniNastępny
Zdrowie

7 miejsc i rzeczy, które przyciągają złe duchy. Lepiej ich unikać

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/chainatp

Zła energia jest jednym z najczęściej wykorzystywanych tematów podczas tworzenia horrorów. Są one na tyle sugestywne, że niektórzy mają problemy, by spokojnie położyć się spać po takim seansie. Jedni wierzą w złe duchy, a inni nie zgadzają się z tym, że one istnieją. To chyba nie zostanie do końca rozstrzygnięte, bo ilu ludzi i indywidualnych doświadczeń, tyle różnych zdań.

Niech każdy wierzy w co chce, a tym, którzy uważają, że duchy nam towarzyszą dyskretnie na co dzień, polecamy wykaz rzeczy i miejsc, które mają szczególną moc przyciągania niespokojnych dusz. Te na wszelki wypadek lepiej omijać.

7 rzeczy, które przyciągają złe duchy

1. Miejsca z historią przemocy

Miejsca, które spływały krwią lub były świadkami ogólnie pojętej przemocy, zatrzymują w sobie złą energię. Co bardziej wrażliwe na nią osoby twierdzą, że odczuwają, gdy miejsce jest złe, choć nie wiedzą, jaka stoi za nim historia.

2. Zapiekły gniew

Złe emocje, gdy nie znajdują bezpiecznego ujścia kumulują się w człowieku, psując jego duszę. Nawarstwiają się w nim i sprawiają, że jest bardziej podatny na złą energię, która może zawładnąć w życiem tej osoby.

3. Głęboki smutek

Głęboki smutek, depresja, ciężkie myśli, które izolują człowieka przed światem, wg wielu osób wierzących w zjawiska paranormalne, przyciągają złe duchy. Brak postrzegania sensu życia sprawia, że są oni bardziej podatni na ich podszepty.

4. Miejsce samobójstwa

Miejsce, w którym samobójca odebrał sobie życie, postrzegane jest jako potępione, przepełnione złem. Wiele osób woli trzymać się z daleka, by nie mieć styczności z energią skumulowaną w jednym miejscu.

5. Miejsce, w którym popełniono zbrodnię

Tam, gdzie przelano krew niewinnej osoby, pozostanie niewidzialny ślad po nieszczęściu. Odebranie komuś życia wiąże się z potwornym złem, którym karmią się złe duchy.

6. Skrajna nienawiść

To kolejna z emocji, które zatruwają ludzką duszę i czynią ją bardziej podatną na działanie sił nieczystych. Duchy karmią się ludzkimi słabościami i przejawami zła.

7. Niepokój i negatywne myśli

Odczuwanie niepokoju, frustracji, złych myśli tworzy podatny grunt dla działalności demonów. Jedne negatywne myśli przyciągają kolejne i stają się pożywką dla złej energii.

źródło: popularne.net

 


Zobacz także

Rak prostaty - przyczyny, objawy, rokowania

Rak prostaty – mężczyźni także powinni zadbać o swoje zdrowie. Czym jest rak prostaty, co warto o nim wiedzieć?

Padaczka - przyczyny, objawy, pierwsza pomoc, leczenie

Padaczka – co należy wiedzieć o chorobie i jak powinna wyglądać pierwsza pomoc?

W życiu są dwie strategie. Napotykając trudności można się załamać lub wyciągnąć z tego doświadczenia niesamowitą siłę