Zdrowie

6 błędów higienicznych, które mogą przytrafić się każdemu

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
1 grudnia 2016
Fot. iStock / filadendron
 

Higiena to podstawa! Już małe dzieci wiedzą, że po wyjściu z toalety, po zabawie, przed jedzeniem, należy umyć rączki. Dobre nawyki utrwalają się na całe lata i mało kto w naturalnym odruchu nie myje rąk, szczególnie po skorzystaniu z WC. To kwestia zdrowia, bo utrzymanie higieny ciała, trzyma w ryzach chorobotwórcze drobnoustroje, które od czasu do czasu fundują pechowcom choróbsko. 

Mimo, że utrzymanie higieny osobistej, nie jest dla nas problemem, nieświadomie możemy popełniać z pozoru niewinne błędy, które sprawiają, że nasza profilaktyka się nie do końca sprawdza.

6 błędów higienicznych, które pojawiają się najczęściej

1. Zbyt częsty prysznic

Lubimy czuć się czysto i świeżo, lubimy być zadbane. Jednak jeśli korzystamy z dobrodziejstwa kąpieli czy prysznica kilka razy dziennie, bardziej sobie szkodzimy niż pomagamy. Zbyt częste mycie usuwa bytującą na skórze naturalną mikroflorę, która tworzy barierę ochronną. Zaburzenie jej równowagi może prowadzić wbrew intencjom np. do rozwoju infekcji skóry czy problemów z jej przesuszeniem i łuszczeniem.

2. Tylko szczoteczka

Wiemy, że zęby należy szczotkować przynajmniej 2 minuty. Niestety nie pamiętamy już o tym, że przed szczotkowaniem należy zęby oczyścić nicią dentystyczną, a po ich umyciu, umyć również język i wypłukać jamę ustną specjalnym płynem do higieny jamy ustnej.

3. Wycieranie potu dłonią

Zarówno podczas ćwiczeń na siłowni, czy stresującej sytuacji, najczęściej ręką ścieramy pot z czoła czy karku. A później ta sama ręka nieświadomie wędruje w kierunku twarzy czy ust, roznosząc bakterie. Lepiej wytrzeć się w ręcznik lub nawet koszulkę, która powędruje do prania.

4. Nieuważne przycinanie skórek

Obcinając paznokcie, pamiętamy również o skórkach. Tyle że zamiast je wycinać, lepiej odsunąć szpatułką. Wycinanie skórek może skutkować zadraśnięciami i pojawieniem się stanu zapalnego w ich obrębie.

5. Stała dezynfekcja rąk

To się sprawdza bardziej w przypadku chirurga nad otwartą raną niż w codziennym funkcjonowaniu. Dezynfekcja rąk antybakteryjnym żelem czy płynem jest dobra, gdy nie ma dostępu do bieżącej wody i mydła. Nadmierna higiena i walka z zarazkami w domowych warunkach skutkuje większą podatnością na pojawienie się problemów z astmą i egzemą wyjałowionej skóry.

6. Oddawanie moczu na stojąco

W publicznych toaletach może czaić się zło w postaci chorobotwórczych drobnoustrojów. Profilaktycznie, zamiast siadać na deskę sedesową, wiele z nas oddaje mocz na stojąco. To wcale nie jest idealne rozwiązanie, ponieważ im jesteśmy wyżej, tym bardziej się on rozpryskuje, osadzając się na naszym ciele i ubraniu. Jeśli wybieracie ten sposób korzystania z wątpliwych toalet, nie stawajcie nad nimi zbyt wysoko.


źródło: www.lifehack.org


Zdrowie

Panika to zawsze sygnał, że coś niepokoi naszą duszę. To lęk przed utratą własnego „ja”

Karolina Krause
Karolina Krause
1 grudnia 2016
Panika to zawsze sygnał, że coś niepokoi naszą duszę. To lęk przed utratą własnego „ja”
Fot. iStock/Malombra76
 

Pierwszy raz przyszedł do niej kiedy miała 19 lat i tak już został. Zadomowił się na stałe. Była wtedy na koncercie, pośród tłumu ludzi. Z głośników dudniła muzyka, a wszyscy wokoło szeroko uśmiechali się do niej. Krzyczeli, skalali – po prostu bawili się w najlepsze. Wydawało jej się, że znajduje się w jakiejś surrealistycznej rzeczywistości. Jak w cyrku, w którym te najbardziej wesołe, kolorowe maski klaunów przyprawiają o zimne dreszcze. Drgania, jakie wywoływały w jej klatce piersiowej silne basowe fale, zaczęły nagle zlewać się z biciem jej serca. Które w tym momencie waliło jak szalone. Nie mogła złapać oddechu. Pomyślała wtedy, że umiera, że to zawał serca. Pomału zaczęła osuwać się w dół…

Atak paniki zazwyczaj dopada nas znienacka. W najmniej oczekiwanym momencie. Może się zdarzyć wszędzie, choć najczęściej dotyka nas właśnie pośród tłumu ludzi. Wydaje nam się, że każdy z nas dobrze wie, czym jest panika. W końcu, używamy tego słowa na co dzień. Kiedy widzimy, że ktoś wyolbrzymia negatywne aspekty jakiejś sytuacji i we wszystkim widzi jedynie swój rychły koniec, mówimy – „Spokojnie, nie panikuj”. Takie zachowania zdarzają się często i dotyczą głównie osób o tak zwanych cechach histerycznego zaburzenia osobowości, czyli inaczej histerii. Panika dotyka ludzi zdecydowanie rzadziej niż histeria. Czasami może to być tylko jeden jedyny raz w życiu. Osoby doświadczające takiego ataku nie tylko boją się do tego stopnia, że myślą, że za chwile umrą. One w to autentycznie wierzą.

Fizyczne objawy

W pierwszej kolejności zwracają więc swoją uwagę na komunikaty płynące z ciała. Taka osoba mylnie interpretuje je, jako sygnały świadczące o poważnych problemach ze zdrowiem. Zazwyczaj są to trudności z oddychaniem (spłycony oddech), dreszcze, mdłości i silny ból w klatce piersiowej (stąd przekonanie o zbliżającym się zawale). Nie zdaje sobie bowiem sprawy z ich emocjonalnego podłoża. Nie rozumie, że podświadomie sama je wywołuje. A w zasadzie nie ona sama, ale tkwiący w niej lęk.

Zagrożenie dla naszego „ja”

Gdyby, ktoś wtedy zapytał naszej bohaterki o czym myślała na chwilę przed koncertem, co wtedy robiła. Okazałoby się, że najprawdopodobniej, było to coś, czego podjęła się wbrew samej sobie. Bo panika ogarnia nas wtedy, gdy przekraczamy własne granice. Gdy staramy się walczyć ze złem, nie mając dość „wojska”, które obroniłoby wejścia do naszego „zamku”, „naszego „ja”, naszej duszy. To sytuacja albo zwykła myśl, którą odbieramy jako bezpośrednie zagrożenie dla własnego istnienia, psychicznej reprezentacji tego co nas definiuje. Przez to wydaje nam się, że faktycznie za chwile umrzemy.

Spirala lęku

Podstawowym sposobem leczenia ataków paniki jest uświadomienie sobie tego co wywołuje w nas lęk i co do nich doprowadziło. Panika zawsze narasta stopniowo. Jeśli więc odpowiednio szybko odczytamy sygnały zbliżającego się ataku, będziemy wstanie go powstrzymać. Osobom, którym zdarzyło się doświadczyć tego przerażającego odczucia więcej niż raz, największą trudność sprawia przezwyciężenie strachu, że to się znowu powtórzy. Czyli zjawisko „lęku przed samym lękiem”.

Droga wyjścia ze strachu

Przykładem takiej komplikacji może być sytuacja wchodzenia po schodach na 7. piętro z ciężkimi zakupami. Przy 5. najprawdopodobniej dostaniemy lekkiej zadyszki, w końcu to normalne. Ale nie dla osoby, dla której problem z oddychaniem, kojarzy się ze zbliżającym atakiem. Podświadomie więc zaczyna bać się jeszcze bardziej, wywołując pozostałe symptomy. W ten sposób tworzy się spirala lęku. Aby ją przerwać należy sobie uświadomić co właśnie się wydarzyło. Czego tak naprawdę się boję, a potem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ten lęk jest uzasadniony. Bardzo pomocna jest w tym próba kontrolowania oddechu. Wraz z odzyskaniem kontroli nad swoim ciałem, odzyskujemy własny spokój. Im więcej ataków paniki uda nam się powstrzymać, tym mniej będziemy się ich bać, a przez to stopniowo odzyskamy kontrolę nad własnym życiem.

Napady lęku zawsze sygnalizują o jakiś nieprzepracowanych problemach w naszym życiu. O utrzymującym się stresie. To znak, że coś niepokojącego dzieje się z nasza duszą. Może to oznaczać, że jesteśmy bezradni, niepewni, nieszczęśliwi albo samotni. Warto się nad tym zastanowić, a jeśli samopomoc nie wystarcza, zwrócić się po profesjonalną pomoc.


Zdrowie

Podobno zdrowia nie da się kupić, ale z pewnością można je podarować. Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 grudnia 2016
Fot. iStock / HASLOO

Zdrowie. Zawsze go sobie życzymy… ale co tak naprawdę robimy, żeby to życzenie mogło się spełnić?

Zdrowia na pewno nie da się kupić, można za to zrobić coś dużo lepszego na te Święta – i nie będziemy was namawiać do sprezentowania „witaminek” nestorce rodu ;).

Jak doskonale wiecie, zazwyczaj w codziennej hierarchii siebie i swoje potrzeby stawiamy na ostatnim miejscu – zwłaszcza my, kobiety (niestety). Jeśli więc jeszcze zastanawiacie się nad tym, co kupić pod choinkę swoim bliskim, mamy dla was niecodzienny, ale genialny pomysł!

Zamiast wydawać pieniądze na dziesiąty nietrafiony krawat, skarpety wypchane cukierkami albo perfumy, które podobają się nam (a niekoniecznie obdarowanemu), sprezentujmy naszym bliskim i sobie zdrowie. A jak? Bardzo prosto. Mamy dla was trzy propozycje!

Zdrowie z kokardą nr 1

Sprezentuj kartę podarunkową lub voucher na badania laboratoryjne lub przesiewowe. A dlaczego nie, hę? Doskonale wiesz, że gdybyś sama miała je sobie sfinansować na pewno znalazł by się pilniejszy wydatek… A kwota przecież wcale nie jest zawrotna.

Wydając 100-150 zł możesz zakupić cały pakiet najważniejszych badań.Centra Medyczne POLMED w pakiecie dla kobiet oferują: badania laboratoryjne (morfologia, OB, badanie ogólne moczu, glukoza, lipidogram, próby wątrobowe – ALT i GGTP, żelazo, TSH, elektrolity – sód i potas, kreatynina, kwas moczowy, CRP,) badania diagnostyczne (EKG spoczynkowe, pomiar ciśnienia) i konsultację lekarską.

Pakietów w ramach świątecznej promocji jest naprawdę sporo, być może sprawicie komuś największą radość pomagając zrobić jeszcze jeden krok w stronę zdrowia? Na przykład układając pod choinką zaproszenie na konsultację z dietetykiem. Albo rozjaśnicie jego uśmiech – dosłownie i w przenośni, za pomocą bonu na usługi medycyny estetycznej, np. na wybielanie zębów.

Wariantów jest naprawdę sporo do wyboru – wystarczy wiedzieć, gdzie szukać ;).

Zdrowie z kokardą nr 2

Pomysł na prezent dla kobiety w każdym wieku! Jak wiemy z samobadaniem piersi bywa bardzo różnie. Zazwyczaj tylko o nim mówimy. A gdyby tak sprezentować nowoczesne badanie w domu, bez stresu i konieczności poświęcania czasu? Braster (urządzenie, które również możecie wygrać w naszej akcji) to innowacyjne urządzenie do badania piersi za pomocą termografii. Skuteczne, bezpieczne, dostępne dla każdego (bo w najtańszym abonamencie koszt to 29 zł/miesiąc).

Zdrowie z kokardą nr 3

Karnet na WF ;), czyli karnet na siłownię, basen, taniec – cokolwiek, co sprawi radość i poprawi kondycję naszych bliskich. I nie musisz od razu inwestować kroci w karnet roczny all inclusive, zafunduj choć jeden miesiąc wybranej aktywności – w większości przypadków, to w zupełności wystarczy, by złapać bakcyla. A potem obdarowany już sam będzie wybierał i przebierał w ofertach. I przede wszystkim będzie CHCIAŁ się więcej poruszać ;).

„A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 40 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

 

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDR DSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

 

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

 

 

 

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

 

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 

 

 

 

  Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

 

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

 

 

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

 

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Co wchodzi w skład pakietu badań?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

 

WAJNERT-logo

PLAY – zawsze pod ręką

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE o dwóch średnicach blatów będzie stanowił zgrany zespół w każdym domu. Trójnożni, funkcjonalni pomocnicy świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie i stylowej sypialni. Stoliki na zdjęciu posiadają olchowe nóżki oraz blaty w kolorze drogowej szarości i sygnalizacyjnej bieli.

PLAY-stoliki

 

 

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Nietypowe objawy cukrzycy. Sprawdź, czy ktoś z twoich bliskich może być chory

Woda kokosowa, to świetny sposób na zdrowe nawodnienie. Sprawdź jakie ma zalety

Zadomawiają się pod naszymi pachami, w pępku czy w okolicach intymnych. Brzmi strasznie? To dopiero początek…