Go to content

Zadbaj o biel zębów we własnym domu. Czyli domowe sposoby na skuteczne i bezpieczne wybielanie

Fot. Materiały prasowe

Lśniący, biały uśmiech, to marzenie wielu mężczyzn i kobiet, nie każdemu jednak Matka Natura podarowała uśmiech godny gwiazd z Hollywood. Niestety, na kondycję i wygląd szkliwa ma negatywny wpływ wiele czynników. Naturalna barwa zębów ulega pogorszeniu m. in. w wyniku osadzania się kamienia nazębnego, przyjmowania leków, picia herbaty, kawy i czerwonego wina w większych ilościach. Szczególnie palacze widzą na własnym przykładzie, jak nikotynowy nałóg destruktywnie wpływa na wygląd uśmiechu. Szczęśliwie jak na większość urodowych bolączek, i na to można znaleźć odpowiedni sposób.

Jeśli z marszu myślicie o tym, że koniecznie musicie wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym, ale boicie się wysokiego kosztu zabiegu, możecie wypróbować domowe sposoby. Oto garść porad, jak uczynić swój uśmiech jaśniejszym, począwszy od typowych metod naszych babć, po bardziej zaawansowane i pewne sposoby:

iStock_000015141801_Large

 

Metody z babcinej kuchni:

  • Soda oczyszczona. Jak się okazuje, soda wykorzystywana była nie tylko do wypieków i porządków w kuchni. I nie jest to pomysł pozbawiony sensu, bo ten biały proszek posiada działanie oczyszczające i hamujące rozwój bakterii. Dlatego jest ona dodatkiem do wielu past do zębów. Niestety nie możemy zapominać, że nadmierne stosowanie sody może zaszkodzić zębom, ponieważ osłabia szkliwo, które paradoksalnie staje się bardziej podatne na przebarwienia. Nie poleca się więc ani stosowania płukanek z niej, ani czyszczenia nią zębów bezpośrednio na szczoteczce.
  • Węgiel aktywny. Samo skojarzenie – węgiel = wybielenie zębów, powoduje dziwne odczucia. Rzeczywiście, takie połączenie brzmi dość oryginalnie, ale nie da się mu odmówić pewnych walorów skuteczności. Wystarczy 2-3 tabletki węgla aktywnego (tak, to ten na niestrawność i biegunki) zmienić w papkę z łyżka stołową ciepłej wody i wziąć się za eksperyment myjąc nim zęby. Węgiel dobrze oczyszcza, ale nie pozostaje obojętny dla szkliwa. Przy częstym stosowaniu istnieje ryzyko mechanicznego ścierania i uszkodzenia zębów.
  • Cytryny i truskawki. Można się nimi nie tylko zajadać, ale i wypróbować zawartą w nich moc kwasów owocowych i umyć nimi zęby. Tu nie potrzeba szczoteczki, wystarczy przyłożyć owoc do zębów i pocierać. A efekt? Z tym bywa różnie, za to z truskawkami pozytyw będzie zupełnie inny – mnóstwo zjedzonych zdrowych owoców. Z cytryną bądźcie ostrożni, nadmiar kwasów owocowych niestety uszkadza szkliwo.
  • Sól. Niejedna pani domu sięgała po ten specyfik, aby szorować nim zęby. W obiegu powszechny jest osąd, że sól skutecznie wybiela zęby. To jednak marny sposób, w dodatku za wątpliwym efektem niesie niewątpliwe szkody. Ma zakwaszające działanie, na domiar złego kryształki soli uszkadzają szkliwo, mogąc szkodzić nie tylko zębom ale i dziąsłom. Ta metoda nie warta jest waszego czasu i starań.

A co zamiast babcinych sposobów?

Jeśli w żaden sposób nie kalkuluje się wam wizyta celem wybielania u stomatologa, koniecznie spróbujcie z pastami wybielającymi. Te sprawdzonym firm, używane z rozsądkiem nikomu nie powinny zaszkodzić. Na półkach sklepowych i w aptekach, można znaleźć wybielające pasty, płyny do płukania jamy ustnej, gumy do żucia, różne paski i żele wybielające. Warto dobrze zastanowić się, po jaki środek sięgniecie, aby nie wydając majątku, rozjaśnić uśmiech, zachowując zdrowie zębów.

SYSTEMY WYBIELAJĄCE  Biała Perła

To propozycja która pozwoli cieszyć się zdrowym, białym uśmiechem, bez wizyt w gabinecie dentysty. SYSTEM Biała Perła to pełna kuracja wybielająca zęby przeznaczona do stosowania w warunkach domowych, opracowana z pomocą stomatologa w oparciu o rozwiązania stosowane w gabinetach stomatologicznych. Daje to możliwość bezpiecznego rozjaśnienia szkliwa zębów bez ryzyka naruszenia jego struktury. Skuteczność produktów Biała Perła potwierdzona została w badaniach klinicznych i testach konsumenckich. Wielką zaletą jest zastosowanie innowacyjnych nakładek termokurczliwych, dzięki którym możliwe jest idealne dopasowanie aplikatorów do uzębienia, a tym samym jeszcze dokładniejsze działanie.

To działa w prosty sposób!

Można wybrać jeden z dwóch SYSTEMÓW wybielających Biała Perła: SYSTEM 5 dni dla radykalnego efektu wybielania, lub SYSTEM 10 dni dla przywrócenia naturalnego koloru szkliwa.

Stosowanie obu SYSTEMÓW jest proste.

SYSTEM 5 DNI umożliwia wybielanie zębów aż do 8 odcieni w krótkim czasie.  Oparty jest na 1 fazowej formule oksydacyjnej. Żel wybielający aplikowany na zęby w nakładkach, intensywnie usuwa zanieczyszczenia powierzchniowe i głębokie osadzone na i w szkliwie. Aktywny środek wybielający, działa równie skutecznie jak związki wybielające stosowane w gabinetach stomatologicznych, będąc jednocześnie bezpiecznym dla szkliwa. Wystarczy stosować 2x dziennie po 20 minut pojedynczych aplikacji.

System5dni_kolaz_opisy

SYSTEM 10 dni to 3 fazowa formuła oparta na sekwencyjnym działaniu 3 żeli. Żel inicjujący rozpoczyna wybielanie zębów przez enzymatyczne usuwanie zanieczyszczeń. Kolejne fazy to zastosowanie żelu aktywującego i wybielającego, których dwa składniki Sodium Chlorite oraz Citrid Acid, wywołujące proces utleniania zanieczyszczeń, zawartych na i w szkliwie. Stosowanie Systemu 10 dni jest wygodne, wystarczy 10 minut pojedynczej aplikacji przy dwóch aplikacjach dziennie. Wybór zależy jedynie od indywidualnych preferencji.

System10dni_kolaz_opisy

Polecam kuracje Biała wybielające zęby tym, którzy chcą w sposób bezpieczny i skuteczny wybielić zęby w warunkach domowych. Byłam konsultantką składu obu produktów i testowałam oba produkty na moich pacjentach. Systemy Biała Perła jako jedyne zawierają rozwiązanie stosowane w gabinetach stomatologicznych –  indywidualnie dopasowywane nakładki, które zwiększają skuteczność działania poprzez dobry kontakt żelu ze szkliwem oraz bezpieczeństwo stosowania (mniejsze ryzyko podrażnień mechanicznych i chemicznych wynikających ze źle dopasowanych tzw uniwersalnych aplikatorów).

Dr stomatolog Silvia Timkova

ENZYMATYCZNE PASTY WYBIELAJĄCE

To kolejna opcja dla bezpiecznej, codziennej troski o białe zęby. Wszystkie pasty Biała Perła zawierają w swoim składzie enzymy, a ich wyjątkowe działanie polega na chemicznym procesie rozkładania zanieczyszczeń zawartych na i w szkliwie. Zarówno kiedy zależy ci na stopniowym uzyskaniu rezultatów jaśniejszych zębów, jak i podtrzymania bieli uzyskanej dzięki stosowaniu SYSTEMÓW WYBIELAJĄCYCH Biała Perła. W zależności od indywidualnych potrzeb i nawyków, wybierz najlepszą dla siebie, enzymatyczną wybielającą pastę spośród szerokiej oferty Biała Perła, i ciesz się białym, pięknym uśmiechem.


Artykuł powstał we współpracy z Biała perła