Go to content

10 pomocnych trików przy robieniu manicure, czyli kobieta z pazurem. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #14 [04.05.]

Fot. Picjumbo / Victor Hanacek / CC0 Public Domain

Piękne paznokcie – marzenie, czas na ich zrobienie i ewentualnie zdolności (pozdrowienia ze stowarzyszenia zamalowanych skórek i jednej rączki „bardziej”) – marzenie senne. Nie każdy potrafi i ma czas, wiem to doskonale. No i jakoś tak, gdy przychodzi wybierać, ten manicure przegrywa z resztą – bo w najgorszym wypadku ręce można ukryć w kieszeniach… Ale dziś nie ukrywamy, rezerwujemy w ciągu dnia parę minut na pazury! To dzisiejsze wyzwanie.

Poznajcie kilka bardzo przydatnych trików podczas robienia manicure w domu

1. Lakier odprowadź do lodówki – wystarczy, że spędzi tam 15 minut. Dużo łatwiej będzie się rozprowadzał

2. Aby ułatwić sobie namalowanie białych końcówek (lub kolorowych) naciągnij na palec gumkę recepturkę. Przekręć gumkę tak aby powstała ósemka jedną pętelkę naciągnij na paznokieć, drugą przytrzymaj innym palcem (rozciągając gumeczkę sprawisz, że mocno przylgnie do paznokcia) i już nie potrzebujesz ekstra naklejek ;).

3. Jeśli jesteś miłośniczką „frencza”, a zupełnie ci nie wychodzi – na linii (tej nierównej) połączenia lakieru bezbarwnego z białą końcówką namaluj brokatowym lakierem kreskę lub kropeczki – to rozproszy świtało i zamaskuje nieidealny kształt!

4. Spieszysz się? Zamocz palce w lodowatej wodzie, to przyspieszy twardnienie lakieru.

5. Jeśli chcesz malować wzroki, kropeczki etc. korzystaj z tego co masz pod ręką – idealnie sprawdza się wsuwka do włosów, główka szpilki czy gumka z ołówka.

6. Żeby łatwo zmyć brokat, owiń paznokcie wacikiem nasączonym acetonem i zawiń na parę minut folią aluminiową.

7. Trik na piękne i miękkie skórki – to banalna, ale regularna pielęgnacja. Zakup olejek do skórek (można go kupić nawet za dosłownie parę złotych) – smaruj skórki, gdy tylko sobie przypomnisz 🙂 Można to robić w pracy olejek nie ma intensywnego zapachu, jest jak oliwka. Spokojnie można pracować przy komputerze (jeśli nie przesadzisz 😉 ).

8. Aby brokat ładnie się rozprowadzał, szczególnie ten o dużych drobinach – nakładaj go bez pociągania pędzelkiem, jakbyś stemplowała paznokieć.

9. Zrób sobie matowy lakier dodając do zwykłego odrobinę mąki ziemniaczanej.

10. By paznokcie nie rozdwajały się podczas piłowania korzystaj z pilniczków o drobnej szorstkości i piłuj paznokcie w jednym kierunku.

Zobacz kilka inspirujących filmów z pomysłami na manicure na dole artykułu.

 

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji

Inspiracje

 

Źródła: Facebook, Instagram