Go to content

Najlepsze książki pod choinkę – dla dużych i małych. Oh!Prezenty

Fot. iStock

Czy wiecie, dlaczego książka jest zawsze genialnym prezentem pod choinkę? Oprócz tego, że książki są wspaniałe, a czytanie jest seksi, jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. To właśnie w Święta wreszcie mamy czas pożerać książki w ilości hurtowej. Zajadać się nimi popijając  kubkiem kakao czy z ulubionym grzańcem w dłoni. Dodajcie do tego nastrojowe lampki, kocyk, fotel – i oczywiści boskie (choć czasem wątpliwej urody) skarpety, które też pewnie dostaniecie (statycznie to pewniak).

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek – pakiet

Nie tylko dla młodych ciałem, ale i duchem!

Elena Favilli i Francesca Cavallo

Wiek: 6+

Dwa tomy bestsellerowych Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek zebrane w ozdobnym pudełku, wręcz wymarzonym na prezent!

200 inspirujących historii, które dziewczynom ze wszystkich stron świata dają impuls, by marzyły bez ograniczeń, stawiały sobie śmielsze cele i nie ustawały w wysiłkach.

Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. „Każda z tych historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat” – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

„Lepszych opowieści na dobranoc nie znajdziecie”.
– Caroline Siegrist, blog Cool Mom Picks

„Kortyzol” Przemysława Guldy

Ta książka to osobista opowieść o doświadczeniu męskiej depresji.

Na poziomie narracyjnym to historia dwóch rozstań i jednego kryzysu. Reszta to próby radzenia sobie z sytuacją krytyczną i szukanie sposobów na ucieczkę przed dojmującą rozpaczą. Czasem ratunkiem okazuje się praca, czasem zapis doświadczeń, czasem daleki wyjazd, najczęściej – rozmowy z przyjaciółmi. Wciąż jednak pozostaje poczucie winy i pustka połączona z utratą poczucia własnej wartości.

Autor obnaża bolesne tematy związane z podziałem czasu na „przed” i „po” związku, dzieleniem przyjaciół i znajomych, doświadczeniami z terapeutami, dwuznaczną rolą serwisów społecznościowych, trudnościami w nawiązywaniu kontaktów z nowymi osobami i wchodzeniem w nowe związki, problemami z seksualnością.

Mężczyźni bardzo często próbują realizować kulturowy ideał silnego, radzącego sobie w każdej sytuacji samca alfa, dlatego wstydzą się swoich emocji, a w sytuacjach, w których sobie z nimi nie radzą, ukrywają to i udają, że nic się nie stało. Książka próbuje uciec od tego stereotypu, pokazując mężczyznom, że nie wszyscy sobie radzą ze swoim życiem i nie trzeba – a może wręcz nie wolno – uciekać przed prawdą. Pokazuje, że nie są sami, że takie sytuacje spotykają także innych, stara się podsunąć sposoby wyjścia, namawia do szukania kontaktu z innymi i szczerej rozmowy na temat swojego stanu.

Wspaniałe trio pod choinkę: „Jak mniej myśleć”, „Jak lepiej myśleć” i „Mówili, że jestem zbyt wrażliwa”

Wspaniały zestaw książek nie tylko dla wysoko wrażliwych.

„Jak mniej myśleć”

For. Materiały prasowe

Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań.
W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu.

Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg – właśnie ten, który myśli zbyt wiele – to prawdziwy skarb.

Czas, abyś przejął stery, i to już od dziś. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.

„Jak lepiej myśleć”

Fot Materiały prasowe

Po lekturze książki Jak mniej myśleć zapewne wiesz już, że zaliczasz się do kręgu osób analizujących bez końca. Zdajesz też sobie sprawę, że nadwydajność mentalna jest twoim atutem, a fantastyczny umysł – narzędziem do samodoskonalenia.

Książka Jak lepiej myśleć, będąca rozwinięciem i uzupełnieniem pierwszej części poradnika, pozwala wreszcie rozwiać dręczące cię wątpliwości. Autorka napisała ją w reakcji na liczne prośby czytelników, którzy domagali się dodatkowych wyjaśnień i odpowiedzi na konkretne pytania. Dzięki temu czytelnik ma wrażenie, że bierze udział w prywatnej rozmowie z terapeutką.

„Mówili, że jestem zbyt wrażliwa”

Fot. Materiały prasowe

Najbardziej osobiste spojrzenie na wysoką wrażliwość.

Pamiętaj, że wysoka wrażliwość nie jest słabością! To może być twoją tajną siłą. Dzięki temu, ze potrafisz odbierać „mocniej” sygnały wysyłane przez świat, widzisz, ze rzeczywistość mieni się rozmaitymi barwami. Nie odtrącaj ich, ubierz się w nie, bo przepięknie jest być wrażliwcem! Poznaj strategie pozwalające przekuć wysoką wrażliwość w życiową supermoc, uwolnij się od nieodpowiednich ludzi oraz sytuacji, które cię niszczą, i ciesz się życiem we wszystkich kolorach tęczy.

Ta książka to także klucz do lepszych relacji z kimś bliskim, kto jest wyjątkowo wrażliwy. Dzięki osobistej perspektywie czytelnik może wreszcie naprawdę zrozumieć co czuje partner, dziecko, rodzic… znaleźć odpowiedzi na nurtujące od dawna pytania i spojrzeć na pewne sytuacje innym okiem.

„Podróż do Carcassonne” tom I i II

Agnieszka Janiszewska

Wydawnictwo Novae Res

Agnieszka Janiszewska zdobywa serca czytelniczek, pisząc powieści pełne emocji, a jednocześnie świetnie osadzone w realiach historycznych.

Dwutomowa powieść „Podróż do Carcassonne”, to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. Niezwykle sugestywnie, z pietyzmem oraz czułością autorka pokazuje Warszawę i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

Warszawa, rok 1921. Hrabina Stefania Leszczyńska aranżuje dla swojego syna, Ksawerego, korzystne małżeństwo, które ma zapewnić mu wysoką pozycję towarzyską i otworzyć drzwi do wielkiej kariery w dyplomacji. Realizację tego planu komplikuje jego romans z początkującą aktorką, Natalią Moore, która w dodatku spodziewa się dziecka. Dziewczyna, nakłaniana przez hrabinę do wyjazdu z Warszawy, w końcu znika bez śladu, a Ksawery rozpoczyna nowe życie. Życie pełne goryczy, poczucia niespełnienia i żalu.

Natalia nie ma nadziei, że kiedykolwiek spotka ojca swego dziecka ani kogokolwiek z jego rodziny, gdy niespodziewanie w jej życiu pojawia się ojciec Ksawerego. Jak sam twierdzi, przywiodło go przeznaczenie.

Gdy wybucha II wojna światowa, Iwona, nieślubna córka Natalii, podejmuje decyzję o wyjściu za mąż, mimo wątpliwości, czy będzie to związek pełen miłości. Rozgoryczona postawą swojej matki, która nie cieszy się z uzyskanego przez nią podczas tajnych kompletów świadectwa dojrzałości, rozpoczyna nowe życie w okupowanej przez Niemców Warszawie. Kiedy w 1944 roku otrzymuje od Natalii list, postanawia powrócić do rodzinnego miasta. Iwona pozostaje w Krakowie dłużej niże planowała, opiekuje się chorą matką, a tymczasem w stolicy, gdzie pozostał jej mąż i rodzina, wybucha powstanie.

Tę poruszającą książkę najlepiej czyta się w zimowe, spokojne wieczory, gdy można w pełni zatopić się w opowieści. Historie bohaterów nie pozwalają na oderwanie się od lektury aż do ostatniej strony.

Podręcznik dla superbohaterów. Część 1: Podręcznik

Elias i Agnieszka Våhlund

Wiek: 6+

Dynamiczna i emocjonująca opowieść o dziewczynce, która bierze sprawy w swoje ręce!

Lisa nie umie się odnaleźć w nowej szkole. Nęka ją banda chłopaków, przed którą dziewczynka codziennie ucieka do biblioteki. Pewnego dnia trafia tam na książkę, która opisuje, jak wyćwiczyć 101 supermocy, żeby zostać superbohaterem. Czy to naprawdę jest możliwe?

Ta książka ma moc, by odmienić życie!

Odkryj swoje wewnętrzne dziecko

Kolejna kłótnia, której powodu nie pamiętasz? Coś cię jednak rozzłościło. Brak zrozumienia z drugiej strony? Ogarnia cię bezsilność, bo nie wiesz, jak wytłumaczyć to, co czujesz? Zamiast zastanawiać się, co znowu poszło nie tak, skup się na sobie i znajdź powody złych emocji.

Za twoje uczucia odpowiedzialne są Dziecko Cienia i Dziecko Słońca. Towarzyszą ci od dzieciństwa i mają wiele do powiedzenia, szczególnie teraz. Ważne, aby nie tylko nauczyć się ich słuchać, ale by one dogadały się ze sobą – a każde z nich jest tak samo ważne.

Jak to zrobić?

Oto klucz do rozwiązania prawie wszystkich twoich problemów: przeczytaj książkę Stefanie Stahl, odkryj swoje wewnętrzne dziecko, zaprzyjaźnij się z nim, znajdź równowagę i żyj szczęśliwie.

Do dzieła!

Beauty Food

Maria Ahlgren

„Beauty Food” zawiera 85 przepisów, które mają wpływ na zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci. Dzięki dobrze zbilansowanym potrawom sprawimy, że żadne suplementy diety nie będą potrzebne. Książka pełna jest receptur na zdrowe i odżywcze śniadania, przekąski, soki, smoothies, pyszne desery i koktajle. Wszystko dobrane starannie, by zapewnić nam jak najwięcej składników odżywczych i witamin potrzebnych, by nasza skóra wprost jaśniała blaskiem.

Maria Ahlgren jest szwedzką redaktorką zajmującą się zagadnieniami dotyczącymi zdrowia i urody, pisze m.in. dla magazynu „Elle”. Ponadto przez kilka lat pracowała jako dziennikarka w Tokio, gdzie zetknęła się z koncepcją beauty food, czego owocem jest właśnie ta książka.

Czynnik diabła

Praga, rok 1935. Młody psychiatra Viktor Kosárek, były student Carla Gustava Junga, przybywa do otoczonego mroczną sławą zakładu dla obłąkanych Hrad Orlů. Placówka, wyposażona w najbardziej nowoczesny sprzęt, znajduje się w pewnej odległości od Pragi, w zamku przez wieki obrosłym ponurymi legendami. Zamknięto tam sześcioro najokrutniejszych morderców w kraju, przez personel nazywanych Drwalem, Klaunem, Kolekcjonerem Szkła, Wegetarianką, Skiomantą i Demonem. Kosárek zamierza wykorzystać najnowsze osiągnięcia techniki, aby u wszystkich tych pacjentów wyizolować archetypiczny składnik osobowości odpowiedzialny za czynienie zła, nazywany przez niego czynnikiem diabła. Kiedy zaczyna odkrywać ich zdumiewające tajemnice, natrafia na łączący całą szóstkę pewien zatrważający wspólny element.

W tym samym czasie mieszkańców Pragi ogarnia przerażenie, w jej ciemnych zaułkach grasuje bowiem nieuchwytny morderca. Policyjny śledczy Lukáš Smolák, desperacko usiłujący złapać sprawcę w gazetach nazywanego Skórzanym Fartuchem, uświadamia sobie, że naśladuje on słynnego seryjnego zabójcę sprzed półwiecza, działającego w Londynie Kubę Rozpruwacza. Smolák zwraca się po pomoc do lekarzy w Hradzie Orlů, mających doświadczenie z psychotycznymi kryminalnymi umysłami, poza tym zachodzi obawa, że Skórzany Fartuch może mieć jakieś związek z szóstką zamkniętych w zakładzie pacjentów.

Zanurzona w międzywojennej rzeczywistości Europy Środkowej i osadzona w cieniu gęstniejącego za czeską granicą nazistowskiego mroku ta stylowo napisana, doskonale skonstruowana, bogato zobrazowana powieść jest wspaniałą rozrywką. Nie sposób się od niej oderwać.

Wisła w ogniu

„Damian, kiedyś będziesz prezydentem tego miasta”. To zdanie – wypowiedziane przez jednego z kompanów do Damiana D., byłego wiceprezesa Wisły Kraków, a dziś podejrzanego w wiślackiej aferze – kiedyś mogło budzić śmiech. Dziś już nie. Jeśli bandyci mogli przejąć utytułowany polski klub sportowy, mogli przejąć i miasto.

Przez lata w powietrzu przy Reymonta 22 w Krakowie unosił się strach. Jak w tanim filmie o gangsterach oprychy obnosiły się ze swoją władzą i chamstwem. Możliwe było nawet to, że bandzior, który publicznie rzucił nożem w piłkarza, wyszedł z więzienia i jakby nigdy nic stanął na czele kibolskiej mafii. W nieudolność „stróżów prawa” nie da się uwierzyć. Za to łatwo uwierzyć, że współpracowali z bandytami. Pytanie tylko, jak wysoko to sięgało?

Kibole w Krakowie kontrolowali 80% rynku narkotyków. Porywali, torturowali, okaleczali i zabijali ludzi maczetami. Traktowali jak śmieci poważnych biznesmenów i lokalnych polityków. A ci jak idioci próbowali im się przypodobać albo udawali, że nic nie widzą. Przez dwie dekady zblatowana sitwa pielęgnowała rozwój Miśka i jego bandy.

Szymon Jadczak jako pierwszy odważył się odsłonić prawdę i rok temu w Superwizjerze TVN pokazał, jak gnije od środka sportowa wizytówka Krakowa. Dziś bandyci są w więzieniu, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ludzie, którzy odegrali w tej historii ważne role, nie ponieśli żadnych konsekwencji. Kibole nadal biegają z maczetami.

Dzięki tej książce poznasz całą prawdę.

 

Podróż na koniec świata

Nicholas Gannon

Wiek: 9+

„Urzekająca, wręcz bajeczna!”
– New York Times Book Review

Archer B. Helmsley wychował się w domu pełnym pamiątek z licznych podróży babci i dziadka – słynnych odkrywców. Zna w tym domu dosłownie każdy zakamarek. Bo odkąd dziadkowie zaginęli na górze lodowej, mama pozwala mu wychodzić tylko do szkoły.

Archer, podobnie jak dziadkowie, także łaknie przygód i marzy o mrożących krew w żyłach wyprawach. Ale jak ma coś przeżyć, kiedy nie może nawet przekroczyć progu własnego domu?

Na szczęście są przyjaciele. Adelajda L. Belmont ma na koncie wiele przygód i drewnianą nogę w miejscu własnej, którą – według relacji dziewczynki – zjadł krokodyl. Oliver Glub, miłośnik łakoci, pamięta zaś o najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu Archer nie musi się o nie troszczyć.

Archer, Adelajda i Oliver mają plan. Już wkrótce wyrwą się w świat ze swego sennego miasteczka. To bardzo dobry plan, a w każdym razie nie najgorszy.

Tyle tylko, że w życiu rzadko wszystko idzie zgodnie z planem…

Tak ma być, zawołał świat

Kaia Dahle Nyhus

Wiek 6 +

Oryginalna i błyskotliwa opowieść o ewolucji dla najmłodszych.

Jak powstał świat? Jak my staliśmy się nami? Kaia Dahle Nyhus zabiera czytelnika na zadziwiającą ekspedycję po wiedzę, skąd pochodzimy i kiedy zostaliśmy ludźmi. Budzi przy tym ciekawość i zachęca do stawiania zasadniczych pytań: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Anioły z Lovely Lane

Pierwszy tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach.

Anglia, rok 1953. Do domu pielęgniarek przy Lovely Lane w Liverpoolu przybywa pięć nowych uczennic, żeby rozpocząć praktyki w szpitalu St Angelus. Dana jest Irlandką i uciekła z rodzinnego gospodarstwa. Victoria pochodzi z arystokracji, ale jej rodzina jest zadłużona po uszy. Beth, córka wojskowego, zaprzyjaźnia się z charakterną Celią Forsyth. Pammy zaś urodziła się w najgorszej dzielnicy Liverpoolu i od zawsze ma w życiu pod górkę. Rzeczywistość, z którą przyszło im się zmagać, jest skomplikowana i silnie zhierarchizowana. Są zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać, a w St Angelus każdy ma swoje miejsce – i biada tym, którzy zbłądzą poza jego granice lub spróbują się zbuntować przeciw panującemu porządkowi…

Pewnego dnia do szpitala zostaje przyjęta młoda dziewczyna po całkowicie spartaczonej, przeprowadzonej zbyt późno aborcji. To zdarzenie będzie początkiem tragedii, która wstrząśnie światem St Angelus aż do samych posad…

Życie i śmierć, miłość i troski, rywalizacja, zazdrość, ale też wsparcie i prawdziwa przyjaźń. Jak to w życiu. Nadine Dorries pochodzi z Liverpoolu. Sama również ukończyła szkołę pielęgniarską i pracowała w tym zawodzie, doskonale zatem zna temat i branżę. Od 2005 roku jest posłanką do Parlamentu z okręgu Mid-Berdfordshire. Ma trzy córki. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, a kolejne tomy serii o pielęgniarkach z Lovely Lane niezmiennie wzbudzają emocje i zachwyt czytelniczek.

Słowa mocy

Wdzięczność, intuicja, pasja, odwaga, zaangażowanie, odpuszczenie, uważność, spontaniczność, determinacja, wrażliwość, wytrwałość… Każde słowo niesie określony ładunek energetyczny. Może nas zranić albo uskrzydlić i dodać nam sił.

Gdy sięgamy po słowa pełne pozytywnej mocy – i tym samym po energię, którą są przepełnione – szczęście i spełnienie mogą zaistnieć.

Życie przypomina ogród – możemy wypełnić je chaosem, ale możemy też zadbać, by kwitło, zachwycało barwami i harmonią. Wybór należy do nas. A wszystko zaczyna się od naszych myśli i słów.

Przekonaj się, co potrafią zdziałać dobre słowa i jak wszechświat dzięki nim cię wspiera. Poznaj także moje niezawodne afirmacje oraz modlitwy i medytacje pełne mocy. Możesz praktykować je każdego dnia i dzięki nim doświadczać przemiany.

Przed nami kolejna niezwykła podróż do dobrego, spełnionego, szczęśliwego życia. Ruszajmy!

Z miłością,
Agnieszka

 

Wesołych świąt!