Ślub Wesele

Wesele zgodne z trendami – co króluje w 2019 roku?

Redakcja
Redakcja
2 kwietnia 2019
Trendy ślubne 2019
Fot. Materiały prasowe – Trendy ślubne 2019
 

Szukasz efektu wow, który sprawi, że twoje wesele będzie niezapomniane? Dobrze wiesz, że śluby w roku 2019 nie będą drastycznie różniły się od tych w poprzednim sezonie, a chciałabyś zaskoczyć gości weselnych? Zobacz co będzie królować i czym będziesz mogła się wyróżnić!

Minimalizm wypierany będzie powoli przez maksymalizm, a prostota nie będzie już złotym środkiem na wszystko. Pojawią się duże kwiatowe instalacje, coraz częściej używane będą piękne trawy, aby nadać dramatyzmu i złamać utarte schematy kolorów. Złoto zacznie być wypierane przez miedź, trawa pampasowa i soczyste zielenie liści zastąpią część kwiatów, a styl glamour połączy się z rustykalnym. Różnorodność nowych rozwiązań sprawi, że każda panna młoda będzie mogła wybrać inne rozwiązanie i nie będzie dwóch takich samych wesel. To rok dla tych, którzy chcą wyrazić siebie.

Złotopolska Dolina

Złotopolska Dolina

Kolory i pantone

Delikatne róże, biel i zieleń nie odchodzą do lamusa, wciąż królują, chociaż po piętach depczą im nieco oryginalniejsze rozwiązania. Co odważniejsi mogą zdecydować się na delikatny koral, który jest wariacją na temat tegorocznego koloru roku Instytutu Pantone. Kolor rdzy także pojawi się na weselach osób, które do mody podchodzą odważnie i nieszablonowo. Te odcienie są odpowiedzią na fascynację stylistyką retro, pustyń oraz przejawiających się w modzie elementów lat 70-tych. Rdzawe odcienie mogą być zawarte w dekoracjach stołów jako mocniejszy odcień kwiatów, wstążki przy bukietach, czy dla tych, którzy lubią bawić się modą, jako kolor garnituru pana młodego.

Kwiatowe łuki

Fot. iStock

Nieodzowne podczas ceremonii zaślubin w plenerze, wprowadzą bajkowy element podczas jej trwania i zachwycą nawet największych sceptyków. Ponadto sprawdzą się w roli miejsca do wykonywania zdjęć. Mogą być bogato ozdobione kwiatami, można postawić na zieleń, ale w tym roku to piękne trawy np. pampasowe przywodzące na myśl jeziora i baśnie będą królować.

Torty ręcznie malowane

Jeśli mielibyśmy podsumować torty weselne z ostatnich lat jednym słowem to byłoby to niezmiernie proste – nude. Teraz te ustępują miejsca swoim następcom, czyli dziełom ręcznie malowanym. W roku 2019 wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a detale dopracowane w najmniejszym szczególe. Pojawiający się w kulminacyjnym momencie tort będzie wahał się od delikatnych, romantycznych wzorów tworzonych akwarelą do mocnych, abstrakcyjnych form stworzonych przy użyciu żywych kolorów. Wszystko w zależności od wizji i osobowości pary młodej.

Trendy ślubne 2019

Fot. iStock

Połącz style

Od kilku lat możemy zauważyć coraz większą obecność natury w naszych domach, dekoracjach i wystrojach. Ten trend mocno przenika także do branży ślubnej. Obecne panny młode nie skłaniają się tylko ku jednemu stylowi wesela, dlatego coraz więcej elementów glamour wprowadzanych zostaje do ślubów, które inspirowane są boho i stylem rustykalnym. Złote i miedziane świeczniki oraz wygodne kanapy stylizowane na rokoko, pojawiają się w otoczeniu natury i wprowadzają podniosłą atmosferę oraz niebanalny wygląd. To działanie stosowane jest także w przeciwną stronę, kiedy formalność stylu glamour przełamywana jest wprowadzaniem natury do wnętrz, drewnianymi akcentami i większą ilością zieleni. Idealnym miejscem, w którym można łączyć style jest Dwór Złotopolska Dolina, jego eleganckie wnętrze, duży ogród i brzozowy lasek nie tylko spełniają wymagania mody, ale także są doskonałą bazą do stworzenia oryginalnego wesela.

Złotopolska Dolina

Złotopolska Dolina


Ślub Wesele

Jak uniknąć miażdżycy? Przydatne wskazówki i porady

Redakcja
Redakcja
2 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Miażdżyca oraz jej powikłania to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych w dzisiejszych czasach. Największy wpływ na rozwój zmian miażdżycowych mają czynniki środowiskowe wynikające z prowadzonego stylu życia. Jednym z takich czynników jest nieprawidłowy sposób żywienia, czyli stosowanie w diecie nadmiaru tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Zmiana diety to prosty sposób na to, aby zmniejszyć ryzyko zgonu będącego skutkiem chorób sercowo-naczyniowych.

Czym jest miażdżyca?

Miażdżyca jest chorobą tętnic, zarówno tych dużych, jak i średniej wielkości, np. tętnic wieńcowych. Rozwija się bezobjawowo, dlatego nazywana jest cichym zabójcą. W początkowym etapie choroby dochodzi do gromadzenia się w tętnicach złogów, które przekształcają się w pasma tłuszczowe. Jest to pierwsza oznaka, wskazująca na to, że zaczynają się zmiany miażdżycowe. Niestety złogi można zobaczyć wyłącznie za pomocą specjalistycznych badań, dlatego na tym etapie choroba rzadko jest wykrywana.

Powstałe złogi ulegają wzmocnieniu, a następnie przerośnięciu – stanową one otoczkę dla pierwotnego ogniska zapalnego i całkowicie odgradzają je od naczynia krwionośnego. W ten właśnie sposób powstaje blaszka miażdżycowa, a z czasem jest ich coraz więcej. W ostatnim etapie dochodzi do niedrożności naczynia krwionośnego i niedokrwienia.

Jakie są objawy miażdżycy?

Rozwój miażdżycy jest niezauważalny – choroba daje objawy dopiero wtedy, gdy dojdzie już do niedokrwienia. Wówczas pojawia się tzw. ból niedokrwienny. Objawy mogą być znacznie bardziej uciążliwe i groźne dla życia, ponieważ jeśli naczynie ulegnie zamknięciu, to skutkiem jest zawał serca lub udar mózgu. Największe ryzyko dotyczy mężczyzn w piątej dekadzie życia oraz kobiet znajdujących się w okresie menopauzy. Warto jednak pamiętać, że miażdżyca zaczyna rozwijać się dużo wcześniej, niż pojawią się jej objawy, dlatego trzeba zadbać o odpowiednią profilaktykę. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://optymalnewybory.pl/miazdzyca-objawy-przyczyny-profilaktyka/.

Profilaktyka miażdżycy

Profilaktyka miażdżycy polega przede wszystkim na eliminowaniu czynników ryzyka. Najważniejszą kwestią jest w tym wypadku odpowiednia dieta, a zwłaszcza spożywanie zdrowych tłuszczów w zalecanych ilościach. Ważne jest także utrzymywanie prawidłowego poziomu cholesterolu.

Dla zdrowia największe znaczenie mają wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Duże ilości kwasów omega-3 zawierają zdrowe ryby morskie, np. łosoś, makrela, sardynki, tuńczyk, śledź czy pstrąg tęczowy. Można je znaleźć również w oleju rzepakowym, lnianym oraz z orzechów włoskich. Kwasy omega-6 są w oleju słonecznikowym, kukurydzianym, słoninie oraz smalcu. Należy pamiętać, że istotne znaczenie ma zachowanie odpowiedniej równowagi między spożyciem kwasów omega-3 a omega-6. Zgodnie z normami wydanymi przez Polskie Forum Profilaktyki Chorób Układu Krążenia z 2008 roku należy spożywać ryby przynajmniej 2 razy w tygodniu, a spożycie kwasów omega-3 nie powinno być mniejsze niż 1 g dziennie. Zaleca się także zastąpienie tłuszczów zwierzęcych olejami roślinnymi, np. oliwą z oliwek lub olejem rzepakowym.


Artykuł sponsorowany

 


Ślub Wesele

14-dniowy, przedświąteczny kurs odpuszczania. Akcja #BabaCud – wyzwanie #2

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 kwietnia 2019
Fot. iStock / StefaNikolic

Zapraszamy was na 14-dniowy przedświąteczny kurs odpuszczania, uczenia się znajdowania najkrótszych, najprzyjemniejszych, najlepszych, a zarazem bardzo kreatywnych dróg. Bądźcie z nami. Zamiast nadskakiwać wszystkim wokół, po prostu bądźcie z nami i z nimi, w zgodzie ze sobą!

Tak! Mogą dziać się cuda, które sama wykreujesz. Delektuj się świętami!

I tydzień:

02.04.2019 – Mini wyzwanie na dziś:

Macie swoje listy z wczoraj? Jeśli nie, koniecznie zajrzyjcie do wczorajszego wyzwania (klik).

Wykreśliliście już całkiem sporo rzeczy, jednak wasza lista nadal nie jest gotowa. Pora na drugi, bardzo trudny krok. Zaznaczcie na liście, które zadania komuś oddacie!

Magia wyższego poziomu, czyli nauka delegowania obowiązków. Od razu mówimy, że tłumaczenia „nikt tego nie zrobi tak dobrze, jak ja” są zakazane!

W komentarzach do tego artykułu napisz nam, co oddałaś, dlaczego i jak się z tym czujesz. Śmiało piszcie o swoich wątpliwościach!

Sprawdź przepis na dziś – i już więcej się nie martw!

Akcja #BabaCud

Pomyśl tym razem też o sobie, o zdrowym rozsądku przed świętami i podczas nich – a poprzez to także swoich bliskich. Niech te  święta znów nie będą kolejną udręką, a frajdą, radością, przyjemnością, smakowitością, delektowaniem się pysznymi potrawami – najlepiej tymi wspólnie przygotowanymi. Nie zapomnij podelektować się  fantastycznym czasem.

Przez 14 dni będziemy zdradzać wam sposoby na uwolnienie głowy od zbędnych obowiązków i poczucia przymusu. Nie musisz robić tego wszystkiego sama. Krok po kroku pozwól sobie na zrelaksowane święta!

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy super nagrodami. Niech te święta będą naprawdę dobre! Szukajcie wyzwań na naszej stronie i na Facebooku.

Gotowa na przedświąteczne odpuszczanie? Wiemy, to wcale nie będzie łatwe! Zrób pierwszy krok i wykonaj nasze dzisiejsze wyzwanie!

 

Partnerem akcji jest

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Weź również udział w naszym konkursie na najbardziej leniwą potrawę wielkanocną!

Nagrody:

8 x zestaw smakołyków, składający się z:

 • Ciasto drożdżowe DB
 • Babeczki z płatkami czekolady
 • Beza
 • Ciasto Leśny mech
 • Komplet cukrów smakowych (6 smaków)
 • Komplet pisaków
 • Posypki Decorada (3 rodzaje)
 • 2 polewy
 • Budyń wanilinowy i śmietankowy
 • Krem Karpatka
 • Mix do śmietany
 • Mix do mascarpino
 • Proszek do pieczenia
 • Aromat migdał & cytryna
 • 2 x galaretka


Akcja trwa od 01.04.2019 do 14.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Zobacz także

Już niedługo ten jedyny dzień! Jak dobrze wybrać fotografa ślubnego?

Zespół na wesele - na co zwrócić uwagę? Lista kontrolna

Na co zwrócić uwagę, wybierając zespół na wesele? Lista kontrolna

Co zrobić, kiedy ksiądz oczekuje opłaty za ślub, zapowiedzi i organistę?