Go to content

Wesele zgodne z trendami – co króluje w 2019 roku?

Trendy ślubne 2019
Fot. Materiały prasowe

Szukasz efektu wow, który sprawi, że twoje wesele będzie niezapomniane? Dobrze wiesz, że śluby w roku 2019 nie będą drastycznie różniły się od tych w poprzednim sezonie, a chciałabyś zaskoczyć gości weselnych? Zobacz co będzie królować i czym będziesz mogła się wyróżnić!

Minimalizm wypierany będzie powoli przez maksymalizm, a prostota nie będzie już złotym środkiem na wszystko. Pojawią się duże kwiatowe instalacje, coraz częściej używane będą piękne trawy, aby nadać dramatyzmu i złamać utarte schematy kolorów. Złoto zacznie być wypierane przez miedź, trawa pampasowa i soczyste zielenie liści zastąpią część kwiatów, a styl glamour połączy się z rustykalnym. Różnorodność nowych rozwiązań sprawi, że każda panna młoda będzie mogła wybrać inne rozwiązanie i nie będzie dwóch takich samych wesel. To rok dla tych, którzy chcą wyrazić siebie.

Złotopolska Dolina

Złotopolska Dolina

Kolory i pantone

Delikatne róże, biel i zieleń nie odchodzą do lamusa, wciąż królują, chociaż po piętach depczą im nieco oryginalniejsze rozwiązania. Co odważniejsi mogą zdecydować się na delikatny koral, który jest wariacją na temat tegorocznego koloru roku Instytutu Pantone. Kolor rdzy także pojawi się na weselach osób, które do mody podchodzą odważnie i nieszablonowo. Te odcienie są odpowiedzią na fascynację stylistyką retro, pustyń oraz przejawiających się w modzie elementów lat 70-tych. Rdzawe odcienie mogą być zawarte w dekoracjach stołów jako mocniejszy odcień kwiatów, wstążki przy bukietach, czy dla tych, którzy lubią bawić się modą, jako kolor garnituru pana młodego.

Kwiatowe łuki

Fot. iStock

Nieodzowne podczas ceremonii zaślubin w plenerze, wprowadzą bajkowy element podczas jej trwania i zachwycą nawet największych sceptyków. Ponadto sprawdzą się w roli miejsca do wykonywania zdjęć. Mogą być bogato ozdobione kwiatami, można postawić na zieleń, ale w tym roku to piękne trawy np. pampasowe przywodzące na myśl jeziora i baśnie będą królować.

Torty ręcznie malowane

Jeśli mielibyśmy podsumować torty weselne z ostatnich lat jednym słowem to byłoby to niezmiernie proste – nude. Teraz te ustępują miejsca swoim następcom, czyli dziełom ręcznie malowanym. W roku 2019 wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a detale dopracowane w najmniejszym szczególe. Pojawiający się w kulminacyjnym momencie tort będzie wahał się od delikatnych, romantycznych wzorów tworzonych akwarelą do mocnych, abstrakcyjnych form stworzonych przy użyciu żywych kolorów. Wszystko w zależności od wizji i osobowości pary młodej.

Trendy ślubne 2019

Fot. iStock

Połącz style

Od kilku lat możemy zauważyć coraz większą obecność natury w naszych domach, dekoracjach i wystrojach. Ten trend mocno przenika także do branży ślubnej. Obecne panny młode nie skłaniają się tylko ku jednemu stylowi wesela, dlatego coraz więcej elementów glamour wprowadzanych zostaje do ślubów, które inspirowane są boho i stylem rustykalnym. Złote i miedziane świeczniki oraz wygodne kanapy stylizowane na rokoko, pojawiają się w otoczeniu natury i wprowadzają podniosłą atmosferę oraz niebanalny wygląd. To działanie stosowane jest także w przeciwną stronę, kiedy formalność stylu glamour przełamywana jest wprowadzaniem natury do wnętrz, drewnianymi akcentami i większą ilością zieleni. Idealnym miejscem, w którym można łączyć style jest Dwór Złotopolska Dolina, jego eleganckie wnętrze, duży ogród i brzozowy lasek nie tylko spełniają wymagania mody, ale także są doskonałą bazą do stworzenia oryginalnego wesela.

Złotopolska Dolina

Złotopolska Dolina