Go to content

Czy to czas na podjęcie ważnej decyzji? Sprawdź, dlaczego warto wybrać złoty pierścionek zaręczynowy

Złoty pierścionek zaręczynowy na palcu świeżo upieczonej narzeczonej to dość powszechny widok. Nic dziwnego, w końcu zachwycające piękno tego kruszcu sprawiło, iż ma ono wielu zwolenników. Jednak jak wiadomo wygląd to nie wszystko, dlatego przed wyborem metalu należy zapoznać się z jego mocnymi stronami. W przypadku złota będzie ich naprawdę sporo.

Próba złota – jakie ma znaczenie?

Wyrażenie “próba złota” nieustannie przewija się w naszym życiu codziennym, a mimo to nie każdy wie, co oznacza. Oto krótkie wyjaśnienie. Występujące w naturze złoto jest zbyt miękkie, żeby stworzyć z niego biżuterię. Z tego względu specjaliści tworzą stopy metali, które mają zapewnić wyrobom odpowiednią trwałość. Próba złota określa ilość czystego kruszcu w biżuterii. Trzy najczęściej występujące próby to 750,585 oraz 333. Pierwsza z nich zawiera aż 75% złota, druga 58,5% a trzecia już tylko 33,3%. Im większa zawartość złota, tym pierścionek zaręczynowy będzie szlachetniejszy, jednak bardziej podatny na zarysowania. Wysoką odporność na uszkodzenia zapewni jedynie niska próba. Jeśli chodzi o symbole miłości, konsumenci zazwyczaj stawiają na próbę 585. Stanowi ona kompromis pomiędzy zacnością i wyrobu oraz jego wytrzymałością. Warto się na nią zdecydować, ponieważ z pewnością zachowa swoje piękno na lata.

Jakie kamienie szlachetne pasują do złota?

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż pierścionek zaręczynowy powinien zostać uwieńczony przez dopasowany klejnot. Złoto jest niezwykle wdzięcznym kruszcem, który pozwala na istne szaleństwo, jeśli chodzi o dobranie kamienia. Dzięki swojej uniwersalności doskonale skomponuje się z dowolnym minerałem. Szczególne wrażenie zrobi na was złoty pierścionek zaręczynowy z szafirem. Ten zachwycający klejnot zdobił symbol miłości księżnej Diany. Warto wybrać taki model, jeśli chcesz się poczuć jak prawdziwa księżniczka. Nie tylko podkreśli on twój urok osobisty, ale także wyróżni na tle innych narzeczonych. W końcu tradycyjną opcją jest klasyczny złoty pierścionek zaręczynowy z diamentem. To on najczęściej zdobi dłonie przyszłych małżonek. Zachwyca swoją prostotą oraz ponadczasowością, jednak czasami warto poszukać nieco bardziej oryginalnych rozwiązań – przykładowo złote pierścionki zaręczynowe marki Savicki to doskonała propozycja zarówno dla miłośników tradycji, jak i dla poszukiwaczy nowoczesności. Odznaczają się fantastycznym, zróżnicowanym designem oraz wspaniałą jakością wyrobu.

Klasyczny złoty pierścionek zaręczynowy

Czy złoty pierścionek zaręczynowy musi być drogi?

Pierścionek zaręczynowy złoty z brylantem to zarówno kusząca jak i niezwykle kosztowna propozycja. Połączenie dwóch luksusowych materiałów bardzo często odstrasza potencjalnych konsumentów, którzy w przyszłości nie chcą dać złotu drugiej szansy. Okazuje się jednak, że biżuteria ze wspomnianego metalu szlachetnego wcale nie jest zarezerwowana dla ludzi z pokaźnym budżetem. Niższa próba kruszcu pozytywnie wpłynie na jego wytrzymałość oraz cenę. Świetnym pomysłem jest także zastąpienie kamienia szlachetnego syntetycznym odpowiednikiem. Złoty pierścionek zaręczynowy z cyrkoniami idealnie zastąpi model zdobiony kosztownymi diamentami. Jego piękno z pewnością zachwyci twoją drugą połówkę, czarując na jej twarzy łzy wzruszenia. Ta alternatywna wersja klejnotów nie będzie doskonała, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na tani kamień niż wybranie słabej jakości kruszcu. Złoto jest idealnym budulcem symbolu miłości dzięki swojej perfekcyjnej prezencji oraz szlachetności. Żaden inny metal nie sprawdzi się w tej roli równie dobrze.