Psychologia

Nie pozwól im ukraść całej twojej energii. Jak sobie radzić z pasywno – agresywnymi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 marca 2018
1 z 1

Pasywno-agresywni

Poniżej kilka sposobów radzenia sobie z pasywno – agresywnymi

1. Rozpoznanie zachowania i omówienie prawdziwego problemu

Obserwuj uważnie kolegę z pracy, który zawsze mówi „tak”, a potem unika cię lub ciska błyskawicami. Nawet na siłę, doprowadź do konfrontacji. Zachowaj spokój i powiedz wprost, że widzisz, że ta osoba nie jest zadowolona z waszej współpracy. Bądź miły i uświadom rozmówcy, że wiesz, że problem tkwi głębiej. Nie osądzaj, nie linczuj, daj mu powiedzieć, co naprawdę czuje.

2. Ustal granice i bądź konkretny

Gdy już odkryjesz prawdziwy problem omawiając go z daną osobą, możesz ustalić granice. Ustalanie granic jest sposobem komunikowania o tym, co będziesz lub czego nie będziesz tolerował w tej relacji. Na przykład w pracy spóźnienia są nie do zaakceptowania, tak samo plotki czy sabotowanie wspólnych projektów. W związku niedopuszczalna jest przemoc – również psychiczna i oszustwa.

3. Nie baw się w jego „gierki”

Cokolwiek robisz, nie daj się wciągnąć w pasywno- agresywną grę z tą osobą. Tolerowanie udawania spowoduje, że napięcia będą nadal rosły, a agresywne zachowania będą się utrzymywać. Jedynym rozwiązaniem jest praca nad uzdrowieniem relacji. I szczera rozmowa. Nie musicie się kochać, ale jeśli musicie ze sobą przebywać, niech to nie przynosi ci kosztów emocjonalnych.


Na podstawie: lifehack.org

 

PoprzedniNastępny
Psychologia

„Surowa woda”. Nowy kulinarny trend, którego lepiej unikać

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
Fot. iStock/ljubaphoto
 

Woda jest podstawą życia, bez niej nie mielibyśmy szans na przetrwanie. Dzięki niej procesy w organizmie przebiegają sprawnie, a toksyny są skuteczniej usuwane. Już niewielkie odwodnienie negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale zazwyczaj nie pamiętamy, by pić jej wystarczające ilości nie dopuszczając do powstania uczucia pragnienia.

Dużo mówi się o zaletach picia gorącej wody lub w temperaturze pokojowej z plasterkiem cytryny. Można sięgać także po domowe wody smakowe z kawałkami owoców, które poza nawodnieniem, dostarczają także witaminy.

Trend picia wody cały czas jest podkreślany i powstają coraz to nowe pomysły, jak tę wodę pić, by była najzdrowsza. Obecnie zainteresowaniem cieszy się trend zachęcający do picia „surowej wody”, który wcale nie jest taki zdrowy.

„Raw water” czyli „surowa woda”

Triumfy święcił już „raw food” czyli witarianizm, który zachęcał do spożywania surowych lub poddanych krótkiej obróbce termicznej warzyw i owoców. Nie każdemu on jednak służył i narażał na niedobory pewnych składników odżywczych. Z kolei trend „raw water”, czyli zachęta do picia „surowej wody” może być bardzo szkodliwe.

„Raw water” polega na odrzuceniu zwykłej wody butelkowanej i tej z kranu, na rzecz wody nieoczyszczonej. Woda pochodzi z naturalnych źródeł i nie jest poddawana procesom oczyszczania przy użyciu chloru, ozonu czy  promieni UV. Zwolennicy „raw water” podkreślają, że woda z kranów jest zatruta, gdyż pochodzi z toalet, a obecne w niej substancje takie jak fluor i np. środki antykoncepcyjne szkodzą każdemu.

Ryzykowny wybór

Znawcy tematu ostrzegają przed piciem takiej wody. Niefiltrowana, nieoczyszczona woda, nawet z najczystszych strumieni, może zawierać zwierzęce odchody. Przez to „surowa woda” może zawierać bakterie chorobotwórcze, w tym E. coli, wirus zapalenia wątroby typu A i pasożyty, np. lamblię. Mimo to chętnych nie brakuje. Kupują oni za spore pieniądze zabutelkowaną, nieoczyszczoną wodę w sklepach ze zdrową żywnością — niecałe 10 litrów kosztuje 37 dolarów, czyli ok. 130 zł.

Macie na nią ochotę?


 

źródło: www.businessinsider.comwww.elle.pl

 


Psychologia

10 postaci bólu brzucha, które powinny skłonić cię do wizyty u lekarza

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
1 z 10

Ból obejmuje głównie środkową część nadbrzusza

Fot. iStock

Tego typu dolegliwości bólowe mogą świadczyć o wpływie silnego stresu na organizm lub chwilowych kłopotów po zbyt ciężkostrawnym posiłku. Jeśli mu towarzyszą biegunka, wymioty, gorączka, mogą świadczyć o zatruciu pokarmowym lub grypie żołądkowej. Lekkostrawna dieta lub czasowy post oraz nawadnianie organizmu małymi porcjami zazwyczaj pomagają załagodzić przykre dolegliwości.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

4 szlachetne prawdy buddyzmu. Musisz je poznać, jeśli chcesz osiągnąć spokój

50 sposobów na szczęśliwe życie. Sposób #14 – Mów i przyjmuj komplementy

Dlaczego ludzie tkwią latami w niszczących związkach? Przeczytaj, zanim ocenisz

Dlaczego ludzie tkwią latami w niszczących związkach? Przeczytaj, zanim ocenisz