Go to content

Mężczyźni nie chcą takich kobiet. Ile swoich cech tu odnajdziesz?

Fot. iStock/domoyega

Jak to możliwe, że niektóre z nas nie mogą opędzić się od adoratorów, a innym z trudem udaje się umówić na pierwszą randkę? Nie mówiąc już o tym, by zatrzymać przy sobie partnera na dłużej. Wszystkie wiemy, że nie jest to przecież jedynie kwestia wyglądu. W czym rzecz? Zanim jednak zaczniesz rozmyślać o swoim życiowym pechu lub stwierdzisz, że wszyscy faceci są dupkami, zastanów się, jakie sygnały wysyłasz innym poprzez swoje zachowanie, gesty i słowa. Być może nieświadomie sabotujesz miłość?

Wciąż mówisz o swojej zaradności

To fantastycznie, że zarabiasz dużo powyżej średniej krajowej, w wolnych chwilach realizujesz swoje pasje, naprawiasz drobne, domowe usterki i regularnie wykłócasz się z mechanikiem samochodowym. Zaradność to bardzo pożyteczna cecha. Jednak podkreślana na każdym kroku, może być błędnie odebrana. Zastanów się, czy nie wysyłasz płci przeciwnej komunikatu “nikogo nie potrzebuję, jestem samowystarczalna”. Nie chodzi o to, by nagle udawać słodką idiotkę. Po prostu warto czasami dać się wykazać facetowi. Uwierz, że tylko na tym zyskasz.

Zgrywasz niedostępną

Niektóre kobiety mylą “aurę tajemniczości” z “murem nie do zdobycia”. Współcześni mężczyźni nie będą do usr*nej śmierci o ciebie zabiegać i analizować, czy aby na pewno za słowami “nie jestem zainteresowana związkiem” nie kryje się obietnica wielkiej miłości. Jeśli na każdym kroku podkreślasz, że faceci i miłość cię nie interesują, to nie dziw się, że nie ustawia się do ciebie kolejka absztyfikantów.

Stronisz od ludzi

Chwila samotności jest potrzebna każdemu z nas i nie ma w tym absolutnie nic złego. Jednak osoba, która nie ma żadnych znajomych, nigdzie nie wychodzi i unika miejsc publicznych, może wydawać się nieco dziwna. Natychmiast pojawia się pytanie – czy jest obok niej miejsce dla kogoś jeszcze? Co z nią nie tak?

Przesadzasz ze złośliwościami

Ironia i sarkazm są domeną ludzi wyjątkowo inteligentnych. Problem w tym, że często bywają odbierane jako zwykła złośliwość. Jeśli twoje poczucie humoru opiera się głównie na uszczypliwościach, wymierzanych w stronę innych osób, powinnaś jak najszybciej zmienić strategię. Niektórzy mężczyźni mogą czuć się urażeni lub wyśmiani. Szczególnie, gdy pozwalasz sobie na takie komentarze w towarzystwie innych osób. Może na początek spróbuj żartować z samej siebie? Ta umiejętność akurat zawsze jest w cenie.

Nie uznajesz kompromisu

Zawsze musisz stawiać na swoim i nie liczysz się z cudzym zdaniem? Ba! Nawet nie zamierzasz go słuchać, ponieważ proponowane przez ciebie rozwiązanie jest jedyne i słuszne! Rób tak dalej, a odstraszysz wszystkich, potencjalnych kandydatów. Praca nad własnym, dominującym charakterem jest niezwykle żmudna. Warto jednak podjąć ten trud, jeżeli nie chcesz reszty życia spędzić w samotności lub na toczeniu walki z partnerem. Kobiety, które trzymają swoich mężczyzn pod pantoflem, bardzo często tracą do nich szacunek. Bo niby chcemy mieć ostatnie słowo, ale co to za facet, który nie umie postawić na swoim?

Jesteś rozchwiana emocjonalnie

Bardzo często popadać ze skrajności w skrajność? Jeszcze przed chwilą rozpaliłaś facetowi na głowie ognisko, a teraz podśpiewując pieczesz dla niego ciasto, które uwielbia. Jeśli bardzo łatwo wyprowadzić cię z równowagi, a krzywa twoich emocji przypomina wykres EKG, powinnaś jak najszybciej zacząć nad sobą pracować. Ludzie (nie tylko mężczyźni) podświadomie unikają osób nieobliczalnych, których reakcje często wykraczają poza społecznie przyjęte normy.

Nie masz żadnych tajemnic

Niektóre kobiety za szybko odsłaniają wszystkie karty. Zapewne wychodzą z założenia, że nie warto mieć przed sobą żadnych tajemnic. To prawda, ale tylko wtedy, gdy chodzi o sprawy ważne i kluczowe – dotyczące naszego życia, przeszłości czy planów. Na początku znajomości warto jednak czasem ugryźć się w język. Nic tak nie pociąga mężczyzn, jak subtelne niedopowiedzenie. O tajemniczą kobietą zabiega się zdecydowanie przyjemniej.

Jesteś zaniedbana

Chociaż nie powinno się nikogo oceniać po wyglądzie… rzeczywistość jest okrutna. Mężczyźni są wzrokowcami i szybko potrafią stwierdzić, czy kobieta o siebie dba. Nie chodzi o to, żeby prezentować się jak lalka barbie. Kobieta, która jest zadbana i jednocześnie potrafi podkreślić swoje atuty, znacznie szybciej zwróci na siebie uwagę facetów. Warto więc popracować nie tylko nad sylwetką, ale także nad cerą czy garderobą. To, czy dbamy o siebie, wiele mówi o naszym nastawieniu do życia – czy lubimy samych siebie, czy zdrowie jest dla nas ważne. Osoby, które nie akceptują swojego wyglądu,  roztaczają wokół siebie nieprzyjazną aurę, która zniechęca innych do interakcji.


 

Źródło: kobieta.onet.pl