Go to content

Dobre zdania na dzień dobry. Rozświetlą twoją codzienność – sprawdź!

fot. MilanMarkovic/iStock

Staraj się być uważna już od rana, od samego momentu przebudzenia. Znajdź chwilę na to, by dostrzec, jakim przywilejem jest życie. Chuchnij na lustro w łazience – na własne oczy zobaczysz swój oddech. Jest niesamowity, prawda? Uwierz, że już w momencie, w którym zaczniesz traktować życie jak dar, zaczniesz je takim też odczuwać. Rozpoczęcie dnia od uważności, daje szansę na lepsze skupienie w jego dalszej części. Wybierz po jednym z tych zdań na każdy dzień. Zobaczysz, że pomogą.

Każdy dzień to nowy początek; traktuj go w ten sposób. Przestań myśleć o tym, co mogłoby być, i zacznij patrzeć na to, co może zacząć się dzisiaj. 

1. Sekret bycia wdzięcznym nie jest żadnym sekretem. Wybierasz bycie wdzięcznym. Potem robisz to raz po raz, każdego dnia. Kiedy zapomnisz, zacznij od nowa.

2. Jeśli za bardzo martwisz się tym, co może być i zbyt długo zastanawiasz się nad tym, co mogłoby być, zignorujesz to, co jest i umknie ci coś ważnego.

3. Nie wiesz, co przyniesie przyszłość, dlatego najlepszą strategią na życie jest jak najlepsze i najbardziej pozytywne wykorzystanie teraźniejszości.

4. Dwie rzeczy, bardziej niż cokolwiek innego, określają cię każdego dnia: twoja cierpliwość, gdy ci ciężko i twoje nastawienie, gdy tak nie jest.

5. Cierpliwość nie polega na czekaniu — to umiejętność zachowania pozytywnego nastawienia przy jednoczesnej ciężkiej pracy na rzecz tego, w co wierzysz.

6. Nie jest egoistyczne cieszyć się życiem. Egoistyczne jest upieranie się przy byciu negatywnym pomimo wszystkich pozytywnych możliwości, jakie są dostępne.

7. Zanim zmarnujesz go na złość, urazę, złośliwość lub zazdrość, pomyśl, jak cenny i niezastąpiony jest dziś twój czas.

8. Możesz być wyczerpana. Możesz być zniechęcona. Możesz czuć się niekomfortowo. Niezależnie od wszystkiego, najlepszą opcją jest iść do przodu, małymi krokami.

9. W chwilach, w których nie masz ochoty być pozytywnie nastawiona, decyzja o byciu pozytywną robi największą różnicę.

10. Nie da się dokonać czegoś, co zakładasz, że nie dasz rady zrobić. Uważaj, aby nie stać się więźniem własnych negatywnych założeń.

11. Jeśli naprawdę chcesz poprawić swoją pewność siebie, poczucie własnej wartości i poczucie własnej wartości, przestań pozwalać innym ludziom decydować za ciebie.

12. Twoje osiągnięcia w radzeniu sobie z trudnymi dniami są jak dotąd stuprocentowe.

13. Jeśli nie uda ci się zdobyć tego, czego chcesz, pomyśl, że może to być błogosławieństwo w przebraniu , dzięki któremu wkrótce będziesz mógł mieć coś jeszcze lepszego.

14. Wykorzystaj swoje zmagania i frustracje dzisiaj, aby motywowały cię, a nie denerwowały. Masz kontrolę nad tym, jak patrzysz na życie.

15. To, co może wydawać się niepowodzeniem, tak naprawdę jest dla ciebie okazją, by nauczyć się czegoś nowego i opracować skuteczniejszą, bardziej realistyczną strategię.

16. Ciągle i ciągle przypominaj sobie dlaczego. Mając wystarczająco silny powód dlaczego, będziesz w stanie zrobić to, co konieczne.

17. Bądź zdeterminowana i ambitna, ale nie desperacko — rób to z miłości do możliwości. Doceniaj swoją podróż.

18. Rób swoje z pasją i uczciwością, nawet jeśli ludzie cię nie zauważają. Robimy to, co robimy, nie dla oklasków, ale dlatego, że wiemy, że to słuszne.

19. Jeśli trawa u sąsiada wydaje się bardziej zielona… Przestań się na nią gapić. Przestań porównywać. Przestań narzekać i zacznij podlewać trawę, na której stoisz.

20. Kiedy jesteś zajęta zmartwieniami, łatwo pomylić je z rzeczywistością, zamiast rozpoznać, że są to tylko myśli.

21. Cokolwiek jest twoim wyzwaniem, martwienie się nim nic nie pomoże. Zrób coś, aby się z nim uporać.

22. Dopóki nie puścisz tego, co za tobą, dopóki nie wybaczysz sobie, dopóki nie wybaczysz sytuacji, dopóki nie zaakceptujesz, że to już koniec… nie możesz iść naprzód.

23. Nie możesz uspokoić burzy. To, co możesz zrobić, to uspokoić siebie, a burza stopniowo minie.

24. Nic nie jest trwałe. Kiedy to zrozumiesz, możesz zrobić prawie wszystko, czego zapragniesz, ponieważ nie będziesz już próbował trzymać się wszystkiego .

25. Najpotężniejsze zmiany następują, gdy przejmujesz kontrolę nad tym, nad czym masz władzę, zamiast pragnąć kontroli nad wszystkim, nad czym jej nie masz.

fot. Chermiti Mohamed/Unsplash

26. Zbyt często postrzegamy siebie jako ofiary przeszłości, a nie twórców naszej obecnej sytuacji. Dlatego tak trudno jest zmienić życie z chwili na chwilę.

27. Kiedy nie jesteś już w stanie zmienić sytuacji, stajesz przed wyzwaniem zmiany siebie. A to zmienia wszystko.

28. Bycie wdzięcznym w życiu nie oznacza, że ​​wszystko jest idealne. Często oznacza to, że postanowiłeś patrzeć poza niedoskonałości.

29. Twoje życie poprawi się tylko wtedy, gdy będziesz podejmować małe ryzyka. Pierwszą i najtrudniejszą szansą, jaką możesz podjąć, jest bycie szczerą wobec siebie.

30. Nie to, co mówisz innym, decyduje o twoim życiu. Największą moc ma to, co szepczesz do siebie.

31. Świadomość to nie tylko zauważanie tego, co dzieje się wokół ciebie, ale także tego, co dzieje się w tobie.

32. Uważaj, komu dajesz mikrofon i scenę w swoim życiu, zwłaszcza gdy czasy są trudne. Nie słuchaj tylko najgłośniejszego głosu. Zwolnij i posłuchaj tego najprawdziwszego.

33. Nie pozwól, aby ktoś, kto nic nie zrobił, mówił ci, jak masz robić swoje. Nie pozwól, aby małe umysły przekonały cię, że twoje pomysły i marzenia są zbyt wielkie.

34. Nie możesz opierać swoich wyobrażeń o sukcesie i szczęściu na opiniach i oczekiwaniach innych ludzi.

35. Czasami trzeba się zdystansować, żeby znów zobaczyć rzeczy wyraźnie.

36. Nie bój się podążać samotnie ścieżkami mniej uczęszczanymi i nie bój się doceniać każdej spędzonej z nimi minuty.

37. Gdziekolwiek jest twoje serce, gdziekolwiek jest twoja prawda, tam znajdziesz powód do uśmiechu .

38 Nie pozwól, aby niewiedza, jak to się skończy, powstrzymała cię przed zaczynaniem od nowa. Niepewność wygania nas na otwartą przestrzeń, gdzie czeka prawdziwa magia życia.

39. Nie możesz bać się pewnych rozmów. Lepiej rozmawiać i się dowiedzieć, niż iść dalej i nigdzie nie dojść. Komunikacja jest kluczowa.

40. Bez względu na to, co się dzieje w życiu, bądź dobra dla ludzi.

41. Zmiana świata nie wymaga przełomowych wyczynów, ale raczej robienia małych rzeczy z wielką miłością. Myśl prosto i konsekwentnie, nie spektakularnie.

42.  Akceptuj to co jest, odpuść to co było i miej wiarę w swoją podróż, każdy dzień z osobna.

43. Teraz wszystko zaczyna się od nowa. Możliwości są nieograniczone. Bądź wystarczająco silna, aby puścić, wystarczająco mądra, aby iść naprzód, wystarczająco pracowita, aby ciężko pracować i wystarczająco cierpliwa, aby czekać na to, co stopniowo osiągasz.