Go to content

6 rzeczy, które powinnaś odpuścić przed końcem roku. Po jednej na każdy tydzień

Odpuszczenie to nie to samo co poddanie się. Odpuszczenie oznacza porzucenie wszelkich obsesyjnych przywiązań do konkretnych wyników i sytuacji. Miej cele, miej marzenia, działaj i buduj solidne relacje, ale na każdym kroku odrywaj się od tego, jak życie musi wyglądać.

Przypomnijmy sobie o niektórych rzeczach, do których zwykle przywiązujemy się długo, a dawno powinniśmy się ich pozbyć. Zrób to przed końcem roku. Bądź wolna i odpuść:

Relacje, które sprawiają, że czujesz się mniej sobą

Pozwól innym akceptować cię taką, jaka jesteś, albo wcale. Mów prawdę, nawet jeśli głos ci się trzęsie. Będąc sobą, wnosisz w świat coś pięknego, czego wcześniej nie było. A na dłuższą metę mądrzej jest stracić kogoś z powodu bycia tym, kim jesteś, niż zatrzymać go, będąc kimś, kim nie jesteś. Ponieważ łatwiej jest wypełnić pustkę w swoim życiu, gdzie był ktoś inny, niż wypełnić pustkę w sobie, gdzie kiedyś byłaś TY.

Wyuczone przekonania, że ​​zawsze potrzebujesz więcej, więcej, więcej

Nie zawsze potrzebujemy więcejCzęsto bierzemy za oczywistość właśnie te rzeczy, które najbardziej zasługują na naszą uwagę i wdzięczność. Jak często zatrzymujesz się, aby docenić swoje życie takim, jakie jest? Rozejrzyj się teraz i bądź wdzięczna… za swoje zdrowie, swoją rodzinę, swoją pracę, swoje wygody, swój dom. Nic nie trwa wiecznie.

Odpuść poczucie, że nie masz tego, czego potrzebujesz. Każda trudna sytuacja życiowa może być wymówką dla tkwienia w beznadziei lub szansą na rozwój, w zależności od tego, co z nią postanowisz zrobić. W szczególnie trudnych dniach, kiedy czuję, że nie wytrzymam, próbuję sobie przypomnieć, że jak dotąd mój sukces w przetrwaniu ciężkich dni wynosi 100%To samo dotyczy CIEBIE. Masz to, czego potrzeba!

Stare rozdziały życia, które wciąż są otwarte

Nie jesteś tą samą osobą, którą byłaś rok temu, miesiąc temu, a nawet tydzień temu. Zawsze się uczysz i rozwijasz, a życie zawsze ewoluuje. Chociaż nie możesz kontrolować wszystkiego, co się dzieje, możesz kontrolować swoje nastawienie do tego, co się dzieje. Robiąc to, stopniowo opanujesz zmiany, zamiast pozwolić, żeby to one opanowały ciebie. Zawsze jest miejsce na nowy pomysł lub kolejny krok. Ale najpierw musisz zaakceptować fakt, że wszystko może już nigdy nie wrócić do dawnego stanu i że koniec jest tak naprawdę nowym początkiem.

Życie to ciąg historii, a sposób, w jaki te historie się przeplatają, jest niezwykły. Czasami ludzie są w naszym życiu przez całą naszą historię. A czasami są to po prostu krótkie rozdziały. Trzeba odwagi, aby wiedzieć, kiedy ten rozdział się skończył, a następnie przewrócić stronę. Bądź odważna. Prawie każde „do widzenia” przygotowuje nas na kolejne „dzień dobry”.

Błędy z przeszłości i błędy w ocenie

Wybacz sobie złe decyzje, które podjęłaś w przeszłości, chwile, w których brakowało ci zrozumienia, wybory, które przypadkowo zraniły innych i ciebie. To ważne lekcje. Ale tym, co liczy się teraz najbardziej, jest twoja chęć rozwoju dzięki nim.

Chęć kontrolowania tego, co niekontrolowalne

Jeśli masz problem, napraw go. Jeśli nie możesz, zaakceptuj to i zmień swoje nastawienie do tego. Cokolwiek robisz, nie próbuj inwestować więcej energii, niż masz, potykając się o coś realnego lub o coś, co istnieje tylko w twojej głowie. Prawdę mówiąc, niektóre z najpotężniejszych chwil w życiu zdarzają się, gdy znajdziesz odwagę, aby odpuścić to, czego nie da się zmienić. Ponieważ kiedy nie jesteś już w stanie zmienić zaistniałej sytuacji, stajesz przed wyzwaniem zmiany siebie – wyrośnięcia poza to, co niezmienne. A to zmienia wszystko.

Fantazjowanie o odpowiednim momencie

Zbyt często marnujemy czas, czekając, aż pojawi się idealna ścieżka, ale ona nigdy się nie pojawia. Ponieważ zapominamy, że ścieżki buduje się idąc, a nie czekając. Wszystko staje się trudne i niewygodne, gdy nadchodzi czas na zmiany. To część procesu wzrostu. Wszystko będzie się poprawiać, krok po kroku. I pamiętaj, że twój wysiłek nigdy nie idzie na marne, nawet jeśli prowadzi do rozczarowujących rezultatów. Bo to zawsze czyni cię silniejszą, mądrzejszą i doświadczoną. Kiedy więc sytuacja stanie się trudna, uzbrój się w cierpliwość i idź dalej. To, że zmagasz się z trudnościami, nie oznacza, że ​​poniesiesz porażkę. Każdy wielki sukces wymaga pewnego rodzaju godnej walki, aby go osiągnąć.