Go to content

Drobne myśli, które krążąc po twojej głowie, niszczą twoje dobre życie (i łamią ci serce)

załamanie nerwowe, myśli
fot. Ponomariova_Maria/iStock

Możesz wybrać słowa i ton głosu, jakim mówisz do innych. Możesz wybrać, co będziesz jeść, czytać i czego się uczyć. Możesz wybrać, jak zareagujesz na niefortunne sytuacje, gdy się pojawią, czy będziesz postrzegać je jako przekleństwo, czy szansę na rozwój. Możesz zdecydować, jak spędzisz czas, z kim będziesz się spotykać, dzielić swoje życie, pieniądze i energię. A co najważniejsze, możesz wybrać myśli, które dyktują prawie wszystko inne. Innymi słowy, jesteś tym, o czym myślisz. Nie możesz nic zmienić, jeśli nie możesz zmienić swojego myślenia.

Oto dwadzieścia schematów myślowych, które czas zmienić:

„Moje marzenia i cele mogą poczekać”

Żyj życiem, którego pragniesz. Twoją największą obawą nie powinna być porażka, ale sukces w sprawach, które nie mają dla ciebie znaczenia. Nigdy nie mówimy sobie, że nie zrealizujemy swoich marzeń. Zamiast tego po prostu rozmawiajmy o tym, jak to będzie, gdy w końcu zaczniemy żyć naszymi marzeniami.

„Nie mam czasu”

To tak naprawdę kolejny, być może uprzejmy, a może naiwny sposób powiedzenia: to nie jest dla mnie aż tak ważne.

„Nie jestem wystarczająco utalentowana”

Naucz się wartości pracy i praktyki – po prostu powtarzalnego wysiłku, który sprawia, że jesteś na swoje możliwości, na swoje 100% – zadowolona z tego, co robisz. Zapomnij o pojęciu talentu i geniuszu. Słyszę, jak myślisz: „Och, ci inni ludzie po prostu mają coś, czego ja nie mam”. Praca i praktyka są kluczem do wszystkiego, co chcesz robić. I wiara w siebie!

„Ten problem jest zbyt duży, aby go rozwiązać”

Problem nie jest problemem. Problemem jest nadmierne myślenie o problemie. Odpuść takie myślenie i działaj.

„Nie jestem jeszcze gotowa”

Prawda jest taka, że ​​nikt nigdy nie jest gotowy, gdy pojawia się szansa. Tylko możliwości, szanse jakie niesie nam życie w zmuszają nas do rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Do rozwoju po prostu. Czasami nasze życia zależy od tego, czego nie zrobimy albo od tego, czy wykorzystamy swoją szansę. Nie marnuj takich momentów.

„Wiedziałam, że nie jestem wystarczająco dobra”

Twoja walka jest częścią twojej historii. Bycie odrzuconym przez coś/kogoś, czego pragniesz, często oznacza, że ​​nie jesteś w dobrym miejscu. To nie dla ciebie.

„Oni mają o wiele łatwiej niż ja”

Nikt nie ma łatwiej niż ty. Każdy z nas toczy swoje prywatne bitwy. Najsilniejszymi z nas nie są ci, którzy pokazują siłę ale ci, którzy wygrali walkę ze swoimi demonami, o których nic nie wiemy.

„Nie mam za co być wdzięczna”

Wybierz dziś pozytywność. Jeśli nie możesz być wdzięczny za to, co masz, pomyśl przez chwilę i bądź wdzięczna za to, przed czym uciekłaś. Szczerze mówiąc, nie ma większego znaczenia, czy twoja szklanka jest do połowy pusta, czy do połowy pełna. Bądź wdzięczna, że masz szklankę i że coś w niej jest.

Horoskop na 2023
fot. Jessica Christian/Unsplash

„Mam za dużo wad”

Kiedy czujesz się komfortowo w swojej skórze, nawet twoje wady wyglądają pięknie. A kiedy już zaakceptujesz swoje wady, nikt nie będzie mógł ich wykorzystać przeciwko Tobie.

„Oni też nie mają tego, czego potrzeba”

Mamy dość krytyków. Bądź zachętą. Jedno szczere słowo zachęty po porażce jest warte więcej niż cały dzień pochwał po sukcesie. Zacznij więc kibicować ludziom wokół ciebie. Nie tylko poczują się wzmocnieni, ale także zaczną kibicować tobie.

„Moje najbliższe relacje mogą poczekać”

Jeśli nigdy nie przestaniesz cieszyć się tym, kto jest obok ciebie, pewnego dnia zdasz sobie sprawę, że zmarnowałaś wszystkie lata na szukanie czegoś, co wcale nie jest warte czekania. Pewnego dnia obudzisz się i nie będziesz już tego chciała, będziesz chciała czegoś innego, czegoś ciepłego i dającego schronienie. Jedynym sposobem na stworzenie tego „czegoś” jest pielęgnowanie niesamowitych ludzi w swoim życiu.

„Jedno małe kłamstwo nie zaszkodzi”

Kłamstwo to podstępna choroba. Szybko się rozprzestrzenia. A kłamcy to jedyni ludzie, którzy oczekują uznania za uczciwość. Nie bądź jednym z nich. Nie kłam. Postępuj właściwie, nawet jeśli tylko ty o tym wiesz.

„Opiekują się mną, ale są zbyt zajęci, aby dotrzymać obietnic”

Może to być trudne do zaakceptowania, ale kiedy jesteś ważny dla drugiej osoby, ona zawsze znajdzie sposób, aby znaleźć dla ciebie czas – bez wymówek, bez kłamstw i bez złamanych obietnic.

„Nie chcę płakać”

Nigdy nie powinniśmy wstydzić się naszych łez. Nie przepraszaj i nie wstydź się, że płaczesz. Jeśli potrafisz płakać z czystego serca – poprzez przebaczenie i akceptację – nic innego nie może się równać z taką modlitwą.

„Nie wybaczam”

Wybacz przeszłość. To koniec. Wyciągnij z tego wnioski i odpuść. Nie trzymaj się ograniczonego, niepowiązanego, negatywnego obrazu osoby lub czasu w przeszłości. Zobacz teraz swoje życie. Twoje relacje i okoliczności są zawsze żywe i zmieniają się.