Go to content

POMAGAMY – nowa kampania społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka

POMAGAMY - nowa kampania społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka
Fot. Kadr z filmu kampanii / Materiały prasowe

97 tys. ofiar przemocy domowej oraz 76 tys. osób podejrzanych o jej stosowanie zdefiniowała policja w 2015 r. To o kilkanaście tysięcy mniej niż rok wcześniej – wynika z najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji. W 2015 r. prawie 12 tys. sprawców przemocy zostało skazanych.

Dane prezentowane przez Komendę Główną Policji dotyczą oficjalnych zgłoszeń wszczynających bądź kontynuujących procedurę założenia tzw. „Niebieskiej karty”. Analizując oficjalne statystyki można stwierdzić, że przemoc nie zna ani wieku, ani płci. Może dotknąć każdego. Te dane pochodzą z statystyk policyjnych: statystyka.policja.pl.

Dlatego stworzyliśmy kampanię, pozwalającą na zebranie funduszy na naszą działalność, w tym: na pomoc dzieciom, ich rodzinom, osobom doświadczającym przemocy. Dotyczy to zwłaszcza spraw takich, jak: konflikty okołorozwodowe, przemoc fizyczna i psychiczna, molestowanie. Chociaż świadomość społeczna jest w tej kwestii coraz większa, przemoc jest nadal problemem wielu polskich rodzin i niestety, jest to problem ukrywany. Wiele osób, które doświadcza przemocy, wciąż ma poczucie wstydu. Ale to nie oni powinni się wstydzić. Dlatego chcemy docierać do takich osób i dawać im szansę na poprawę sytuacji.

Apelujemy o pomoc do wszystkich Państwa i wysyłanie smsów na numer 72 610 o treści POMAGAM. Warto pomóc, ponieważ KOPD działa na wielu obszarach: prowadzimy warsztaty umiejętności wychowawczych, grupy psychoedukacyjne. Nowatorskim pomysłem są także zajęcia dla dzieci: warsztaty edukacji emocjonalnej i warsztaty dotyczące kontroli agresji. Zajmujemy się także terapiami rodzinnymi i coachingiem rodzicielskim. Organizujemy kampanie, akcje edukacyjne, działamy od 35 lat i chcemy działać jeszcze skuteczniej.

KOPD

 

Jak można pomóc?

Zachęcamy wszystkich do udziału w naszej kampanii – wysyłając sms o treści POMAGAM na numer 72 610, wesprzecie Państwo realne działania prowadzone przez naszą organizację na rzecz dzieci.

Kampania sms potrwa od 2 września do 31 grudnia – w tym czasie możecie Państwo wysyłać smsy. Spot emitowany będzie w telewizjach, kinach, na ekranach off screenowych oraz ekranach wielkoformatowych .

kopd1

Operatorom sieci komórkowych: Orange, Play, T-mobile, Heyah, Plus dziękujemy za bezinteresowne wsparcie naszej Kampanii  i całkowite przekazanie dochodu na rzecz akcji.

Materiały do kampanii bezpłatnie przygotowała Agencja Marketingowa AKON.

Spot przygotowała agencja Psychomedia.

Wsparło nas Multikino, stacje telewizyjne, wydawnictwo Agora, firma TOTU.

Za przygotowanie wszystkich plików i spotu w odpowiednich formatach, dziękujemy Studiu Kopiowania.

Informacje o kampanii można zaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/933145060147429/. Spot towarzyszący kampanii dostępny jest na Youtube’ie.

https://www.youtube.com/watch?v=RzvYqsKunaQ


Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka:

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 23 oddziały terenowe w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Kopia KOPD_kolor full

To, jak bardzo te działania są potrzebne, widać na podstawie wewnętrznych statystyk – w samej tylko Warszawie przez ostatnie pół roku Komitet Ochrony Praw Dziecka przeprowadził:

  • 1008 godzin porad psychologiczno-pedagogicznych,
  • 672 godziny mediacji rodzinnych,
  • 588 godzin konsultacji rodzinnych,
  • 410 godzin porad prawnych w sprawach związanych z rozwodem i ustaleniem opieki nad dziećmi.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl oraz na Facebooku.