Jak zostałam wiedźmą to uniwersalna i nowoczesna opowieść o walce dobra ze złem w świecie gadżetów, sztucznych pragnień i chęci na więcej, więcej, więcej… To oniryczna opowieść o walce, jaką toczymy, przede wszystkim, z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów, surogatów i wirtualnych emocji. Wiedźma porwie nawet najstarsze dzieci.
Jak zostałam wiedźmą to pierwsza w dorobku Doroty Masłowskiej bajka… nie tylko dla dzieci. To widowisko pełne energii i trzymające w napięciu. ze wspaniałą muzyką zespołu Voo Voo oraz mocną obsadą: Dominika Ostałowska, Kinga Preis, Paweł Wawrzecki, Monika Krzywkowska, Dorota Landowska, Łukasz Simlat i inni.
Dorota Masłowska ma doskonały słuch do współczesnych powiedzonek, idiomów, gwary miejskiej, korporacyjnej, młodzieżowej i dziecięcej. Rejestruje to, co funkcjonuje w świecie fejsbuka i smartofonów . Przestawia szyk wyrazów w zdaniach tworząc specyficzny rytm tekstu. Jest to bajka, ale współczesna, oparta na znanych dzieciom realiach. Wiedźma nie mieszka w chatce z piernika. Chatkę zastępuje tu sklepik szkolne ze snikersami i tłiksami. A naczelną wartością jest wszechobecny konsumpcjonizm wyrażany hasłem „więcej, więcej, więcej”.
Co się dzieje w głowie małej dziewczynki, kiedy nie może zasnąć? Nagle w jej pokoju pojawia się głodna wiedźma, która latami wędruje po świecie i szuka niegrzecznych dzieci, by ugotować z nich pożywną zupę. Rozpoczynają się wspólne tarapaty, czary i magiczne zaklęcia. Pojawia się cały kalejdoskop bohaterów: sępy, inna wiedźma i ożywiony czarodziejsko drewniany konik. Poemat Doroty Masłowskiej jest fascynującą i pełną współczesnych znaczeń bajką dla młodych widzów, a jednocześnie metaforyczną opowieścią o więzi między matką a córką.
Niezwykle zabawna i błyskotliwa sztuka dedykowana dzieciom od 5 r.ż. Spektakl, który zasługuje już na miano kultowego o wysokich walorach artystycznych i społecznych.