Go to content

Złośliwy narcyzm, wyzyskiwanie innych… Nasze najbardziej toksyczne cechy wg znaku zodiaku

Nasze najbardziej toksyczne cechy wg znaku zodiaku
fot. Larm Rmah/Unsplash

Tym razem nie będzie litości. Każdy z nas może powstydzić się własnej listy szkód, jakie wyrządza reszcie świata. I chociaż większość z was zwykle zachowuje się dobrze, kiedy na światło dzienne wychodzą najbardziej negatywne cechy, zaczyna być toksycznie. Oto, w jaki sposób jesteśmy toksyczni.

Najbardziej toksyczne cechy znaków zodiaku

Baran jest samolubny

Niełatwo go przejrzeć. Toksyczny Baran nie odłoży na bok swoich pragnień, nawet tymczasowo, tylko dlatego, że ktoś ma akurat inne potrzeby. Brutalny przykład? Umiera ktoś bardzo ci bliski, pogrzeb wypada w dniu, w którym byłaś umówiona z Baranem na wypad do kosmetyczki. Cóż, raczej go na tym pogrzebie nie zobaczysz. Przecież wizyta już zaklepana.

Byk nigdy nie żałuje

Byki są uparte, a w tej najbardziej toksycznej swojej odsłonie są przekonane, że zawsze mają rację. Ta niechęć do zmiany zdania (Byki tak naprawdę nigdy się nie zmieniają…) plus ogromne ego oznaczają, że ​​nigdy nie doczekasz się od Byka przeprosin. Nawet jeśli był w ewidentnym błędzie i są na to dowody naukowe, zdroworozsądkowe czy prawne.  Te prawa po prostu nie mają do nich zastosowania.

Bliźnięta przekręcają prawdę

Dar komunikacji wykorzystują do czynienia zła. Mają talent do widzenia dwóch stron problemu i mogą dzięki niemu przekonująco przekręcić prawdę dla własnych celów. Świetnie usprawiedliwiają swoje kłamstwa przed samymi sobą.

Rak manipuluje emocjami

Raki są bardzo inteligentnymi emocjonalnie stworzeniami, więc kiedy połączy się to ze złymi intencjami, otrzymujemy… uzbrojoną miłość. Ponieważ Raki dokładnie wiedzą, co cię kręci, będą używać tego jako zakładnika, aby uzyskać od ciebie opiekę i uwagę, których potrzebują, aby czuć się bezpiecznie. Złe wiadomości? Nigdy nie dostaniesz tego, czym cię mamią.

Horoskop - co to jest

Fot. iStock

Lew prezentuje złośliwy narcyzm

Radykalna miłość własna, która charakteryzuje Lwa, może przekształcić się w wieczne pragnienie uwagi, którego nigdy nie można ugasić. W ich dążeniu do afirmacji spodziewaj się, że stosować będą negi i poniżenia. Dla nich szczęście jest grą i muszą wygrać.

Panna niszczy innych w białych rękawiczkach

Perfekcjonizm Panny jest zakorzeniony w jej głęboko analitycznym umyśle. Panna widzi wszystko. Zna nasze najsłabsze i dzięki temu po prostu potrafi bezbłędnie wbić nam nóż krzywdy. I przekręcić go w ranie. Po wielokroć.

Waga stawia przeciw sobie innych ludzi

Wagi nie lubią brudzić sobie rąk. Zdecydowanie wolą zlecić swoją agresję na zewnątrz i zamiast bezpośrednio konfrontować problemy i nieporozumienia, wolą manipulować konfliktami między przyjaciółmi.

Fot. iStock / a-wrangler

Skorpion ma problemy z zaufaniem

Skorpiony wymagają całkowitego zaufania, ale nie dają z siebie nic – nie ułatwiają innym. Czyta twoje e-maile, szuka dowodów, że kłamiesz i znajduje ukryte sposoby na sprawdzenie twojej lojalności.

Strzelec zawsze jest najlepszy/najszybszy/najmądrzejszy

Zły Strzelec będzie nieustannie rywalizował ze swoimi przyjaciółmi. Zapisałaś się na fajny kurs? Och, on też i ma lepszy program. Jeśli napisałaś list, on napisał powieść. I tak w kółko.

Koziorożec wykorzystuje innych do swoich celów

Bezwstydnie wspinają się po plecach innych i z dużą łatwością kończą przyjaźnie, gdy te nie są już im do niczego potrzebne. Nie wezmą na siebie żadnej odpowiedzialności. Jedyną rzeczą, której są naprawdę blisko, jest władza.

Wodnikowi brak empatii

Jako znak na wskroś intelektualny, pragną stymulacji i nowości, często nie odczuwając empatii dla ludzi, których zostawiają za sobą.

Ryby prezentują ukryty narcyzm

W przeciwieństwie do Lwa, narcyzm Ryby charakteryzuje się poświęceniem i kompleksem męczennika. Przyjmą na siebie wszelkie możliwe ciężary emocjonalne, tylko po to, by później żywić do ciebie urazę i cały czas ci o tym przypominać. Nie ma znaczenia, przez co przechodzi ktoś inny ani co jest sprawiedliwe – to Ryby przecież są ofiarą naczelną.