Go to content

„W tej prostocie była siła i niesamowita wartość”. Akcja „Miłość to spotkania”

Fot. iStock/Geber86

Postanowiłam opisać historię mojego spotkania  jako podziękowanie i hołd dla fantastycznego Człowieka, jakim był mój Dziadek, któremu niestety nie zdążyłam podziękować osobiście. Dziadek zmarł, kiedy na świat patrzyłam jeszcze oczami dziecka i nie dostrzegałam tych wszystkich ważnych lekcji, które od niego dostałam, a które dostrzegam teraz jako dorosła kobieta.

Być może nie byłoby w tym spotkaniu nic niesamowitego, ale Dziadek, o którym piszę, nie był moim biologicznym dziadkiem (choć całą  pewnością był najprawdziwszym dziadkiem na  świecie! :)). Babcia po śmierci swojego pierwszego męża, wyszła za mąż po raz drugi, tylko przez wzgląd na dzieci z pierwszego małżeństwa. Później nie miała już więcej dzieci. Nie wiem tego na pewno, mogę się jedynie domyślać, że w tym małżeństwie nie było uczucia ze strony mojej Babci, dlatego nie zdecydowała się mieć więcej dzieci.

Mój Dziadek, w odróżnieniu od pierwszego męża Babci, był bardzo prostym człowiekiem, całe życie wychował się na wsi, nie miał szkoły, pochodził z biednej rodziny, nie posiadał żadnego majątku. Ta prostota wymaga tutaj szczególnego podkreślenia, bo jaka w tej prostocie była siła i niesamowita wartość! Dziadek nie miał własnych dzieci, nigdy też nie poznałam jego rodziny, nic o nich nie wiem. Każde święta Bożego Narodzenia, Wielkanocne, czy Święto Zmarłych spędzaliśmy z rodziną Babci, na grobach członków jej rodziny, Dziadek zaś samotnie odwiedzał swoich bliskich. Tak sobie myślę, że niesamowicie przykro musi być człowiekowi z poczuciem, że jego rodzina jest mniej ważna, że tak naprawdę się nie liczy, że jego dzieci są dziećmi jego żony i że zawsze będzie na dalszym miejscu w ich życiu. Ale Dziadek mimo to nie dawał po sobie odczuć negatywnych emocji, był zawsze uśmiechnięty, zawsze witał nas z otwartymi ramionami i ten niesamowity spokój w jego oczach….

I z  jakim ogromnym sentymentem i rozrzewnieniem wracam myślami do wakacji mojego dzieciństwa spędzanych na wsi, których nigdy, przenigdy nie zamieniłabym na żadne kolonie za granicą  czy obóz sportowy. A wszystko to zasługa cudownego Człowieka. To z Dziadkiem (i z moim niewiele starszym bratem):

– każdego ranka wstawaliśmy o świcie i oddawaliśmy mleko do skupu, nie straszne nam były nawet poranne pobudki J, uwielbiałam te wiejskie „rytuały”,

– w ciągu dnia siadaliśmy na ławce przez domem i rozmawiając, spoglądaliśmy na przejeżdżające samochody i witaliśmy przechodzących sąsiadów,

– wieczorami rozpalaliśmy ogniska

– w słoneczne dni chodziliśmy na pole, zbieraliśmy siano, po czym wracaliśmy na szczycie załadowanego wozu, zaprzęgniętego w konie,

– to z Dziadkiem uciekaliśmy z pola przed burzą – pioruny połyskujące na horyzoncie przy zachodzie słońca to naprawdę niezapomniany widok,

– a kiedy coś przeskrobaliśmy to zawsze w Jego ramionach znajdowaliśmy schronienie, On zawsze był oparciem, nigdy nie krzyczał, jak nikt inny dawał poczucie bezpieczeństwa.

I te na pozór zwykłe sytuacje i momenty z biegiem czasu nabierają ogromnej wartości i pokazują, że nie pochodzenie, majątek, czy wykształcenie stanowią jakim jest się człowiekiem, ale serce, którym dzielimy się z drugim człowiekiem.

Niesamowite ile ciepła, dobroci,  miłości i cudownych wspomnień dostałam od osoby, która z biologicznego punktu widzenia najmniej zasługiwała na miano „Dziadka”, a która okazała się jedynym, najfantastyczniejszym, najprawdziwszym Dziadkiem na świecie. Osoba bez której dzieciństwo nie byłoby tak barwne i nie wzbudzałoby we mnie tyle pozytywnych emocji i wspomnień. Mam nadzieję, że te wspólnie spędzone chwile były również dla Niego czymś wyjątkowym, sprawiającym ogromną radość w tym momentami smutnym życiu. W głębi serca wierzę, że Bóg zaopiekował się dobrze moim Dziadkiem i wynagrodził mu wszystkie przykrości, jakich doświadczył w życiu. Wierzę też, że każdego dnia patrzy na mnie z góry i czuwa nade mną… <3

N.

linia 2px

Akcja „Miłość to spotkania” ♥

Zadanie konkursowe: Prześlij do nas historię twojego wyjątkowego spotkania z drugim człowiekiem. Spotkania, które na zawsze zapadło w twojej pamięci i wpisuje się w hasło naszej akcji, że miłość to spotkania. To dzięki spotkaniom z drugim człowiekiem odkrywamy najpiękniejsze emocje i uczucia, doświadczamy silnych wzruszeń i wyciągamy lekcję na całe życie.

List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „Miłość to spotkania”.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyłonimy 10 lauretów naszej akcji, którzy otrzymają następujące nagrody:

Nagrody:

3 x zestaw od marki AVENE

1) zestaw Xera Calm A.D baume, Xera Calm A.D  Olejek + woda termalna

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2) zestaw kosmetyków z linii PhysioLift (emulsja na dzień, balsam na noc oraz preparat pod oczy)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3) zestaw Triacneal Expert, żel Cleanance do mycia, płyn micelarny Cleanane

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

AVENE NOWE LOGO 2016

1 x voucher o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL*

f6e076_ec56b491f4584131a954dfc9ce8e4670

domz basensem głowne

Za najciekawszą i najpiękniej opowiedzianą historię spotkania: 1 x voucher r o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL do końca 2017 roku.

Od marki Gynauxil 3 x zestaw składający się z: Plusssz Kobieta, Witamina D3, Elektrolity, Magnez

Gynauxil

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw PROVAG składający się ze skórzanej kosmetyczki, żelu, emulsji i ręcznika do higieny intymnej

PR_08012016_bwizualizacja_provag_ręcznik

1 x piękna torba O bag viola

logo O bag 2016 (1)

obag viola

Fot. Materiały prasowe

AKCJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ. PRZECZYTAJ NADESŁANE LISTY tutaj.

Czas trwania akcji od 15 sierpnia 2016 roku do 15 września 2016 roku.

REGULAMIN AKCJI znajdziecie TUTAJ.


*Voucher o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL do końca 2017 roku.

Szczegóły: Nagroda może zostać zrealizowana w ramach jednej rezerwacji, z terminem wyjazdu, którego koniec przypada najpóźniej na dzień 31.12.2017. Nagroda nie obejmuje nie wliczonych w cenę najmu kosztów dodatkowych oraz dojazdu na miejsce i nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.