Go to content

„Nieśmiały erotyk”. Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Fot. iStock/oleg66
Moje paznokcie czerwone, bo to wpływa na wyobraźnię. Usta lśniące i nieśmiało uśmiechające się. Oczy paraliżujące blaskiem, rzęsy lekko roztańczone machające do KOGOŚ. Oddech szybki i gorący. Krok taneczny. KTOŚ patrzy nie wiedząc co zrobić. Zająć myśli czymś innym, odejść, podejść? Jednak podejmuje jedną z tych dobrych decyzji, kiedy myśli się: wszystko albo nic…

Obiecywać nic sobie nie będziemy, tylko kilka chwil do rana. Tak często samotność nas zabija, a my chcemy poczuć dreszcz akurat razem. Taniec, kilka drinków, otarcia ciała o ciało, uśmiech za uśmiech, krótka rozmowa, dotyk dłoni, języka. Aż w końcu dłoń wędrująca po udach, piersiach, twarzy, szyi nie będzie chciała się spieszyć, będzie zapamiętywać moje ciało.

Rozszerzone nozdrza będą wciągać zapach dobrych perfum z przeplatającym się podnieceniem. Oczy KOGOŚ zdziwione będą oglądać jak potrafię się wić bez skrępowania, jak moje zakazanie przeplata się z nieprzyzwoitością. Pokażę swoje ciało, bawiąc się nim zaproszę do wspólnej zabawy. Zapowiada się magiczny wieczór. Zapytam po francusku: Voulez vous couchez avec moi, ce soir? KTOŚ uśmiechnie się przyciągając mnie do siebie i całując w czerwone usta…

A gdy będzie po wszystkim, po wielkim uniesieniu i rozładowaniu wyjdę z poczuciem zadowolenia zostawiając kartkę:

„Uległam namiętności. Poznałeś moje ciało, jeśli pragniesz poznać moją duszę, zadzwoń”.

Ciekawi mnie co zrobi…

Opowiadanie nr 2

„Szaleństwo dusz”

Zabawa małej dziewczynki trwa. Lubi w ręku ściskać gorący klejnot zatracenia, nie chce tłumić krzyku rozkoszy. Chce być zaplątana w wiry burzy i ciepło myśli roztaczać. Jej usta wykrzywione grymasem będą mówić, choć myśli drżą. Znalazła go idąc po omacku ulicami wirtualnego świata.

Przypomniał jej, jak potrafi drżeć ciało, przypomniał, jak smakuje szaleństwo. Wieczne wątpliwości odrzuciła i uśmiechem się przytuliła. Tulił, trzymał w rękach, okrywał oddechem i zapachem chwili, zaprosił w stronę ogrodu i rozłożył czarodziejski dywan u jej stóp, położył dłoń na ustach by krzyku nie słyszał nikt oprócz niego… Pożegnał jej rozbudzone ciało, pocałował, zamknął ją w sobie pragnieniem zawiłym.

Miło wirowała, czuła dotyk jego myśli, kryła drżenie ciała, promykami się uśmiechała.

Tańczyli jak iskierki na prześcieradle, trzepotali zawstydzeni, dotknęli dna i błękitu nieba, wiatr tańczył w ich duszach. Przetarli oczy, tulili się i zapytali czy to obietnica radości.

Oczy rozbłysły jej czarem i pytała co dalej, z nadzieją, że kolacja we dwoje nad rzeką pragnienia. Teraz wtulona w fotel wpatruje się w głąb siebie wystraszona dziewczynka. Czy on pozwoli jej by nie dojrzała, czy przytuli do siebie jak dziecko? Ona chce by był z nią dzisiaj, na dłużej, by nie spadła obijając się o rzeczywistość.

Układa głowę na poduszce i z ufnością dziecka szepcze to czego wykrzyczeć nie może. Wie doskonale, że ta historia jest radością szarego dnia, ubarwia ciche życie i z rzeczy wiecznych jest najbardziej krucha.

Jak niewiele trzeba by zamknąć za sobą drzwi i nie mieć nic. Otwarcie drzwi nie pozwoli i tak nic zrozumieć, więc milczy spojrzeniem, wsłuchując się w rzeczywistość.

Idzie odważnie, bo przed nią najpiękniejszy sen na jawie, ich sen.

autorka: silnakobieta


Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię” prześlij do nas swoje opowiadanie, nie narzucamy formy, tematyki – napiszcie o tym, co wam w duszy od dawna, a może właśnie w kwietniu gra. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 12 kwietnia do 8 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 18 maja 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

Foksal_logo WAB-nowe-logo_wab

10 x zestaw książek, skłądający się z:

Steczkowscy. Miłość wbrew regule

SteczkowskaSteczkowscy

Postawili wszystko na jedną kartę – sprzeciwili się tradycji, zasadom i kościelnej regule. Wybrali siebie i miłość. Nikt ich nie wspierał, wszyscy się odwrócili. Było ciężko, ale wygrali swoje życie.

W latach sześćdziesiątych młody Stanisław Steczkowski jest księdzem w Duląbce, niewielkiej wsi w województwie podkarpackim. Charyzmatycznym, tryskającym energią, uwielbianym przez wiernych, dyrygentem chóru przykościelnego aktywizującego parafian. Danusia Wyżkiewicz, młodsza od niego o siedem lat, mieszka w tej samej wsi i śpiewa w chórze przykościelnym. Od dawna jest zakochana w Stanisławie, okazuje się, że z wzajemnością.

Ta książka mówi o pięknej miłości, ale też o borykaniu się przez całe życie z bytem, akceptacją społeczną, Kościołem i aparatem władzy, o nieustannym życiu poza nawiasem. Jest to też opowieść o bezprzykładnej walce o uznanie tej miłości przez Kościół, o dyspensę od ślubów kapłańskich i ślub kościelny. Walce wygranej na trzy lata przed śmiercią Stanisława.

Costello. Przebudzenie

Hermez_Costello

Drapieżna, bardzo zmysłowa próba zmierzenia się z cielesnością. 

Czy w obecnych czasach możliwe jest pełna akceptacja własnego ciała? Czy przyjemność z własnej cielesności zarezerwowana jest dla pięknych i młodych? Co z ciałami ułomnymi, niedoskonałymi, starzejącymi się, które nasza kultura skazuje na niebyt?

Elizabeth Costello, postać wykreowana przez J.M. Coetzeego, jest znaną pisarką. Do tej pory w swoich wykładach, wygłaszanych w uniwersyteckich aulach i podczas spotkań autorskich koncentrowała się na prawach uciskanych mniejszości, słowa służyły jej do stawania w obronie Innego. Żarliwie walczyła również z zabijaniem zwierząt.

Teraz, gdy odbywa serię spotkań w Europie, odkrywa zupełnie nowy rys swojej osobowości. Zaczyna na nowo doświadczać własnej cielesności, emanuje erotyzmem, zaraża nim. Prowokuje i buntuje się przeciwko ograniczeniom, jakie w tej sferze narzuca ludziom kultura, religia, ale i język, zazwyczaj tak giętki i bogaty, a tak ubogi w opisywaniu ludzkiej seksualności.

Noble Health logotyp kolor_jasne tło_CMYK

3 x Class A Collagen Complex

Zestaw Collagen COMPLEX

4 x Detox na Maxa 

zestaw Detox na Maxa

2 x Detox Tea + kubek

NH_zestaw_herbata+kubek

1 x Żelkowe love

NH_żelki

Regulamin akcji znajduje się tutaj.