Go to content

„Myślę, że okrutna prawda jest taka, że nie odejdę, bo się boję”. Akcja #ListdoNiego

Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Najtrudniejsze jest pierwsze zdanie. Najtrudniejszy jest początek….

Dlatego zacznę od sedna.

Tyle lat pragnę od Ciebie odejść. Tyle razy miałam wrażenie, że decyzja została już podjęta, że klamka zapadła. Pamiętam, jak oznajmiłam Tobie: „Byłam u adwokata”, a Ty z tym swoim wykańczającym spokojem, zapytałeś:  „Po co?”.

Wtedy pierwszy raz, od wielu, wielu lat rozmawialiśmy. Ty nie milczałeś, nie zasypiałeś, tylko także mówiłeś. O tym, że Tobie też jest ciężko, że też brakuje Ci ciepła, czułości, bliskości, że jesteś zmęczony.

Po tej rozmowie nastąpił miesiąc miodowy, dokładnie miesiąc. Po miesiącu, po raz kolejny wpadliśmy w otchłań. Otchłań mojego zniecierpliwienia, a Twojego zmęczenia. Otchłań codzienności, która nas pokonała. Otchłań, jaka dzieli nasze temperamenty.

Kilka lat temu, kiedy byłam bardziej nieszczęśliwa, bo oddalenie i obojętność w pierwszej fazie boli bardziej, ktoś mnie zapytał, czy byłam zakochana na początku naszej  drogi. Usłyszałam własną odpowiedź: „Nie pamiętam”. I to czułe, ciepłe stwierdzenie rozmówcy: „Dziecko…skoro nie pamiętasz, to nie byłaś. Tego się nie zapomina”.

Mam wrażenie, że wychodząc poranieni z naszych domów, chwyciliśmy się za ręce i tak nam zostało….Było nam dobrze. Mimo problemów. Mimo trudności. Byliśmy razem. Lojalnie. Ty zawsze pamiętałeś o rocznicach i uroczystościach. Kupowałeś mi kwiaty bez okazji. Widziałam w Twoich oczach to, czego mi brakowało najbardziej: akceptację. Akceptację tego jaka jestem, tego co robię. To co było atutem, z biegiem lat zmieniło się w najsłabsze ogniowo naszej relacji. Zaczęłam potrzebować  Mężczyzny. Kogoś, kto zaangażuje się w budowę domu, kto będzie umiał podejmować decyzje, kto weźmie odpowiedzialność za swoje słowa, za swoje działanie.

Ruszyłam w drogę, zaczęłam się zmieniać. Ty pozostałeś tamtym młodym chłopakiem, który rozwiązuje problemy przeczekując je i jest zdziwiony, kiedy wracają ze zdwojoną siłą.

Pamiętasz, jak na studiach spóźniłeś się dobę na egzamin? Wtedy wydawało się to śmieszne…. Wtedy było to śmieszne….Teraz wydaje się nieodpowiedzialne, męczące, frustrujące. Nie słucham Cię, nie jestem uważna, nie uwzględniam Cię w moich planach, bo ciągle zmieniasz zdanie, bo nie radzę sobie z Twoim brakiem konsekwencji, bo to co robisz nie jest spójne z tym co mówisz, bo nie mam pojęcia co myślisz.

Nie kocham Cię, ale Ty o tym wiesz. Czasami mam wrażenie, że czekasz, aż podejmę decyzję o odejściu. Sam tego nie zrobisz prawda? Bo trzeba by wziąć odpowiedzialność za swoją decyzję, bo trzeba by powiedzieć dzieciom, że nie będziemy mieszkać razem, bo trzeba by wprowadzić zmiany.

Dlaczego nie odejdę? Wymówek jest mnóstwo. Pierwszą są dzieci. One naprawdę nie wyobrażają sobie rozbicia naszej rodziny.

Myślę, że okrutna prawda jest taka, że nie odejdę, bo się boję. Boję się, że nikt nie pokocha mnie tak bezwarunkowo jak Ty. Okrutna prawda jest taka, że tkwię w bylejakości, bo tak jest łatwiej.

Wiesz, co jest moim marzeniem? Takim największym? Bym potrafiła Cię kochać…. Przepraszam, nie potrafię. A Ty doradzając mi przy kupnie sukienek, w których wiesz, że nie Tobie chcę się podobać, nie ułatwiasz….

Co będzie dalej? Nie wiem. Myślę, że najbardziej boję się tego, że nic się nie zmieni.

M.

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.