Zdrowie

RESWERATROL – sposób na długowieczność?

Redakcja
Redakcja
20 marca 2018
RESWERATROL – sposób na długowieczność?
Fot. istock / AleksandarGeorgiev
 

Czy człowiek może żyć wiecznie? Czy boski eliksir młodości był od zawsze w zasięgu naszych rąk? David Sinclair, biolog molekularny z Harvard Medical School, jest pewien, że tak. Czym jest resweratrol i co tak naprawdę potrafi?

Niezwykłe właściwości resweratrolu znane były już w starożytności. Miał on nie tylko wspomagać działanie układu krążenia, ale i stać się remedium na upływający czas. Resweratrol to polifenol naturalnie występujący w skórkach czerwonych winogron, borówkach, eukaliptusie czy orzeszkach ziemnych. Substancja ta wykorzystywana jest również w przemyśle i stanowi jeden z dodatków do żywności. W zależności od sposobu pozyskiwania, wyróżnia się postać trans- i cisresweratrol. Pierwszy typ to ten, który naturalnie występuje w owocach, postać cis powstaje w procesie fermentacji skórek z winogron.

Resweratrol jest jednym z najlepiej przebadanych „eliksirów młodości”. Jego siła działania antyoksydacyjnego jest prawie 4-krotnie większa od witaminy E i C. Trans – resweratrol, w maksymalnej bezpiecznej dawce jest jednym ze składników produktów LONG i LIFE naszej formuły ANTI-AGING ” – mówi Iza Jabłońska założycielka marki Medere.

RESWERATROL – sposób na długowieczność?

Fot. Materiały prasowe

Choć mogłoby się wydawać, że dostarczanie tej cennej substancji w postaci alkoholu niesie za sobą więcej szkód niż korzyści, dzieje się zupełnie odwrotnie. Świetnym przykładem na to są mieszkańcy państw położonych w basenie Morza Śródziemnego. Mimo diety obfitującej w tłuszcze nasycone i wino, odsetek cierpiących na choroby układu krążenia jest mniejszy niemal o połowę w porównaniu do innych krajów. Dzieje się tak dlatego, że zawarty w winie resweratrol hamuje utlenianie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, hamując jednocześnie agregację płytek krwi, czyli tworzenie złogów zatykających tętnice.

Niemal równolegle z doniesieniami o zbawiennym wpływie resweratrolu dla układu krążenia, pojawiły się spekulacje na temat jego zdolności hamowania procesów starzenia.

Znany naukowiec, profesor David Sinlcair z UNSW School of Medical Sciences i Harvard Medical School w Bostonie, przeprowadził badanie, które miało na celu ustalenie, czy preparat ten potrafi przedłużyć życie. Eksperyment został przeprowadzony na zwierzętach – muchach, myszach, a także komórkach drożdży. Jego wynik był niesamowity! U zwierząt, którym podawano resweratrol zaobserwowano wzmocnienie i uelastycznienie ścian aorty, znacznie poprawiła się koordynacja ruchowa, nastąpiło obniżenie cholesterolu. Uwagę naukowców zwrócił jeden z produktów przemiany materii – NAD+, czyli utleniona forma dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego. Badania na myszach pokazały, że podawanie prekursora tej cząsteczki (NMN) sprawia, że ich komórki są młodsze.

Wynikami badań zainteresowała się nawet NASA. Odkrycie zespołu profesora Sinclaira może pomóc organizacji w ochronie kosmonautów wysyłanych w podróż na Marsa przed szkodliwym wpływem promieniowania kosmicznego! Wiąże się również z możliwością opracowania nowych leków na raka. Obecnie trwają prace nad podawaniem NMN w formie leku.

Nigdy jeszcze nikt nie był tak blisko odkrycia bezpiecznego i skutecznego leku odmładzającego. Jeśli testy się powiodą, lek może trafić na rynek w ciągu 3-5 lat – deklaruje Sinclair.

Suplementacja resweratrolem to mnóstwo korzyści zdrowotnych! Oprócz właściwości chroniących serce, resweratrol może wspomóc leczenie nowotworów czy zapobiec rozrostowi naczyń krwionośnych. Resweratrol chroni również przed chorobią Alzheimera, usprawnia również przepływ krwi do mózgu, dzięki czemu poprawia pamięć i ogólną sprawność umysłową. Właściwa suplementacja pozwala również na zachowanie prawidłowej gospodarki hormonalnej. Jako silny antyoksydant, resweratrol w widoczny sposób spowalnia efekty starzenia.

Decydując się na suplementację resweratrolem, warto zwrócić uwagę na takie suplementy, które zawierają jego maksymalną, ale co ważne – bezpieczną dawkę.

Innowacyjnym na rynku preparatem jest ANTI-AGING Formuła marki MedereLab (www.mederelab.pl). Trzymiesięczy program suplementacji, zawiera starannie wyselekcjonowane, współgrające ze sobą aktywne składniki. Oprócz resweratrolu, znajdziemy wśród nich Witanię Ospałą czy Traganka Błoniastego, które mają udowodnione działanie przeciwstarzeniowe, pozytywnie wpływające na aktualny i przyszły stan zdrowia.


Artykuł powstał we współpracy z marką Medere


Zdrowie

8 kolorów korektora. Czy wiesz, jak ich używać?

Redakcja
Redakcja
20 marca 2018
Fot. iStock/monkeybusinessimages
Następny

Korektor to kosmetyk, bez którego trudno sobie wyobrazić makijaż idealny. Jeśli dobierzemy idealny rodzaj oraz barwę korektora i opanujemy precyzyjną aplikację, zamaskujemy nim różne zasinienia, przebarwienia, wypryski oraz inne niedoskonałości, które szpecą skórę. Ale można odpowiedni kolor i odcień zastosować do podkreślenia zdrowego kolorytu cery oraz rozjaśnienia pewnych partii twarzy.

Sprawdź, kiedy sięgać po poszczególne kolory korektora.


 

źródło: www.glamour.pl,  vumag.pl

Zdrowie

Strach przed miłością po nieudanym związku. Czego tak naprawdę się boimy?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
20 marca 2018
Fot. iStock/Rawpixel
Następny

Szczęśliwy związek? Dla osób, które właśnie mają za sobą rozstanie, coś takiego brzmi jak oksymoron. Bo jak można uwierzyć, że świat jeszcze kiedyś będzie kolorowy, kawa o poranku będzie miała intensywny zapach, bliskość będzie niewymuszona, a słowa „kocham cię” będą niosły szczere intencje, gdy serce krwawi? Łatwo powiedzieć, że czas leczy rany i wszystko się ułoży. Trudniej to jednak sobie wyobrazić. Wie o tym każda z nas, która ma za sobą burzliwe rozstanie.Ufałaś mu. Wierzyłaś, że właśnie z nim się zestarzejesz. Że będziecie tworzyć szczęśliwą rodzinę, mieć dzieci. Nie zakładałaś, że coś może się nie udać, więc od samego początku dawałaś z siebie wszystko. Teraz, gdy znów jesteś samotna, nie wyobrażasz sobie, że mogłabyś komukolwiek jeszcze zaufać. Czujesz, że nie przeżyjesz kolejnego takiego zranienia. Blokujesz się przed nową miłością świadomie lub nieświadomie. Bo z jednej strony chciałabyś mieć kogoś, do kogo można się przytulić, komu można się zwierzyć, w kim można mieć oparcie. Ale cholernie boisz się, że znowu coś nie wypali.

Posłuchaj, to normalne. Masz prawo bać się miłości, a nawet przestać w nią wierzyć. Co jednak zrobisz, jeśli pojawi się nieproszona? Zaryzykujesz czy odpuścisz? Przełamiesz strach czy zaprzepaścisz szansę na szczęśliwe życie? Teraz pewnie nie umiesz odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest w tobie za dużo żalu i goryczy. Dlatego dobrze byś zrozumiała, co tak naprawdę dzieje się teraz w twojej głowie. Czas rozłożyć twój strach na czynniki pierwsze.

Lęk przed ryzykiem

Tak, umawiając się na randki ryzykujesz. Nikt ci nie powie, że nie masz nic do stracenia. Możesz znowu zostać zraniona, możesz stracić mnóstwo czasu na spotykanie się z facetami, którzy nie nadają się na partnerów. Ryzyko jest nieuniknione. Ale musisz pamiętać, że nic spektakularnego nie zadzieje się, jeśli nie wykonasz tego pierwszego kroku ze świadomością, że istnieje prawdopodobieństwo rozczarowania się.

Utrata wiary

Trudno jest ci wyobrazić sobie, że romantyczna miłość w ogóle istnieje. Boisz się, że to już nigdy się nie wydarzy – te motyle w brzuchu, różowe okulary, tęsknota, pragnienie, zaufanie i bezpieczeństwo. Nie trać wiary w miłość i szczęśliwe zakończenie swojej historii. Ona wciąż się pisze.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Buduję MOCne Kobiety! Z wdzięczności za to, kim dzisiaj jestem!

cukrzyca typu 1

Cukrzyca typu 1. Co należy wiedzieć o tej chorobie?

Bób - jak gotować, właściwości dla zdrowia, przeciwwskazania

Bób – jak gotować, by był idealny? Właściwości zdrowotne bobu