Listy do redakcji

Boję się myśleć, co czują kobiety wychodzące z domów, które nie mówią do nich: możesz wszystko. Mówią: jesteś głupsza… Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
2 kwietnia 2020
Fot. iStock
 

W  zeszłym roku skończyłam 40 lat. I było, i jest, mi z tym dobrze. Choć pewnie nie powinno, bo pozbyłam się już miliona złudzeń i świat stał się dla mnie zdecydowanie bardziej jasny. Choć pewnie poprawniej byłoby napisać „ciemny”.
Z wielu różnych powodów były to dla mnie dobre urodziny, na pewno lepsze niż 20-te i niż 30-te. Przede wszystkim dlatego, że zrozumiałam kim jestem i czego chcę. Poczułam, gdzieś między tą trójką i czwórką w dziesiątkach, że ja już wiem. Wiem, że jestem w dobrym miejscu, z tym mężczyzną, że już nie muszę szukać. Że to jest właśnie to.

Skończył się czas miliona niefajnych wątpliwości, choć nie oznacza to, że ich nie ma.  Ale nawet jeśli myślę, to nie oznacza to już chaotycznego szukania i rozchwiania. Raczej merytoryczną decyzję, wynikającą z refleksji, świadomości i poczucia własnej wartości.

Długo nad tym pracowałam. Nie, że dom mi nie dał bazy. Dał, i to mocną jak cholera. Aż boję się myśleć, co czują kobiety wychodzące z domów, które nie mówią do nich: możesz wszystko. Mówią: jesteś głupsza. Albo: on jest chłopakiem, jemu wolno, tobie nie… Z domów…
Z domów zupełnie innych od mojego, w którym płeć nie miała i nie ma żadnego znaczenia, bo siła była i jest we Mnie, po prostu.

To właśnie po trzydziestce nauczyłam się mówić, że jestem feministką. Dążącą do równości. i zrozumiałam, czym jest ta mityczna równość: płac, języka, traktowania. Nie rozumiem kobiet, które mówią „nie jestem feministką, ale…”, bo to „ale” własnie je feministkami robi. Doceniam ich kroki, one są na tej drodze, którą mi było dane przejść trochę wcześniej.
Nauczyłam się nie być miłą. Nauczyłam się być asertywną. I ciągle nad tym pracuję.

Nauczyłam się też unikać instytucji, które z założenia są opresyjne wobec kobiet. Kościoła – do którego nie zapisałam już mojej córki, władz – które poniżają mój intelekt, wiedzę i byt – na każdym kroku. Unikam patrzących na mnie z góry mężczyzn. Unikać, czyli nie wchodzić do nich. Ale nie być wobec nich bierność. Tak, to też jest nowe. Bycie kobietą nie jest tożsame z biernoscią!
Walczę z tymi, którym wydaje się, że mogą. Nie mogą, ale oni nie spodziewają się dyskusji i reakcji. Trudno. Ich problem.

Mam świadomość własnego ciała. Prawa do przyjemności i do nieposiadania dzieci, jeśli ich nie chcę. Mam prawo żądać edukacji seksualnej dla córki  i mówić jej, że tęcza jest piękna, miłość nie wyklucza, a najważniejsza jest wola konkretnego człowieka. Ma osiem lat .W jej klasie – z tego, co widzę – wśród rodziców to nie jest oczywiste. Tak, tam  też mówię.

Ale się boję. Cholernie. Tych wszystkich, którzy chcą mi zabrać moją kobiecą wolność. Zakazami. Nakazami. Dulską moralnością. Swoimi kompleksami, swoim strachem, swoją niewiedzą, swoją religią. Jestem historyczką. Wiem, do czego mogą prowadzić konkretne słowa i zasady. Widzę pewne prawidłowości, których wolałabym nie widzieć i przed którymi chciałabym obronić moją córkę. Znam literackie utopie, które mogą stać się rzeczywistością…

I ciągle wierzę, że jest nas więcej, że pewnym planom powiemy „no pasaran”. I że świat któregoś dnia – oby nie za późno – zrozumie, że Joanna Jaśkowiak, krzycząc (pewnego czarnego dnia) na Placu Wolności w Poznaniu, że „jesteśmy wkurwione” po prostu diagnozowała konkretną sytuację. Jesteśmy. Ja jestem.
Wiem, gdzie zaczyna się moja wolność.

I nie zamierzam jej oddawać.

e.

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Listy do redakcji

Z dedykacją dla wszystkich Bab 🌻, aby odnalazły swoje JESTEM 💙 Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
2 kwietnia 2020
Fot. iStock
 

Z dedykacją dla wszystkich Bab z okazji Dnia Kobiet🌻, aby odnalazły swoje JESTEM💙

Życie to zobowiązania.
❗Zobowiązania zawodowe.
❗Zobowiązania rodzinne.
❗Zobowiązania społeczne.
Kim jestem? 🤔
💚Jestem córką,
❤Jestem matką,
💛Jestem siostrą,
💜Jestem marketingowcem,
💙Jestem hotelarzem
Funkcjonuję w tych rolach, zapominając, że po prostu JESTEM.

A kim? 🤔
Sobą i Indywidualnością. 👩

🌻Lubię przeklinać, ale moje role rzadko na to pozwalają… Bo nie wypada Pani Dyrektor Hotelu rzucić „mięsem”. Rozumiem to i wyrażam się wtedy czystą polszczyzną. 😊 Ale za to w roli przyjaciółki pozwalam sobie. …bo mogę
Mówię, co myślę – tą część siebie realizuje w wielu rolach. Nie wszystkim to odpowiada, ale wyznaję zasadę (jak mawiała jedna z irlandzkich deputowanych), że „skoro nie można mówić tego co się myśli to po co myśleć!”
Pracowałam z właścicielami, prezesami, dyrektorami, a także całym personelem obiektów hotelowych i wiesz co jest najciekawsze? Kto „najciężej” reaguje na prawdę i szczerość? Ci najwyżej 😉 Uwielbiam ich miny zaskoczenia połączonego ze zdziwieniem, że ktoś wyraża się w sposób bezpośredni, nie owijając w bawełnę.

🌻Niewielu ufam – na moje zaufanie trzeba zapracować i to niezależnie od roli w jakiej występuję. No może fory ma moja rodzina, a zwłaszcza dzieci, którym bezgraniczne zaufanie do mnie odwzajemniam tym samym. W pracy hotelarza, aby komuś zaufać zawodowo, potrzebuję sporo czasu i różnych sytuacji, które obnażają osobowość i pokazują emocje i zachowania w różnych sytuacjach. Wtedy mam pewność z kim mam do czynienia.

🌻Niewielu pozwalam się znać – tak to poprawne sformułowanie. Większość z Was zna mnie z roli jaką przy danej osobie pełnię. Wiesz jakim jestem marketingowcem, hotelarzem czy siostrą. Niewielu wie kim po prostu 💚JESTEM💚. Bardzo niewielu, bo zliczę ich na palcach jednej ręki.

🌻Lubię manipulować. Często wykorzystuję manipulację do osiągania celów. Rozmowy, negocjacje potrafię poprowadzić tak, aby dostać to czego chcę. Manipulacja nie jest zła, jeśli nie stosuje się jej by kogoś skrzywdzić. Każdy z nas manipuluje na co dzień, nie każdy świadomie. Manipulujemy swoimi dziećmi obiecując im nagrodę za wykonanie jakiego zadania. Manipulujemy współpracownikami grając na ich np. współczuciu, aby zrobili to o co prosimy. Manipulujemy podwładnymi. Manipulujemy przełożonymi.

🌻Nie lubię nijakości. Jak coś ma być byle było, to po co? Po co robić reklamę, tylko po to żeby była, bo szef kazał, bo musimy coś zrobić, bo mamy już wykupioną stronę w gazecie. Jeśli jej nie zapamiętasz to jej nie ma. Szkoda wysiłku. Szkoda pracy. Szkoda czasu. To samo dotyczy się ludzi. Jak jesteś nijaki to Cię nie pamiętam. Prędzej Cię zapamiętam jak mnie „wqr …”, albo wywołasz inną emocję wartą chwili uwagi na to co robisz.

🌻Śmieszą mnie głupie żarty. Ot, tak.

🌻Jak Cię nie lubię to wiesz to. Jak Cię lubię to też to odczujesz. Radość sprawiają mi ludzie, dlatego od zawsze związana jest z hotelarstwem, gdzie spotykam ich na co dzień. Wielu. Każdy jest inny. Każdy mnie czegoś uczy, inspiruje, sprawia radość lub przyprawia o ból głowy.
To moje życie i wszystkim Wam dziękuję, że jesteście.❤

Edyta Wawrzyniak

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Listy do redakcji

Kobiecość to też morze tajemnic ukrytych głęboko. Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
2 kwietnia 2020
Akcja #Jestem Kobietą
Fot. iStock – Akcja #Jestem Kobietą

Kobiecość to dla mnie wyzwanie KAŻDEGO DNIA! To ogromna siła, z którą ma każda z nas To światełko w tunelu i nadzieja na lepsze jutro To połączenie piękna z naturalnością i z delikatnością, pewnością siebie. To magnetyzm połączony z wielu pięknych czynników takich jak: uśmiech, blask, ciepło bijące prosto z serca, naturalność, mądrość, miłość itd.. Bycie kobietą to łagodność, wdzięk, seksapil, subtelność ,to iskra, która w nas drzemie i tylko czeka by zaiskrzyć. To sztuka którą nie da się zagrać, bo ona gra sama. Bycie kobietą to autentyczność, intensywność i ognisko które pali się cały czas. Kobiecość to też morze tajemnic ukrytych głęboko. To tęcza barw i łąka pełna kwiatów, to promyk słońca w deszczowy dzień, to cenny dar, który trzeba pielęgnować każdego dnia. Kobiecość to nasza broń kobieca, to bestseller, który najlepiej się sprzedaje 

Każdego dnia,gdy budzę się rano i spoglądam w lustro jestem wdzięczna losowi, że jestem kobietą! Nie, nie nie mogłabym być facetem! Bycie kobietą to świetna sprawa! Bycie kobietą to raj! Pamiętam dzień, w którym po raz pierwszy poznałam słowo KOBIECOŚĆ to słowo padło z ust mojej śp. babci, którą zapytałam o koronkową bieliznę, którą znalazłam w pokoju mojej starszej siostry. I od tego się zaczęło, zaczęłam poznawać znaczenie kobiecości, a potem, gdy dorastałam zaczęłam odkrywać ją w sobie! Gdy byłam starsza babcia mi powiedziała: Beatko pielęgnuj swoją kobiecość ,bo jest piękna i nieskazitelna i nie pozwól, by ktoś albo coś ją zaburzyło jej wyjątkowość! Dorastałam w domu, gdzie rządziły kobiety dla których kobiecość zawsze była kluczem do sukcesu!

Dla mnie kobiecość to MOJA NAJLEPSZA PRZYJACIÓŁKA

Która pomaga mi stąpać twardo po Ziemi i która dodaje mi pewności siebie. Częstuje mnie delikatności i subtelności . Upiększa mnie i powoduje, że mój uśmiech topi każdy lód! Z nią marzę i spełniam z marzenia! Z nią idę przed siebie i nie patrzę w tył! To ona podnosi mnie porażkach i głośni mówi: Idź mała, teraz się uda, bo jesteś wspaniała, bo jesteś wyjątkowa! To ona buduje moją piękną duszę i podkreśla moje piękno, moje Ja-niepowtarzalne Ja! To dzięki niej mam siłę i jestem SUPERWOMAN , to dzięki niej w mojej głowie szalonych pomysłów nie brakuje! To dzięki kobiecości jestem łagodna jak baranek, a gdy trzeba pokażę rogi! To dzięki niej jestem jak mówi mój synek: NAJCUDOWNIEJSZĄ MAMĄ NA ŚWIECIE, a dla męża: KOBIETĄ WYMARZONĄ

To dzięki niej znajduję światełko w tunelu i staję się wojowniczką! To dzięki niej staję się słodka, romantyczna, pracowita, seksowna, szczęśliwa i spełniona, bo KOBIECOŚC ma MOC-którą nie da się opisać słowami! To dzięki kobiecości kocham życie i czerpię z niego pełnymi garściami .To dzięki kobiecości jestem wielowymiarowa i z aniołka potrafię zmienić się w diablicę! To dzięki niej wierzę w siebie i moje możliwości! To kobiecość pozwoliła mi odkryć w sobie pasję i to dzięki niej dałam światu cud-mego synka! To dzięki niej jestem super mamą i żoną, to dzięki niej się spełniam i chcę więcej, chcę dalej być szczęśliwa i spełniać marzenia .To dzięki kobiecości mam świadomość moich walorów i mam wielką mądrość życiową! To dzięki kobiecości mam APETYT NA ŻYCIE, bo kobiecość jest moją najlepszą drogą, moim kluczem do szczęścia i sukcesu! kobiecość to piękna przyjaciółka co w sercu mi gra i w mnóstwo siły dzięki niej mam. To dzięki niej jestem sobą i akceptuję siebie w 100 % !
Życzę sobie większej wiary w siebie i swoje możliwości! życzę sobie więcej szczęśliwych dni i mało smutku. Życzę sobie zdrowia-bo ono jest najważniejsze. Wszystkim kobietom bliskim i nie tylko życzę miłości-bo to ona uskrzydla,życzę odnalezienia w sobie pasji i mnóstwo siły, bo jesteśmy #girlpower!

Marzę o świecie dla nas kobietki, w którym kobiety jeszcze bardziej będą docenianie, w którym będzie radość i w którym będziemy czuć się cudownie! życzę nam świata bez smutku i cierpienia! łączmy się kobiety, bo jesteśmy #dreamteam

Becia

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

„Była gówniarą. Nie musiała jeszcze inwestować w dobry stanik”. Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Akcja #Jestem Kobietą

Życie to nie bajka i nie każda kobieta może pochwalić się ciepłymi relacjami z innymi kobietami. Akcja #Jestem Kobietą

Najbardziej brakuje mi możliwości wyluzowania się i odstresowania się. 🎄 Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”