Go to content

Popularny bad boy z kotkiem pilnie poszukiwany. Czyli o jakich mężczyznach marzą kobiety

Facet po rozstaniu: czy przeżywa je tak, jak kobiety?
Fot. iStock / annebaek

Co nas kręci, co nas podnieca? Nie, nie chodzi mi dziś wyjątkowo o dobrą literaturę, kino czy wyśmienity koncert. Mam na myśli, to, co sprawia, że na widok tego czy innego pana kolana nam miękną, a serce bije mocniej. Tak, wiem, to pytanie jest zbyt ogólne. Ale gdyby tak zebrać choć garść tych wszystkich elementów składających się na męską atrakcyjność?

Wiecie co się okaże? Coś oczywistego: to będzie grupa pełna sprzecznych, czasem nawet zupełnie wykluczających się elementów. Ile pań, tyle odpowiedzi. Jeśli jesteście ciekawe jakie cechy inne panie uznały za atrakcyjne, to mamy tutaj coś dla was. Portal Way Too Social przygotował listę 100 cech i innych czynników stanowiących (kobiecym zdaniem) o atrakcyjności panów.
W pierwszej dziesiątce znalazły się te, naprawdę „podstawowe” takie jak… zdrowo wyglądające, ładne oczy, bogactwo (no, co?) i inteligencja. Prosta sprawa: przecież oczy to zwierciadło duszy, a zasobny portfel to szansa na dostatnie życie dla całej rodziny (z biologicznego punktu widzenia po to w końcu wchodzimy w związki: żeby mieć potomstwo). Inteligencja sprawi, że będzie jeszcze o czym pogadać. Czego chcieć więcej?:) Odrobinę dalej, ale ciągle wysoko na naszej liście znalazły się cechy, które składają się na taki „społeczny”, obraz naszego potencjalnego partnera.

Mężczyzno bądź otwarty! Ale niedostępny…

No więc dobrze by było, żeby był zabawny i otwarty. Ale niech jednocześnie będzie niedostępny! To przecież całkiem logiczne: ma być niedostępny dla nas. Bardzo często nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić… Wygląda na to, że ta zasada dotyczy nie tylko panów, ale i pań. I jeszcze, żeby się uśmiechał z pewnością siebie. Damy radę, prawda?

Ach, ta popularność!

Ale dalej zaczyna być „pod górkę”. Przynajmniej dla panów. Bardzo atrakcyjnym atrybutem męskości okazuje się bowiem bycie sławnym, popularnym, rozpoznawalnym po prostu! Czy to coś zaskakującego? Nie od dziś wiadomo, że podobają nam się te piosenki, które znamy. No i przecież skoro on jest znany to i w jakiś sposób ważny… Przynajmniej taki sukces ma na koncie.
Co jeszcze, drogie panie? No oczywiście, atrakcyjny mężczyzna musi „wyglądać”. Podoba nam się pokaźny wzrost, dobrze dobrane ubranie (pośrednio mówi nam ono co nieco o statusie materialnym pana) w tym buty i koszule, koniecznie odzwierciedlające nietuzinkową osobowość. Dorzućmy do tego głęboki, władczy głos i odpowiedni zapach (dla każdej z nas oczywiście atrakcyjny mężczyzna pachnie inaczej).

Niech bad boy pokocha pieski i kotki…

Co jeszcze? Dla wielu z nas liczy się silna osobowość. Atrakcyjny pan powinien więc czymś albo kimś zarządzać, nad kimś dominować. Czasem ta fascynacja męską siłą charakteru niestety przekracza pewne granice. Wtedy kochamy „bad boyów”, w kontakcie z którymi łatwo można się porządnie sparzyć. Ale przecież ryzyko jest bardzo podniecające. Cóż, każdy lubi inny rodzaj adrenaliny. Zaraz obok pań kochających „niebezpiecznych” pojawiają się więc panie, które pociągają mężczyźni łagodni, deklarujący miłość do zwierząt. Ciągle jeszcze wierzymy w to, że skoro ktoś kocha futrzaki to na pewno jest dobry i opiekuńczy w stosunku do ludzi. A właściwie w stosunku do nas.

Samolub również w cenie, niech szepce na uszko

Zaskakujące, że przyciągają nas również mężczyźni odrobinę samolubni. Podobno pociągająca jest w nich umiejętność zadbania o siebie samego, o swoje samopoczucie. Na pewno zyska jeszcze na atrakcyjności, jeżeli będzie nas umiejętnie zdobywał. Oryginalnie. I poprzez umiejętny kontakt fizyczny. Najlepiej żeby jeszcze szeptał nam słowa zachwytu wprost do uszka.

Jak być atrakcyjnym dla kobiety? To bardzo proste, drodzy panowie. Powinniście być po prostu pewni siebie i skromni jednocześnie, zabawni i niedostępni, współczujący i władczy. Poćwiczcie. Pełna lista atrakcyjnych cech znajduje się tu. Powodzenia 😉


Źródło: Way Too Social