Go to content

Zdrowie według znaku zodiaku? Sprawdź, na co musisz szczególnie uważać

Zdrowie jest jedną z podstawowych rzeczy, której sobie życzymy. Jego stan zależy od wielu czynników, począwszy od predyspozycji genetycznych, skończywszy na stylu życia. Wszelkie zaniedbania, grzechy popełniane przeciwko zdrowiu prędzej czy później się zemszczą, nie warto więc sprawdzać wytrzymałości organizmu. 

Osoby, które zwracają uwagę na duchowy aspekt życia, przykładają wagę do predyspozycji zdrowotnych, z którymi każdy z nas się rodzi. Według astrologów, znak zodiaku, który patronuje każdemu z nas, wpływa na charakter, przyszłość i również może warunkować stan zdrowia. Każdy znak zodiaku wpływa na konkretną część ciała i może powodować częstsze pojawianie się pewnych dolegliwości. Jeśli jesteście ciekawe, co według astrologii jest waszą słabą stroną i na jakie choroby powinnyście uważać, przeczytajcie.


 

źródło: www.ahoroskop.plznakzodiaku.pl

 

Fot. iStock/TatianaDavidova

1/12 Baran (21.03 – 19.04)

Osoby urodzone pod znakiem Barana dotyka większe ryzyko pojawienia się skłonności do migren oraz innego rodzaju bólu głowy. Baran zarządza głową i oczami, więc szczególną uwagę należy zwrócić na wszelkie choroby związane z głową —  guzy mózgu, krwiaki, tętniaki, urazy głowy, migreny, problemy ze wzrokiem czy z uszami. Częściej, niż u innych znaków zodiaku, mogą pojawiać się są blizny na twarzy, co może być związane z pewną nadpobudliwością ruchową.

Fot. iStock/TatianaDavidova

2/12 Byk (20.04 – 22.05)

Byk zarządza szyją, a w szczególności karkiem, gardłem, uszami oraz rejonem potylicznym. Ci, którym patronuje Byk, mogą częściej skarżyć się na problemy z gardłem, schorzenia krtani, zanik głosu. Mogą pojawiać się przeziębienia i zachowania na grypę oraz problemy z tarczycą. Byki dotykają także też problemy ze zdrowiem skóry, więc są oni częstymi gośćmi u dermatologów.

Fot. iStock/TatianaDavidova

3/12 Bliźnięta (23.05 – 21.06)

Bliźnięta zarządzają ramionami, dłońmi, a według starożytnej astrologii również płucami i żebrami, które  podatne są na choroby i urazy mechaniczne. Bliźnięta najczęściej uskarżają się na pneumonię, zapalenie oskrzeli oraz alergię wziewną i astmę.

Fot. iStock/TatianaDavidova

4/12 Rak (22.06 – 22.07)

Rak jest znakiem, który szczególną pieczę trzyma nad wyjątkowo ważnymi dla kobiet częściami ciała – piersiami i brzuchem. Szczególnie należy w tym przypadku uważać na schorzenia przełyku, żołądka, trzustki, górnej części wątroby oraz kanałem piersiowym. Kobiety mogą częściej od innych cierpieć z powodu torbieli, zwłóknień, guzów czy nowotworów piersi.

Fot. iStock/TatianaDavidova

5/12 Lew (23.07 – 23.08)

Lew odpowiada za kondycję serca, płuc i kręgosłupa. Ponieważ osoby spod tego znaku zodiaku najczęściej żyją w stresie, bardziej narażone są na dusznicę, zawały serca, choroby związane z żyłami i naczyniami krwionośnymi (np. tętniaki) oraz anemię. Dotykający Lwy ból kręgosłupa najczęściej wynika z wysokiego poziomu stresu i napięć emocjonalnych.

6/12 Panna (24.08 – 22.09)

Starożytna astrologia przypisuje Pannie panowanie nas układem nerwowym, więc z tego względu osoby spod tego znaku mogą uskarżać się na wrzody żołądka i choroby wywołane stresem i napięciem nerwowym. Częściej niż u innych znaków, może pojawiać się zapalenie wyrostka robaczkowego oraz otrzewnej i problemy z wątrobą. Szczególnie delikatne są jelita, co powoduje podatność na biegunki oraz bóle brzucha na tle nerwowym.

Fot. iStock/TatianaDavidova

7/12 Waga (23.09 – 22.10)

Wagi powinny przede wszystkim zwracać uwagę na kondycję układu moczowego. Najczęściej dotyka je problem z kamieniami nerkowymi, zapalenie moczowodu, zapalenie nerek oraz guzy pęcherza czy nerek. Powinny także uważać na dolną część pleców i odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Fot. iStock/TatianaDavidova

8/12 Skorpion (23.10 – 21.11)

Skorpion odpowiada za schorzenia podbrzusza, genitaliów (pęcherza, cewki moczowej, prostaty) oraz problemy z kośćmi nosowymi (polipy w nosie, katar). Kobiety mogą cierpieć z powodu chorób układu rodnego, np. guzów macicy, choroby jajników, zaburzenia miesiączkowania. Skorpiony narażone są również na problemy natury seksualnej i psychicznej.

Fot. iStock/TatianaDavidova

9/12 Strzelec (22-11 – 21.12)

Strzelce cieszą się dobrym zdrowiem i długowiecznością, ale mają kilka słabszych punktów w swoim ciele. Mogą mieć problemy z biodrami, udami, kośćmi, żyłami i nerwami. Osoby spod tego znaku zodiaku częściej od innych ciepią na reumatyzm oraz choroby bioder, a także ulegają złamaniu kości.

Fot. iStock/TatianaDavidova

10/12 Koziorożec (22.12 – 19.01)

Koziorożec może uskarżać się na problemy z alergią, stawami, złamaniami. Najczęściej ten znak jest podatny na przeziębienia, wychłodzenia organizmu. Koziorożce mogą zapadać na nerwice, depresje oraz problemy psychiczne.

Fot. iStock/TatianaDavidova

11/12 Wodnik (20.01 – 18.02)

Wodniki mają delikatny układ nerwowy, więc szczególnie muszą uważać na problemy natury neurologicznej. Osoby spod tego znaku powinny zwrócić uwagę na stan nóg, a dokładnie samych kostek i częścią nóg od kolan do kostek. Mogą się pojawiać także choroby łydek, żylaki, stwardnienia tętnic.

Fot. iStock/TatianaDavidova

12/12 Ryby (19.02 – 20.03)

Ryby mają delikatne stopy, podatne na deformacje i słabszy układ krążenia. Osoby urodzone w tym znaku wykazują większą skłonność do uzależnień od alkoholu, narkotyków, leków psychotropowych, a także depresji, nerwic, chorób psychicznych.