Fioletowy szampon nie tylko dla blondynek. Brunetki także powinny po niego sięgać

Blondynki doskonale znają problemy, jakie czasem pojawiają się na ich czasem intensywnie rozjaśnionych pasmach. Wiele z nich wie, jak mało efektownie prezentują się nieładnie żółknące włosy. Na szczęście istnieje prosty sposób, czyli fioletowy szampon, który wyróżnia się na drogeryjnych półkach z innymi kosmetykami do pielęgnacji włosów.
Tzw. fioletowy szampon doskonale niweluje żółty odcień pojawiający się na pasmach. Wynika to z faktu, że neutralizuje żółtą poświatę, która towarzyszy procesowi rozjaśniania. Przy okazji wydłuża też trwałość i intensywność farbowanego blondu, ochładza go przez co wygląda świeżo. A najważniejsze jest to, że chroni przed wysuszeniem oraz obciążaniem rozjaśnianych pasm, które szczególnie narażone są na uszkodzenia i kiepską kondycję. Chyba każda posiadaczka farbowanych włosów marzy o tym, by jej czupryna prezentowała się jak najlepiej, była zdrowa i błyszcząca.
Brunetki też mają problem z niechcianymi refleksami
Co ciekawe, z zalet fioletowego szamponu mogą skorzystać nie tylko blondynki, ale i brunetki, które jednak nie sięgają po to rozwiązanie zbyt często. A ten szampon doskonale sobie radzi z ochłodzeniem zarówno koloru jasnego, jak i ciemnego. Naturalne brunetki często zauważają na swoich włosach miedziane refleksy, które nie zawsze dodają im uroku. Aby je zamaskować, fioletowy szampon należy stosować raz w tygodniu przez trzy tygodnie. To pomoże osiągnąć wystarczająco trwały efekt równomiernego odcienia włosów. Od czasu do czasu warto zastosować tę metodę.
źródło: wizaz.pl, www.elle.pl
6 najczęstszych przyczyn bólu głowy, które zależą od jego lokalizacji
Ból okolicy oka, szczególnie gdy towarzyszą mu objawy zlokalizowane po tej samej stronie, takie jak zaczerwienienie i łzawienie oka, zaczerwienienie i potliwość twarzy, uczucie zatkania i wyciek wodnistej wydzieliny z otworu nosowego, może wskazywać na klasterowy ból głowy. Są to napady silnego, jednostronnego bólu, który pojawia się nagle, najczęściej w nocy lub nad ranem i bardzo szybko narasta. Klasterowy ból głowy jest chorobą przewlekłą, a leczenie musi być dobrane przez lekarza indywidualnie do każdego pacjenta.