Lifestyle Psychologia

Nie wystarczy tylko być prawdomównym. Co zrobić, żeby inni ci ufali?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
20 lutego 2018
1 z 1

Nie wystarczy tylko być prawdomównym. Co zrobić, żeby inni ci ufali?

Fot. iStock/Xsandra

Odpowiedni zapach

Zapach, jaki wokół siebie roztaczamy jest niezwykle istotny. I nie chodzi wyłącznie o to, czy komuś się podoba czy też nie. Czy jest intensywny i drażniący czy delikatny i przyjemny. Nasz zapach może mieć duży wpływ na to, czy inni ludzie będą w stanie nam zaufać. Tu pomocna będzie lawenda, ponieważ działa kojąco. Inaczej zadziała na przykład mięta pieprzowa.

Wspólne kontakty

Łatwiej wzbudzić czyjeś zaufanie, mając wspólnych znajomych. Jest większe prawdopodobieństwo, że dwie osoby, które mają wspólnego znajomego/przyjaciela, szybciej się polubią i zdobędą swoje zaufanie, niż dwie osoby, których kompletnie nic nie łączy.

Na podstawie: Power of positivity

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

6 najczęstszych przyczyn bólu głowy, które zależą od jego lokalizacji

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2018
1 z 6

Połowa głowy - szczególnie okolice skroni

Fot. iStock

To może być objaw migreny, na którą cierpią ludzie w różnym wieku. Ból jest specyficzny, bardzo dokuczliwy, najczęściej występujący w okolicy skroniowej. Często towarzyszą mu nudności, nadwrażliwość na światło i połowiczy ból twarzy. Zazwyczaj ataki trwają od 4 do 72 godzin, po czym następuje przerwa trwająca od kilku dni do kilku miesięcy. Napady mogą pojawiać się z tzw. aurą (mroczki przed oczami, szum w uszach, drętwienie twarzy, ciała, uczucie przechodzenia przez ciało prądu, problemy z wysłowieniem się i in.) lub bez niej, czyli po prostu pojawia się nagły i silny ból.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

Miłość czy zauroczenie? Dlaczego podobają nam się inni ludzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 lutego 2018
1 z 1

Dlaczego podobają nam się inni ludzie, czyli jak pomylić miłość z czymś błahym

Dlaczego podobają nam się inni ludzie, czyli jak pomylić miłość z czymś błahym

1. Widzisz tę osobę jako kogoś, kto potrzebuje twojej pomocy

Widzisz, że jest bardzo wrażliwa i zagubiona. Zaczynasz się nią opiekować i rozumiesz, że naprawdę potrzebuje twojej pomocy. Wiesz, że „się rozpadnie”, jeśli nie poświecisz jej swojego czasu i emocji. Wiążesz się wiec z tą osobą nicią odpowiedzialności, komplikując sobie i jej życie. To nie jest miłość.

2. Wierzysz, że twoja miłość będzie w stanie zmienić tę osobę

Być może trzymasz się tego fałszywego poczucia optymizmu. Lubisz być „wybawicielem”. Zaczynasz  wierzyć, że kiedyś mógłbyś pokochać tę osobę tak mocno, jak pragniesz, jeśli tylko zmienisz ją w kogoś innego. Ale faktem jest, że ludzie naprawdę zmieniają się tylko wtedy, gdy sami tego chcą. Prawdziwa miłość akceptuje ukochaną osobę taką, jaka jest naprawdę.

3. Czujesz się winny

Poczucie winy jest bardzo powszechnym narzędziem, którego toksyczni ludzie używają w związkach, aby ich partnerzy ich nie opuścili, nie odeszli. Uważaj na tę pułapkę. Wina nigdy nie powinna być czynnikiem motywującym do zakochania się w kimś. Nie możesz kochać z poczucia winy.

4. Twoi niedoinformowani przyjaciele przekonują cię, abyś „spróbował”

Chociaż dobrze jest posłuchać rad zaufanych przyjaciół i rodziny, ostateczna decyzja dotycząca twojego życia miłosnego powinna należeć do ciebie, bo to ty wiesz najlepiej czego pragniesz i co dostajesz w danej relacji, czy jesteś naprawdę szczęśliwy.

5. Myślisz, że jesteś zakochany

Pomylić miłość wcale nie jest trudno. Zwłaszcze, jeśli bardzo się o niej marzy i myśli o niej od dłuższego czasu. Wystarczy, że ktoś podoba ci się fizycznie, jest miły, robi dobre wrażenie i – już jesteś gotowy uwierzyć, że to, co czujesz, to „coś więcej”. Kłopot pojawia się w momencie, gdy jesteś już w ta osobą w związku i spotykasz kogoś, kto dla ciebie okazuje się być „tym wyjątkowym”…

Nie spieszmy się z miłością. Warto czekać na to, co prawdziwe.


Na podstawie: relrules.com

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

7 najczęstszych kłamstw narcyzów. Co naprawdę znaczą?

Odmień swoje życie. 5 rzeczy, które ludzie sukcesu robią w weekend

Cytaty z Małego Księcia

„Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące. Zdecydowałeś się odejść, to idź”. Cytaty z Małego Księcia