Sposoby na worki pod oczami, które z nich są skuteczne? Worki pod oczami i opuchnięte powieki – znamy je bardzo dobrze. W końcu widujemy się z nimi prawie codziennie (w lustrze). Stres, brak właściwej pielęgnacji, zarwana noc… i gotowe. Worki pod oczami, cienie i opuchlizna oczu. I choć trudno im czasem zapobiegać, jest kilka banalnie prostych sposobów na walkę z tą wątpliwą ozdobą.
Sposoby na worki pod oczami i opuchnięte powieki – sprawdź koniecznie!
Autor: Hanna Szczygieł1/7 Sposób nr 1 - Zimne mleko
Będziecie zaskoczone! Banalny sposób na domowy zimny i kojący okład. Wystarczy nalać do miseczki zimnego mleka, zamoczyć w nim płatki kosmetyczne, wycisnąć i położyć na powieki. Gdy kompresy się ogrzeją – powtórz czynność.
Powtarzaj nakładanie chłodzących kompresów przez 15 minut.
2/7 Sposób nr 2 - Unikaj spania na brzuchu
W walce z przeklętymi workami, naszymi sprzymierzeńcami okazują się poduszki! Według badań worki pod oczami częściej goszczą u miłośniczek snu na brzuchu lub pań, które rezygnują z poduszki. Z powodu banalnego – opuchlizny powstają ze względu na nacisk jakie wywiera nasza głowa.
Okazuje się, że spanie na boku (pod warunkiem, że zmieniamy strony) lub na plecach może nieźle wspomóc naszą urodę. Korzystanie z poduszki również pomaga ograniczyć opuchlizny.*
*Vita 11 (218) 2016
3/7 Sposób nr 3 - Maseczka z białka
Niedocenione, a jakże skuteczne. Białko jaja kurzego może stać się waszym ulubionym kosmetykiem.
Jakie ma zalety?
– zawiera ryboflawinę (wit. B2) – poprawia krążenie
– poprawia napięcie skóry,
– ściąga, wygładza i oczyszcza skórę.
Przygotowanie:
Białko z dwóch jajek ubij na sztywną pianę. Tak powstałą „maseczkę” nałóż na skórę pod oczami. Po 15 minutach zmyj pianę ciepłą wodą.
Zobacz również: Worki pod oczami mogą świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiem. Jakie choroby mogą się do nich przyczyniać?
4/7 Sposób nr 4 - Czarna i zielona herbata
Wykonanie banalne. Wystarczy przygotować napar z czarnej herbaty i zamoczyć w nim bawełniane płatki kosmetyczne. Oczywiście nie korzystajcie z gorącego napoju! W walce z workami i cieniami pod oczami wygrywają zimne okłady.
W wersji dla leniwych i pragmatycznych: zaparz dwie torebki, a potem po prostu nałóż je na oczy ;). Pamiętaj tylko, żeby używać ostudzonych naparów – najlepiej schłódź je w lodówce.
Dlaczego herbata?
Czarna i zielona herbata zawierają taninę i kofeinę.
- Tanina:
- działa antybakteryjne
- ściąga i napina skórę,
- pomaga zmniejszyć obrzęki
- Kofeina
- zwęża naczynia krwionośne
5/7 Sposób nr 5 - Rumianek
Kompresy z rumianku są znane dobrze naszym mamom i babkom. Prosta, ale i wyjątkowa skuteczna metoda sprawdza się i dziś.
Przygotowanie jest równie banalne, co w przypadku okładów z herbaty, wystarczy zaparzyć napar i go ostudzić. Do wykonania kompresów można użyć płatków kosmetycznych lub po prostu torebek, z których zaparzyłyście ziołową herbatkę.
A co rumianek ma do zaoferowania naszym oczom?
- łagodzi podrażnienia
- zredukuje zaczerwienienia
- zmniejsza obrzęki wokół oczu
- działa łagodząco i kojąco.
6/7 Sposób nr 6 - Zimne łyżki
Jeżeli nie macie fantazyjnych żelowych kompresów czy „okularów” na oczy w swoim urodowym zestawie, nic straconego. Wystarczy schłodzić w lodówce dwie łyżki lub większe łyżeczki, a następnie zrobić z nich kompresy na oczy. Tu działa zimna temperatura, nie ma lepszego sposoby na zmniejszenie obrzęków. Proste i bardzo skuteczne.
7/7 Sposób nr 7 - Nieśmiertelny ogórek
Plasterki ogórka na oczy? Najbardziej oczywiste skojarzenie – i bardzo dobrze.
Ogórek skutecznie usuwa obrzęki i łagodzi przebarwienia. Zawiera kwas askorbinowy (wit. C). Likwiduje opuchliznę oraz cienie pod oczami. Poprawia ogólny wygląd i kondycję skóry: wygładza, ściąga, oczyszcza i odświeżą skórę. Wystarcz nałożyć zimne plasterki na oczy i zostawić na około 20 min. Prawda, że przyjemnie?